Czy kobiety są przygotowane na nową rzeczywistość?

Materiał partnera zewnętrznego Woman Update

AKTUALIZUJ SWOJĄ KARIERĘ Z #WOMANUPDATE

Wygraj test osobowości i sesję z doradcą kariery

Myślisz o zmianie kariery zawodowej, ale nie wiesz, jakie są Twoje kompetencje? Chciałabyś wejść do świata nowych technologii, ale potrzebujesz z kimś o tym porozmawiać? Mamy dla Ciebie propozycję jak zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #WomanUpdate, która ma zachęcać kobiety do podnoszenia kompetencji cyfrowych, uruchomiony został konkurs, w którym do wygrania są rozbudowane testy osobowości i sesje z doradcą kariery. Na stronie kampanii https://womanupdate.org/ znajdziesz również bazę wiedzy, która pomoże Ci zrozumieć, że dla kobiet również jest miejsce w cyfrowym świecie.

Nowe technologie na dobre zagościły w naszym codziennym życiu – zarówno tym zawodowym, jak i prywatnym. Pomagają nam w zakupach, załatwianiu spraw urzędowych, rozrywce, podróżach i oczywiście w rozwoju. Świat cyfrowy to ogrom możliwości dla każdej kobiety.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Kilka prostych kroków:

1. Na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie należy opublikować zdjęcie z oznaczeniem #konkurswomanupdate, które w kreatywny sposób pokaże jak nowe technologie:

• pomagają Ci w życiu codziennym i pozytywnie zmieniają rzeczywistość wokół Ciebie lub
• pomogły Ci wyjść z dotychczasowych “ram”, otworzyły przed nową nowe możliwości lub
• pomagają Ci w rozwoju – zawodowym, osobistym

2. Wysłać printscreena posta na adres e-mail: womanupdate@futurecollars.com

Na autorki najlepszych zdjęć czeka 30 nagród – pakietów, na które składa się:

Rozbudowany test osobowości czyli narzędzie diagnostyczne, które pozwala odkryć psychologiczne różnice między ludźmi. Po uzupełnieniu ankiety internetowej otrzymuje się spersonalizowany raport, który pokazuje naturalne predyspozycje i podpowiada, jak wykorzystać swoją osobowość w życiu prywatnym i zawodowym.

Sesja z doradcą kariery udzielona przez wolontariuszy-profesjonalistów kampanii #WomanUpdate, którzy pomogą określić Twoje talenty i wskażą, w jakim kierunku zawodowym najlepiej pójść i jakie umiejętności rozwijać.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie https://womanupdate.org/

Nie czekaj i działaj, zadbaj o swoją przyszłość już dziś. Czas na #WomanUpdate!

#WomanUpdate to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna organizowana przez Future Collars. Celem kampanii #WomanUpdate jest dotarcie do kobiet, które chciałyby się przebranżowić, zdobyć kompetencje przyszłości, a tym samym – zmienić kurs swojego zawodowego życia. A także do tych, które dotychczas były wykluczone cyfrowo, ale pod wpływem przyspieszonej rewolucji technologicznej czy też kryzysu post-covidowego, nie mają już wyjścia i dla swojego własnego dobra powinny otworzyć się na świat nowych technologii.

Kampania jest bazą praktycznej wiedzy i drogowskazem w kontekście możliwych ścieżek rozwoju i dalszej kariery. Na potrzeby akcji powstała dedykowana strona - http://womenupdate.org, gdzie znajdują się: bezpłatny poradnik dla kobiet, które chcą zdobyć kompetencje przyszłości, dostęp do darmowych lekcji z kompetencji cyfrowych, w tym m.in. z zakresu: programowania, social mediów, digitalu, liczne materiały edukacyjne, wywiady z kobietami, które przebranżowienie mają już za sobą oraz liderkami w świecie IT.


Patronat Honorowy nad kampanią objęło Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji.

Kampanię wspierają: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), DELab, Instytut Innowacyjna Gospodarka, Fundacja Mamo Pracuj, Digital Poland, Fundacja Perspektywy Women in Tech, Digital University, Vital Voices, Women in Technology, Technologia w Spódnicy, Girls in Tech Poland, Związek Pracodawców Polskich, CIONET, Fundacja Liderek Biznesu, LiderShe, Ekspertki Razem.
Inicjatywę popierają firmy: Orange, PwC, Microsoft, Credit Suisse, Nordea, Oracle, Pfizer, BNP Paribas, Nationale Nederlanden, T-Mobile, BNY Mellon, Totalizator Sportowy, IDC, eService, Global Logic, Perso.In® (Strategiczny Partner HR), Emerson, Inter Cars, Unity Group, Luxoft, Connecto, Square One, Useme, ITLeaders, Eklektika, Experior Venture Fund, Candid Future, Bigram.

Patroni medialni: Polska Press Grupa, Forbes Woman, Sukces Pisany Szminką, Think Tank, My Company

www.womanupdate.org | Facebook|

O Future Collars
Future Collars to szkoła online, która na 10 różnych kursach uczy programowania i kompetencji cyfrowych. Firma wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie umożliwiając każdemu szybką ścieżkę rozwoju. Uczestnikom i uczestniczkom bootcampów pomagamy zdobyć umiejętności, dzięki którym będą mogli oni znaleźć zatrudnienie w branżach wykorzystujących nowe cyfrowe technologie. Nauka w Future Collars to świetny wybór dla osób, które chcą się przebranżowić, zdobyć perspektywiczny zawód lub pracować z domu, niezależnie od wcześniejszego wykształcenia i miejsca zamieszkania.

Nauka odbywa się na dostępnej 24/7 autorskiej platformie e-learningowej, gdzie zamieszczane są wszystkie materiały, zadania i testy. Lekcje na żywo prowadzą nasi Mentorzy - doświadczeni praktycy i eksperci IT - którzy dzielą się swoją wiedzą, udzielają porad podczas indywidualnych konsultacji, a także nadzorują postępy w nauce. Dotychczas firma przeprowadziła 80 kursów, w których wzięło udział blisko 900 osób. 83 proc. z nich znalazło pracę lub zlecenia w ciągu 3 miesięcy od zakończenia szkolenia.

Więcej o Future Collars:
https://futurecollars.com/pl/ | Facebook | LinkedIn

Materiał oryginalny: Czy kobiety są przygotowane na nową rzeczywistość? - Polska Times

Dodaj ogłoszenie