MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co znaczą łezki, kropki, węże na ciałach więźniów? Tatuaże więzienne - rodzaje i znaczenie 19.07.2024

Angelika Korlaga
Angelika Korlaga
Tatuaże więzienne - rodzaje, znaczenie. Łezki, kropki, węże, czyli tajemnice i symbolika tatuaży więziennych 16.03.2023Tatuaże wykonywane w więzieniu zazwyczaj niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego co przedstawia dany tatuaż i gdzie się znajduje, może on nawiązywać do wielu różnych aspektów m.in. przestępczej profesji osadzonego.
Tatuaże więzienne - rodzaje, znaczenie. Łezki, kropki, węże, czyli tajemnice i symbolika tatuaży więziennych 16.03.2023Tatuaże wykonywane w więzieniu zazwyczaj niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego co przedstawia dany tatuaż i gdzie się znajduje, może on nawiązywać do wielu różnych aspektów m.in. przestępczej profesji osadzonego. pixabay.com
Symbolika tatuaży więziennych jest bardzo bogata i tajemnicza, a co za tym idzie w wielu z nas budzi ciekawość. Teraz symboliczne znaki na skórze już nie mają takiego znaczenia, ale stanowią świadectwo dawnych czasów. Sprawdźcie, co znaczą więzienne tatuaże i co mówią o swoim posiadaczu.

Tatuaże więzienne - znaczenie i rodzaje

Znaczenie tatuaży więziennych jest jedną z tych kwestii, która często budzi ciekawość. Ich symbolika jest tajemnicą dla osób niebędących częścią przestępczego półświatka. Warto jednak pamiętać, że tatuaże wykonywane w więzieniach nie zawsze są dobrowolne. Zdarza się, że więźniowie mogą zostać przymuszeni do wytatuowania sobie wzoru oznaczającego "donosiciela" lub osobę godną pogardy.

Więzienne tatuaże symboliczne i tatuaże oznaczające profesję więźnia

Jedną z kategorii tatuaży więziennych są te przedstawiające przestępczą profesję. Ich znaczenie jest ogólnie znane. Najczęściej jednak można spotkać się tatuażami, które świadczą o byciu złodziejem, cinkciarzem, czy kieszonkowcem.

Tatuaże symboliczne to najbardziej ogólna grupa. Mogą przedstawiać tak naprawdę wszystko - motywy zwierzęce, roślinne ale również ludzkie. Najpopularniejszymi znakami są te przedstawiające węża, kata oraz różę z kolcami.

Tatuaże więźniów często mają oznaczać męczeństwo i informować, że osadzony spędził za kratami wiele lat życia. Sentencję tego typu często wyraża się przy pomocy tatuażu przedstawiającego kraty czy kajdany, ale również dodatkowego napisu. Warto wspomnieć również o tatuażach w formie napisu w języku łacińskim, które mają przypominać "złote" zasady przestępczego życia.

Funkcją więziennych tatuaży jest często odstraszenie, budzenie lęku oraz grozy, ale również pokazanie siły i odwagi właściciela. Do takich tatuaży można zaliczyć te nawiązujące do: diabłów, piratów, wikingów, wampirów, a nawet duchów. Wielu osadzonych tatuuje sobie znaki i napisy o tematyce erotycznej. Co one oznaczają? Sprawdź w galerii poniżej!

Tatuaże więzienne - rodzaje, znaczenie. Łezki, kropki, węże, czyli tajemnice i symbolika tatuaży więziennych 16.03.2023Tatuaże wykonywane w więzieniu zazwyczaj niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego co przedstawia dany tatuaż i gdzie się znajduje, może on nawiązywać do wielu różnych aspektów m.in. przestępczej profesji osadzonego.

Co znaczą łezki, kropki, węże na ciałach więźniów? Tatuaże w...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska