Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cudzoziemcy wydają u nas dwa razy tyle, co my u nich. Padł kolejny rekord

Andrzej Zwoliński
Z najnowszego raportu GUS wynika, że w 2019 roku cudzoziemcy przekroczyli granicę Polski aż 180,2 mln razy, co oznacza wzrost o 2,7 proc. w porównaniu do 2018 roku. Bilans wydatków poniesionych przez cudzoziemców w Polsce także jest dodatni. We wspomnianym okresie obcokrajowcy wydali w naszym kraju aż 45,3 mld zł (wzrost o 4,1 proc.). W IV kwartale 2019 roku szacunkowa liczba przekroczeń granicy Polski wyniosła 71,9 mln, z tego 58,4 proc. stanowili cudzoziemcy (nierezydenci) i 41,6 proc. mieszkańcy Polski (rezydenci). Ruch graniczny (z Polski i do Polski) był większy w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku o 2,4 mln przekroczeń. Granicę Polski przekroczyło więcej zarówno Polaków, jak i cudzoziemców odpowiednio o 4,3 proc. i o 2,9 proc. W stosunku do kwartału poprzedniego liczba przekroczeń była mniejsza – Polaków o 21,2 proc., cudzoziemców o 17,3 proc. Kto do nas najczęściej przyjeżdżał? O tym na kolejnym slajdzie.
Z najnowszego raportu GUS wynika, że w 2019 roku cudzoziemcy przekroczyli granicę Polski aż 180,2 mln razy, co oznacza wzrost o 2,7 proc. w porównaniu do 2018 roku. Bilans wydatków poniesionych przez cudzoziemców w Polsce także jest dodatni. We wspomnianym okresie obcokrajowcy wydali w naszym kraju aż 45,3 mld zł (wzrost o 4,1 proc.). W IV kwartale 2019 roku szacunkowa liczba przekroczeń granicy Polski wyniosła 71,9 mln, z tego 58,4 proc. stanowili cudzoziemcy (nierezydenci) i 41,6 proc. mieszkańcy Polski (rezydenci). Ruch graniczny (z Polski i do Polski) był większy w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku o 2,4 mln przekroczeń. Granicę Polski przekroczyło więcej zarówno Polaków, jak i cudzoziemców odpowiednio o 4,3 proc. i o 2,9 proc. W stosunku do kwartału poprzedniego liczba przekroczeń była mniejsza – Polaków o 21,2 proc., cudzoziemców o 17,3 proc. Kto do nas najczęściej przyjeżdżał? O tym na kolejnym slajdzie. Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Za nami rekordowy rok jeżeli chodzi o odwiedziny obcokrajowców, a także wydawane przez nich kwoty. Zobacz, kto zostawia u nas najwięcej i co kupuje.
od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska