Czy tajemniczy grób w Watykanie wyjaśni zagadkę Emanueli...

  Czy tajemniczy grób w Watykanie wyjaśni zagadkę Emanueli Orlandi?

  Richard Owen

  Polska

  Polska

  Od prawie 30 lat jest to jedna z najbardziej intrygujących włoskich zagadek: co się stało z Emanuelą Orlandi, córką pracownika Watykanu porwaną w wieku 15 lat, i dlaczego jej domniemanego porywacza pochowano z honorami pośród kardynałów i świętych?
  Niewykluczone, że sędziowie badający sprawę zniknięcia Orlandi w 1983 r. dotrą do prawdy, ponieważ Watykan wyraził zgodę na otwarcie grobowca Enrico De Pedisa, szefa Banda della Magliana, najbardziej znanego rzymskiego gangu przestępczego.

  Jego usytuowanie w Watykanie budzi nie tylko zdziwienie, ale każe zapytać, co może się kryć za decyzją o takiej lokalizacji. Do tej pory nie udało się znaleźć przekonującej odpowiedzi na pytanie, dlaczego Watykan pozwolił, aby znanego mordercę i domniemanego porywacza, w 1990 r.
  zastrzelonego na ulicy w Rzymie, pochowano w krypcie bazyliki św. Apolinarego, zarezerwowanej dla kardynałów, świętych i męczenników. Urzędnicy tłumaczyli, że Kościół otrzymywał od De Pedisa hojne datki.

  Nie wszystkim to tłumaczenie wydawało się wiarygodne. Napięcie wzrosło pięć lat temu, kiedy na policyjny telefon zaufania zadzwoniła anonimowa osoba i powiedziała: - Jeśli chcecie rozwiązać zagadkę porwania Orlandi, to sprawdźcie, kto jest pochowany w krypcie bazyliki św. Apolinarego.
  Emanuela Orlandi zniknęła 22 czerwca 1983 r. Wyszła na popołudniową lekcję do szkoły muzycznej.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo