Czy Południe i Ołtaszyn dalej jest najlepszym miejscem do mieszkania?

Materiał informacyjny BVE Sp. z o.o.
Praktycznie wszyscy mieszkańcy Wrocławia, zgodzą się z opinią, że wrocławskie osiedle Ołtaszyn, to prestiżowa lokalizacja. Z sytuacją taką mamy do czynienia od lat, co niewątpliwie wpłynęło na rozwój i zmieniło charakter tego miejsca. Przed laty miejsce zajmowane przez jednostki wojskowe, dzisiaj ze względu na ilość usług i atrakcji, bardziej przypomina ekskluzywną satelitę metropolii niż typową dzielnicę miasta. Co sądzą ludzie o tym miejscu?

Pan Karol

Mieszkam od lat i głównie słyszę o korkach, a tak naprawdę nigdzie nie muszę jeździć. Prawdą jest, że pracę mam na Ołtaszynie, ale cała reszta jest dla mnie bardziej istotna: Paweł, mój syn sam chodzi do szkoły do której ma 5 min. Wszystkie moje ulubione knajpy, w tym Pepe, mam na miejscu. Nie wspomnę już, że Auchan i ekologiczne butiki spożywcze mam praktycznie za rogiem, np. dojście do Zielonej Trufli zajmuje mi 8 minut.

Pani Joanna

Jestem młodą mamą, na Ołtaszynie mieszkam od dziecka. Mieszkają tu moi rodzice, a ja kilka lat temu kupiłam z mężem mieszkanie. Przez te wszystkie lata Ołtaszyn rozwinął się niesamowicie. Jednak rzeczy, które były kiedyś istotne nie uległy zmianie. Dalej mam wyścigi konne, z tą różnicą, że teraz możemy tam swobodnie spacerować. Z pewnością nie jest to jedyne miejsce tutaj, gdzie mogę spędzać z dziećmi czas. Obecnie jestem na macierzyńskim, co sprawia, że absolutnie nie mam czasu, 😊 ale atrakcje, które wyrosły w okolicy, sprawiają, że nie muszę jeździć do centrum. Niesamowite, ale na miejscu mam knajpy, lodziarnie, kawiarnie, fryzjera, kosmetyczkę, czy mój ulubiony sklep rybny KOI.

Pani Kazimiera z małżonkiem:

20 lat temu wybudowaliśmy na Ołtaszynie dom. Dużo od tego czasu się zmieniło, tak naprawdę z małej wioski, zostaliśmy przeniesieni do tętniącego życiem śródmieścia. Kiedyś mówiłam mężowi, że wywiózł mnie na jakieś odludzie, a dzisiaj nie zamieniłabym tego miejsca za żadne skarby świata. Cieszę się, że blisko domu mam przychodnię lekarską, gdzie znam swoich lekarzy, na miejscu jest też laboratorium, apteka i fizjoterapia. Nie muszę jeździć do centrum, ale autobusy teraz kursują często. Dzieci mieszkają niedaleko, często więc odbieram moje wnuki z przedszkola.

Czy jest miejsce, żeby powstały tutaj nowe mieszkania?

Niezabudowane działki praktycznie zniknęły. W naszej ocenie najciekawszą ofertą jest powstające osiedle Apartamenty Szafera, którego inwestorem jest Osiedle Rodzinne. Projekt obejmuje 30 apartamentów z prywatnymi garażami, tarasami oraz ogródkami. Dużym atutem inwestycji jest niska, jednorodzinna zabudowa, która współgra z istniejącą architekturą dzielnicy. Zakończenie prac planowane jest na połowę 2022 roku.

Na pytanie czy południe jest dalej atrakcyjnym miejscem do życia, odpowiedź jest oczywista - ta lokalizacja jest i długo będzie wyjątkowa.

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie