Czy Ukraińcy wrócą do nas po epidemii? Znamy odpowiedź

Andrzej Zwoliński
Zainteresowanie Ukraińców powrotem do Polski szybko rośnie. Aż 67 proc. osób, które wyjechały z powodu kwarantanny, chce wrócić - wynika z danych zebranych przez wrocławską agencję zatrudnienia Gremi Personal.Okazuje się, że Ukraińcy, którzy są teraz u siebie w kraju, wykazują ogromne zainteresowanie wszelkimi możliwościami legalnego wyjazdu do pracy w Polsce i ofertami pracy. Świadczy to o obecnej na polskim rynku pracy tendencji - większość migrantów w Polsce znalazła pracę, a agencjom zatrudnienia coraz trudniej jest uzupełniać braki kadrowe, które rosną z każdym dniem. Ze względu na zamknięte granice przypływ ukraińskiej siły roboczej w Polsce jest niezwykle ograniczony. Potwierdzają tę tendencję dane z analizy rozmów z Ukraińcami dzwoniącymi na specjalną infolinię prowadzoną w ramach Społecznego Programu Pomocy Ukraińcom „Jesteśmy razem”, który został uruchomiony przez Gremi Personal w Polsce i na Ukrainie. Przypomnijmy, że polski rząd podjął decyzję o automatycznym przedłużaniu wiz i zezwoleń na pobyt czasowy i pracę, a także pobytu na podstawie paszportów biometrycznych o 30 dni od daty zakończenia epidemii.Polska firma Gremi Personal poinformowała o uruchamianiu serii czarterowych lotów dla pracowników z Ukrainy, które będą dla nich bezpłatne. Jak Ukraińcy oceniają pracę i pobyt w Polsce, oraz ile zarabiają? O tym piszemy na kolejnych slajdach. Zobacz, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.
Zainteresowanie Ukraińców powrotem do Polski szybko rośnie. Aż 67 proc. osób, które wyjechały z powodu kwarantanny, chce wrócić - wynika z danych zebranych przez wrocławską agencję zatrudnienia Gremi Personal.Okazuje się, że Ukraińcy, którzy są teraz u siebie w kraju, wykazują ogromne zainteresowanie wszelkimi możliwościami legalnego wyjazdu do pracy w Polsce i ofertami pracy. Świadczy to o obecnej na polskim rynku pracy tendencji - większość migrantów w Polsce znalazła pracę, a agencjom zatrudnienia coraz trudniej jest uzupełniać braki kadrowe, które rosną z każdym dniem. Ze względu na zamknięte granice przypływ ukraińskiej siły roboczej w Polsce jest niezwykle ograniczony. Potwierdzają tę tendencję dane z analizy rozmów z Ukraińcami dzwoniącymi na specjalną infolinię prowadzoną w ramach Społecznego Programu Pomocy Ukraińcom „Jesteśmy razem”, który został uruchomiony przez Gremi Personal w Polsce i na Ukrainie. Przypomnijmy, że polski rząd podjął decyzję o automatycznym przedłużaniu wiz i zezwoleń na pobyt czasowy i pracę, a także pobytu na podstawie paszportów biometrycznych o 30 dni od daty zakończenia epidemii.Polska firma Gremi Personal poinformowała o uruchamianiu serii czarterowych lotów dla pracowników z Ukrainy, które będą dla nich bezpłatne. Jak Ukraińcy oceniają pracę i pobyt w Polsce, oraz ile zarabiają? O tym piszemy na kolejnych slajdach. Zobacz, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami. Pixabay
Udostępnij:
Prawie połowa pracowników zza wschodniej granicy chciałaby u nas zostać na stałe. Ile zarabiają i co o nas myślą? Sprawdź.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zależy kto będzie rządził. Jak PiS to wróci ich 2x tyle.

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie