Cuprum - Trefl 2:3. Ten przeklęty tie-break...

Dawid Foltyniewicz
facebook.com/Cuprum Lubin
Po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu 10. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin przegrało we własnej hali z Treflem Gdańsk 2:3.

Lubinianie byli głodni zwycięstwa, ponieważ po raz ostatni cieszyli się z wygranej miesiąc temu (3:2 z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie). Już pierwszy set w spotkaniu z Treflem przyniósł wiele emocji - partia trwała aż 43 minuty, a Cuprum wygrało 40:38! Bohaterem gospodarzy po raz kolejny w tym sezonie był Łukasz Kaczmarek. Atakujący reprezentacji Polski swoimi serwisami siał popłoch po stronie rywali i skończył ostatnie dwie piłki.

W drugiej partii podopieczni Patricka Duflos poszli za ciosem i nie forsując tempa doprowadzili do stanu 2:0. W trzecim secie nastąpiło przebudzenie gdańskiego zespołu. Do stanu 14:14 oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, natomiast w końcówce na wyższe obroty weszli m.in. Damian Schulz i Artur Szalpuk. Czwarta partia także padła łupem Trefla.

Początek tie-breaka należał do podopieczni Andrei Anastasiego, lecz w połowie seta Cuprum wróciło z dalekiej podróży. Ostatecznie to goście schodzili z parkietu jako zwycięzcy, a ostatnim aktem tego meczu był as serwisowy Schulza, który otrzymał statuetkę MVP.

Niedzielna porażka dla lubinian jest tym bardziej gorzka, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie zespół z Dolnego Śląska wygrał dwa pierwsze sety, by ostatecznie przegrać całe spotkanie, tak jak miało to miejsce w starciu z Asseco Resovią Rzeszów.

CUPRUM LUBIN – TREFL GDAŃSK 2:3 (40:38, 25:19, 18:25, 18:25, 14:16)
Cuprum: Masny 2, Pupart 10, Smoliński 12, Kaczmarek 30, Terzić 14, Hain 10 oraz Kryś (l), Makoś (l), Gorzkiewicz, Patucha, Michalski 3, Biegun. Trener: Duflos.
Trefl: Sanders 2, Szalpuk 28, Grzyb 15, Schulz 36, Ferens 15, Nowakowski 8 oraz Olenderek (l), Jakubiszak, Niemiec, Kozłowski. Trener: Anastasi.
Sędziowali: P. Burkiewicz, M. Twardowski.
MVP: Damian Schulz.