Chwilówki – pożyczki dla wygodnych

materiał partnera

Pożyczki online – minimum formalności

Na początku XXI wieku, dzięki Internetowi można załatwić szybko wiele spraw bez wychodzenie z domu. Także otrzymać pożyczkę. Zdecydowana większość firm zajmujących się udzielaniem pożyczek pozabankowych (także krótkoterminowych - tzw. chwilówek) działa w sieci. Wystarczy wejść na stronę jednej z firm i wypełnić wniosek. Do wypełnienia wniosku i otrzymania pożyczki online zazwyczaj niezbędny jest tylko dowód osobisty. W firmie pozabankowej pożyczkę można otrzymać czasami bez zbędnych formalności. Zaświadczenia o zarobkach, czy wyciągi z konta, są wymagane częściej przy długoterminowych pożyczkach ratalnych.

Standardowy wniosek, jaki znajdziemy na większości stron firm pozabankowych, składa się z kilku-kilkunastu rubryk, które pożyczkobiorca musi uzupełnić. Na jego dokładne wypełnienie wystarczy kilka minut. W niektórych firmach, za konsumentów, którzy mają konto na Facebooku, system większość pól uzupełni automatycznie. Aplikacja skorzysta z danych obecnych w tym serwisie społecznościowym.

Pożyczkodawcy, które zajmują się udzielaniem tego rodzaju pożyczek, muszą przestrzegać prawa, nie tylko w zakresie wyznaczonych ustawą limitów odsetek i innych opłat, ale także w zakresie ochrony danych osobowych, czy praw konsumenckich (takich jak odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni).

Szybka weryfikacja

Kolejnym krokiem jest wysłanie wniosku do weryfikacji. Większość firm zajmujących się udzielaniem pożyczek pozabankowych chwali się, że weryfikacja wniosku zajmuje dosłownie kilka minut. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Często koniecznie jest potwierdzenie swojego rachunku bankowego poprzez dokonanie przelewu weryfikacyjnego. Szybkość takiej operacji jest jednak różna w zależności od firmy pożyczkowej i banku, w którym klient ma konto (jeśli jest to bank w którym jedno ze swych kont ma pożyczkodawca, weryfikacja zajmuje często rzeczywiście tylko minuty).

Weryfikacja tożsamości i rachunku bankowego wnioskującej osoby może się jednak odbyć również bez dokonywania przelewu symbolicznej kwoty (np. 1 grosz) na konto firmy.

Weryfikacja pożyczkobiorcy poprzez aplikację

Obecnie najszybszym sposobem na weryfikację jest skorzystanie z jednej z dostępnych na rynku aplikacji – na przykład KontoConnect lub Instator. Tego typu programy pozwalają na uwierzytelnienie swoich danych w kilku sprawdzonych firmach pożyczkowych (m.in. Zaplo, Kredito24 czy Pandamoney). Cały proces zajmuje wówczas kilka minut i nie jest zależny od sesji elixir.

Jak działa taka weryfikacja? Aplikacje po zalogowaniu się na konto bankowe, wysyła do firmy pożyczkowej dane na temat właściciela – jeśli są one zbieżne z tym co zostało podane we wniosku, procedura kończy się pomyślnie.
Obecnie coraz więcej osób korzysta z Internetu za pomocą smartfona. Dzieje się tak również przy pożyczaniu pieniędzy. Firmy wykorzystując mobilny kanał, starają się sprawić, aby cały proces wnioskowania o pożyczkę sprowadzić do kilku kliknięć w wyświetlacz smartfona. Każda kolejna pożyczka w danej firmie jest jeszcze prostsza – nie jest już konieczna wtedy weryfikacja tożsamości klienta.

Podsumowanie

Pożyczki online to na pewno rozwiązanie nie tylko szybkie, ale i wygodne. Przed podjęciem decyzji warto jednak sprawdzić swoje szanse na pożyczkę w banku, a jeśli już decydujemy się na firmę pożyczkową, szukajmy promocji darmowej pożyczki lub innych okazji (np. na http://chwilowki-online.org/nowe-chwilowki).

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo