Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cyberpunk 2077. Wrocławianie będą grać prawie trzy doby non stop. Zbierają pieniądze na szczytny cel

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Od dziś - czyli od dnia premiery (10 grudnia) przez kolejne blisko trzy doby bez przerwy wrocławianie będą grać w Cyberpunka 2077. Wszystko po to, aby zebrać fundusze na pierwszy we Wrocławiu egzoszkielet dla osób niepełnosprawnych. Do zebrania jest 500 tys. złotych.

W serwisie Twitch.tv będzie można śledzić transmisję na żywo i wpłacać pieniądze na ortezę, która pomoże stanąć na nogi osobom z porażeniem lub niedowładem nóg. Przypomnijmy Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na świecie. Tworzy ją powstałe we Wrocławiu studio CD Projekt Red, które międzynarodową sławę zyskało dzięki serii o Wiedźminie. Gra powstawała również we wrocławskim studiu CD Projekt Red przy placu Konstytucji 3 Maja.

Cyberpunk 2077 bez przerwy we Wrocławiu. Pomagają stanąć na nogi

Zainspirowani grą pracownicy wrocławskiego operatora społecznościowego Mobile Vikings postanowili sprowadzić do Wrocławia pierwszy egzoszkielet – dynamiczną ortezę w formie bionicznego szkieletu, która pozwoli wielu osobom znów stanąć na nogi. Dzięki rehabilitacji z użyciem egzoszkieletu osoby z porażeniem lub niedowładem nóg mogą nauczyć się chodzić od nowa. W całej Polsce jest obecnie tylko kilka sztuk tych urządzeń, w tym ani jednego we Wrocławiu i okolicach.

– Chcemy, by egzoszkielet pojawił się w naszym mieście i pomagał w odzyskiwaniu sprawności podopiecznym Fundacji SENSoR we Wrocławiu, która jest beneficjentem naszej zbiórki – mówi Karolina Marciniak, jedna z pomysłodawczyń akcji.

Fundacja od lat aktywizuje osoby niepełnosprawne. Teraz ma niepowtarzalną szansę na rehabilitację podopiecznych dzięki egzoszkieletowi. - Najważniejsze i prawie natychmiast zauważalne są zmiany w perystaltyce i ukrwieniu. Następuje poprawa krążenia, szybciej goją się skaleczenia i drobne rany. Podczas rehabilitacji wypracowujemy prawidłowy wzorzec kroku i w bardziej naturalnej pozycji rozciągamy mięśnie, niwelując przykurcze – tłumaczy Łukasz Siemież, założyciel Fundacji Sensor, instruktor aktywnej rehabilitacji i terapeuta funkcjonalny, który sam korzystał z egzoszkieletu. - Dzięki wpięciu w egzoszkielet mogłem przypomnieć sobie, jak to jest widzieć świat na stojąco. Była to dla mnie potężna, niezwykle poruszająca zmiana - dodaje.

Aby dołączyć do zbiórki, wystarczy wejść już dziś (10 grudnia) na platformę streamingową
Twitch.tv (KLIKNIJ TUTAJ) na której - w dniu premiery Cyberpunk 2077 - wrocławianie podejmą próbę przejścia gry bez robienia przerw. Jak szacują zajmie im to do 60 godzin. Przebieg gry będzie cały czas relacjonowany. Aby wpłacić pieniądze na zakup egzoszkieletu, nie trzeba się rejestrować. Wpłat dokonywać będzie można aż do zakończenia gry.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska