Czy warto zdecydować się na licówki?

Materiał partnera zewnętrznego
Licówki to rodzaj specjalnych nakładek na zęby, które mają na celu zamaskować ewentualne niedoskonałości zgryzu. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem pacjentów gabinetów stomatologicznych, gdyż w łatwy i szybki sposób pozwalają zapomnieć o problemie przebarwienia czy ukruszenia zęba. Na jakie usługi zakładania licówek można liczyć w Krakowie?

Nakładki te przyklejane są do licowej strony zębów (stąd nazwa). Są one bardzo cienkie, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Wszystkie licówki wykonane w krakowskim centrum CDC Stomatologia to małe dzieło sztuki, owoc drobiazgowej pracy lekarza oraz technika dentystycznego. Dzielimy je na akrylowe, kompozytowe oraz porcelanowe. Licówki kompozytowe są tańsze od porcelanowych, jednak cechują się mniejszą trwałością - należy je wymieniać średnio co 3 lata, podczas gdy porcelanowe mogą posłużyć przez okres nawet 10 lat.

Kiedy je zastosować?

Licówki zaleca się umieścić na zębie, gdy dochodzi do:

· jego przebarwienia w okolicy korony (jako przyczynę najczęściej podaje się wady w rozwoju szkliwa nazębnego, martwicę lub farmakoterapię w okresie dziecięcym),

· złamania siecznego brzegu w przednim zębie (w tym przypadku zaleca się zastosowanie licówki zamiast tradycyjnego wypełnienia, ze względu na duże siły oddziałujące w tym miejscu),

· estetycznej korekty zęba,

· w przypadku zamknięcia diastemy, czyli przestrzeni między zębami, najczęściej górnymi siekaczami (zastosowanie licówek pozwala na jej częściowe lub całkowite wypełnienie).

Licówki porcelanowe w Krakowie - przygotowanie do zabiegu

W centrum CDC w Krakowie licówki wykonujemy po wcześniejszym przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki stanu uzębienia - po wykonaniu niezbędnych w takim przypadku badań radiologicznych, zdjęć oraz modeli diagnostycznych, a także po generalnym przeglądzie jamy ustnej. Co najważniejsze, rozmawiamy z pacjentem i poznajemy jego oczekiwania dotyczące finalnego efektu, by móc sprostać jego wymaganiom. Dzięki kompleksowej diagnostyce możliwe jest uzyskanie korzystnych efektów zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym - zęby mają za zadanie przede wszystkim umożliwiać spożywanie posiłków, o czym nie należy zapominać.

Przeciwwskazania do stosowania

Niemożliwe jest zastosowanie tego typu nakładek w przypadku nieprawidłowego zgryzu, obgryzania paznokci, nieuzupełnionych luk w uzębieniu, zniszczonego zęba, nieprawidłowej higieny jamy ustnej oraz w przypadku bruksizmu, czyli chorobliwego zgrzytania zębami.

Licówki w Krakowie - cennik

Najtańszy, ale i najmniej trwały rodzaj licówki to nakładka wykonana z akrylu - jej koszt waha się w granicach 200 zł. Jest to licówka tymczasowa, zakładana przed nałożeniem właściwych nakładek porcelanowych i ceramicznych. W przypadku tych ostatnich koszt zabiegu w Centrum CDC wzrasta do około 1600 zł, są one jednak najbardziej trwałe i wytrzymują kilka/kilkanaście lat użytkowania.

Po założeniu licówki należy bezwzględnie pamiętać o zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej - częstym szczotkowaniu zębów oraz używaniu nici dentystycznej. Zaleca się także korzystanie z płynów do płukania jamy ustnej po każdym posiłku, by móc cieszyć się wymarzonym uśmiechem jak najdłużej.

Dodaj ogłoszenie