Czarnecki chce miliarda euro za szykany ze strony państwa

opr. JMZaktualizowano 
Leszek Czarnecki
Leszek Czarnecki archiwum polskapress
Leszek Czarnecki zażąda od Polski jednego miliarda euro za straty spowodowane działaniami Komisji Nadzoru Finansowego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Według „Gazety Wyborczej” prawnicy związanego z Wrocławiem biznesmena w ciągu kilku tygodni złożą pozew w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie. W skrócie chodzi o to, że wymagania finansowe stawiane przed Getin Bankiem i Idea Bankiem doprowadziły do radykalnego pogorszenia ich sytuacji rynkowej. W rezultacie Czarnecki został niejako zmuszony do poszukiwania inwestora, który przejąłby kontrolę nad bankowymi aktywami.
Sprawa stała się głośna, gdy „Gazeta Wyborcza” opisała próbę wymuszenia łapówki od Czarneckiego przez Marka Chrzanowskiego, ówczesnego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Śledztwo w tej sprawie ciągnie się od jesieni 2018 roku i jest prowadzone w ten sposób, że prawnicy Czarneckiego nie mają dostępu do akt. Prokuratura odmówiła bowiem biznesmenowi statusu „pokrzywdzonego”.
Dodajmy, że jednym z prawników reprezentujących biznesmena jest Roman Giertych, który przed wycofaniem się z życia politycznego był posłem i liderem Ligi Polskich Rodzin. Od tego czasu jego nazwisko pojawia się w wielu procesach, których stroną są ludzie związani z obecnym obozem rządzącym.

polecane: FLESZ: Koniec zatorów płatniczych? Duże ułatwienie dla małych firm

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
P
Pipi
2019-07-12T14:54:40 02:00, zwykłyRP:

No cóż - chciwość to naprawdę powszechna cecha. Pan Czarnecki najpierw bez odrobiny skrupułów doił klientów swojego banku, a teraz bezczelnie chce odszkodowań bo ktoś próbował te praktyki ujawnić i ukrócić ? Niech teraz choć raz jego żonka wspomni na ekranach o uczciwości, demokracji i praworządności - będzie to hipokryzja do kwadratu.

No

E
E tam
2019-07-13T10:42:45 02:00, Gość:

Ma rację Pan Leszek Czarnecki. Gonić tę podłą kaczą bandę, bo robi tylko szkody w naszym pięknym kraju.

2019-07-13T10:46:52 02:00, Gość:

Podzielamy pogląd !

Kto podziela pogląd ? Tacy jak on ? Kramer z vabanku to cienki Bolek do Ernesta i jego ekipy. Tą nienawiść do kaczyzmu w tej sytuacji można nawet zrozumieć.

a
a

jakbym nie mial kasy to bym nie zakladal proxyu banku,

pejsaci wymagają procesu?

c
casablanca
2019-07-14T10:03:41 02:00, W-w:

ruble sie skonczyly ernest?

goly i wesoly :)

no co na florida pojedzie

przeca tam tez ma dlugi haha

G
Gizmo
2019-07-12T23:16:56 02:00, Sebastian:

Hej katolki. Byłem przed chwilą w żabce po browar i poznałem pewną niewiastę po drodze. Tak mi obciągnęła że aż mi wstyd. Do sucha. Pobiegła dalej i wykrzyczała tylko że ma na imię Marysia. Teraz katolki już rozumiem czemu jej tak bronicie. Miszcz. Gdyby któryś potrzebował to biega po różance. Pzdr krzyżaki!

śniło ci się to a ciągnął ci twój partner ... przez sen zobacz jeszcze ma gluta na swojej tęczowej koszulce którą z taką dumą nosi w swojej korporacji sprzedającej meble a drzewa przy tym tną w hu.... wiele.

T
Tomasz

Chyba , jego spadek odbył się za czasów kiedy jeszcze dziedziczyło się długi rodziców ! Przecież to koledzy jego tatusia tak ustalili ! Dziedziczymy

assets and liabilities . Biznesmen powinien o tym wiedzieć . Tacie się "upiekło"

W
W-w

ruble sie skonczyly ernest?

G
Gość
2019-07-12T16:08:24 02:00, Gość:

Szczyt bezczelności!

Dziad sbk

G
Gość
2019-07-12T17:46:58 02:00, MM:

Od państwa polskiego, czyli od nas? Super.

2019-07-13T10:46:18 02:00, Gość:

No cóż, skoro ciemna masa wybrała pis-uarów, powstało tzw. państwo pis, które musi płacić za swoje draństwa !

We Wrocławiu POpaprańcy wybrali Jacka i bajzel jeszcze większy niż był

P
PO

POwaliło gościa. Czemu nie dwóch??? Tak tylko pytam......

o
oło
2019-07-13T10:42:45 02:00, Gość:

Ma rację Pan Leszek Czarnecki. Gonić tę podłą kaczą bandę, bo robi tylko szkody w naszym pięknym kraju.

2019-07-13T10:46:52 02:00, Gość:

Podzielamy pogląd !

Może wrócą te wspaniałe czasy, gdy rządził Miro, Grzecho i Rycho. Żyło się im lepiej.

G
Gość
2019-07-13T10:42:45 02:00, Gość:

Ma rację Pan Leszek Czarnecki. Gonić tę podłą kaczą bandę, bo robi tylko szkody w naszym pięknym kraju.

Podzielamy pogląd !

G
Gość
2019-07-12T17:46:58 02:00, MM:

Od państwa polskiego, czyli od nas? Super.

No cóż, skoro ciemna masa wybrała pis-uarów, powstało tzw. państwo pis, które musi płacić za swoje draństwa !

G
Gość

Ma rację Pan Leszek Czarnecki. Gonić tę podłą kaczą bandę, bo robi tylko szkody w naszym pięknym kraju.

F
Fbtbtb

A ja chce 2 mld

Dodaj ogłoszenie