Cristiano Ronaldo zostanie pozwany. Matka chłopca z autyzmem zamierza ukarać Portugalczyka za rozbicie synowi smatfona

Jacek Kmiecik
Trener Manchesteru United Erik ten Hag wpuścił na boisko Cristiano Ronaldo dopiero w 86. minucie wygranego 2:1 meczu Premier League z Liverpoolem EPA/PAP
Matka młodego kibica, który ucierpiał z powodu zachowania atakującego Manchesteru United Cristiano Ronaldo, oświadczyła, że ​​pozwie Portugalczyka.

Incydent miał miejsce 9 kwietnia. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, zmierzający do szatni pod trybunami po ostatnim gwizdku meczu 32. kolejki angielskiej Premier League sezonu 2021/22 z Evertonem (0:1), zobaczył skierowany w jego stronę telefon jednego z fanów. Cristiano Ronaldo wytrącił gadżet z rąk kibica, rozbijając go.

Później okazało się, że ofiara miała diagnozę autyzmu. CR7 przeprosił w mediach społecznościowych za swoje czyny. A policja poinformowała, że ​​sprawa została załatwiona warunkowym ostrzeżeniem.

- Chcę osiągnąć sprawiedliwość, ponieważ jej nie było. Chcę, żeby pociągnięto go do odpowiedzialności za to, co zrobił. Jedynym sposobem na uzyskanie sprawiedliwości jest kontynuowanie walki. Jestem absolutnie zniesmaczona, że uszło mu to na sucho. Nie wymienił nawet telefonu mojego syna - pożaliła się matka chłopca w „The Mirror”.

22 sierpnia Manchester United pokonał Liverpool (2:1) w trzeciej kolejce Premier League i zdobył pierwsze 3 punkty obecnego sezonu. Cristiano Ronaldo wyszedł na boisko dopiero w 86. minucie. „Czerwone Diałby” zajmują 14. miejsce w tabeli Premier League z trzema punktami.