Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ciekawe propozycje aut firmowych

Redakcja
Ciekawe propozycje aut firmowychObecnie w samochodach dostawczych stosowane są rozwiązania znane z modeli osobowych.Chodzi tu przede wszystkim o systemy wpływające na poprawę bezpieczeństwa, a także wygodę kierowców
Ciekawe propozycje aut firmowychObecnie w samochodach dostawczych stosowane są rozwiązania znane z modeli osobowych.Chodzi tu przede wszystkim o systemy wpływające na poprawę bezpieczeństwa, a także wygodę kierowców Materiały prasowe
Rok 2015 dla rynku motoryzacyjnego będzie okresem premier wielu nowych modeli samochodów i kształtowania się trendów. Najważniejsze trendy dla branży motoryzacyjnej na kolejne lata to między innymi wzrost sprzedaży, optymalizacja silników i downsizing (zmniejszenie wymiarów i pojemności silnika przy zachowaniu jego parametrów ) silników spalinowych, rozwój napędów elektrycznych opartych o akumulatory i ogniwa paliwowe.

Najważniejszymi kryteriami zakupowymi w kolejnych latach będą: efektywność paliwowa pomimo spadających cen ropy naftowej (67 proc.), gwarancja i trwałość pojazdu (53 proc.), kwestie bezpieczeństwa (52 proc.), ergonomia i komfort (49 proc.) czy ekologia (41 proc).

W porównaniu z rokiem ubiegłym, gdzie na rynku pojawiło się dużo modeli aut dostawczych, ten rok będzie obfitował w wiele nowych modeli pikapów, np. Nissan Navara, Toyota Hilux, Mitsubishi L200. Ponadto pojawi się bardzo popularna wśród flot firmowych Toyota Avensis i Auris.
– Toyota Auris to pierwszy samochód, który na masową skalę zagościł w firmach w swojej hybrydowej wersji – mówi Anna Kamińska-Kubicka z Lexus Wrocław. – Wynika to ze świetnej, porównywalnej do diesla ceny, doskonałych osiągów i dużo niższych od konkurentów kosztów użytkowania – dodaje Anna Kamińska-Kubicka.
Ofertę Lexusa wzbogaci w tym roku nowy silnik 2,0 l turbo. Docelowo zagości on w prawie całej gamie Lexusa – limuzynach IS i GS oraz SUV--ach NX i RX. Zupełnie nowe oblicze tego ostatniego modelu będzie miało swoją premierę w drugiej połowie roku.

Obecnie w samochodach dostawczych stosowane są rozwiązania znane z modeli osobowych.
- Chodzi tu przede wszystkim o systemy wpływające na poprawę bezpieczeństwa, a także wygodę kierowców – wyjaśnia  Tomasz Siwiński, redaktor naczelny magazynu „FLEET”. - Na pewno nie zabraknie wszelkiej maści systemów asystujących i pomagających, jak asystent martwego pola, zmiany pasa ruchu, czy aktywne tempomaty – dodaje Tomasz Siwiński.
Jeżeli potrzebujemy do działalności firmy samochodów wcale nie musimy ich kupować. Możemy skorzystać z  wynajmu długoterminowego, który daje firmom spore korzyści.
Dodatkowym czynnikiem wpływającym na rynek motoryzacyjny jest dostępność różnego rodzaju instrumentów finansowych na przykład leasing, zarządzanie flotową przez wyspecjalizowane firmy, czy outsourcing w zakresie utrzymania flot.

Ułatwienia dla mających flotę samochodową
W zarządzaniu flotą samochodową pomocne są między innymi różne formy leasingowania (na przykład operacyjne lub finansowe), profesjonalne programy serwisowe aplikacje do administracji, czy karty paliwowe.
Największą zaletą korzystania z kart paliwowych jest przewidywalność kosztów i łatwość ich kontrolowania. Dodatkowo, można prościej wykryć różnego rodzaju nadużycia wśród kierowców samochodów firmowych.
Karty paliwowe, umożliwiające korzystanie z usług największych koncernów w Polsce, usprawniają proces zarządzania flotą samochodową między innymi dzięki funkcji rozbudowanych raportów, zawierających takie dane jak częstotliwość, daty i miejsca zakupów paliwa oraz innych usług. Kolejną możliwością jest w zakresie zarządzania flotą samochodową w firmie jest tzw. outsourcing.
Takie rozwiązanie pozwalają przedsiębiorcom oszczędzić czas, ponieważ większość kwestii związanych z obsługą samochodów pozostaje po stronie finansującego. W razie jakichkolwiek problemów z pojazdem wystarczy to zgłosić, a firma zarządzająca wykona naprawę. Użytkownik samochodu może liczyć na kompletny serwis mechaniczny wraz z wymianą i przechowywaniem opon.
W przypadku długotrwałych napraw firma zapewnia samochód zastępczy, a w razie nagłych wypadków pomaga krok po kroku przejść przez wszystkie procedury związane ze zgłaszaniem szkody oraz jej likwidacją.
Zewnętrzne zarządzanie samochodami to również oszczędność pieniędzy, ponieważ pojedynczy klient nigdy nie uzyska takich cen jak nabywcy hurtowi, którymi są właśnie firmy specjalizujące się w zarządzaniu flotami. Ponadto, dzięki takiemu zleceniu klienci nie muszą załatwiać spraw urzędowych na przykład w wydziałach komunikacji.

Nowoczesne metody ochrony i kontroli aut
Programów ułatwiających namierzenie, czy kontrolowanie pojazdów jest cała masa i każdy przedsiębiorca może dobrać coś odpowiedniego do potrzeb swojej firmy.
- Na pewno największą zaletą jest przewidywalność kosztów i łatwość ich kontrolowania. Dodatkowo, można prościej wykryć różnego rodzaju nadużycia wśród kierowców samochodów firmowych - tłumaczy Tomasz Siwiński, redaktor naczelny magazynu „FLEET”.
Monitoring GPS z telemetrią, to nie tylko ochrona przed kradzieżą, w tym zgłoszenie alarmowe, ale i na przykład blokowanie pojazdu na określony czas we wskazanej lokalizacji.
-  Dane dostarczane przez urządzenia telemetryczne, jak przykładowo czas pracy, historie tras, zużycie paliwa i tym podobne, umożliwiają optymalizację wykorzystania zasobów i redukcję kosztów utrzymania floty -  mówi Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży, Carefleet S.A.
- Informacje pochodzące z modułu telemetrycznego, dostępne poprzez specjalny portal internetowy, przekładają się także na wzrost bezpieczeństwa, lepsze zagospodarowanie zasobów pracowniczych i ogólną poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa - dodaje Bartosz Olejnik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska