Chrobry zalicza porażkę w dwumeczu z Zagłębiem

Kacper Chudzik
Chrobry Głogów S.A.
Bez niespodzianki. Kolejny sparing Chrobrego z lubinianami zakończony przegraną

Po rozegranym w Lubinie meczu sparingowym Chrobry nie może być zadowolony. Podobnie jak na początku stycznia, także i teraz głogowianie przegrali z Zagłębiem Lubin. W pierwszym meczu była to porażka rzędu 0:4. W drugim 0:2. W całym dwumeczu pomarańczowo-czarni nie zdobyli więc ani jednej bramki.

Na szczęście, choć wynik nie zadowala, podczas drugiego sparingu głogowianie i tak pokazali się na boisku z dużo lepszej strony, niż w pierwszym spotkaniu. Przez całą pierwszą połowę rywal nie był w stanie zdobyć bramki. Dopiero w 66. minucie Łukasz Piątek pokonał głogowskiego bramkarza. Na 2:0 lubinianie podnieśli dopiero w 90. minucie spotkania.

- Widać bardzo duży progres i to cieszy. Troszeczkę szkoda pierwszej połowy, bo skoro ma się kilka sytuacji, to przynajmniej jedną trzeba wykorzystać. Wiadomo, to sparing i punktów nie dają, ale fajnie powalczyć o korzystny wynik. Tego szkoda, bo prezentowaliśmy się dobrze, i w ofensywie, i defensywie. W drugiej części przy piłce utrzymywaliśmy się już za mało. Zagłębie przeważało, choć nie miało wielu okazji. Pierwszą bramkę straciliśmy zbyt łatwo. Właściwie to sami ją sprezentowaliśmy rywalom. Mimo tego cieszę się, bo ten mecz pokazał, że zespół idzie w dobrym kierunku. Pod względem taktycznym i organizacji gry poprawa jest duża. Teraz pozostaje szukać w przygotowaniach szybkości i dynamiki, aby była ona większa - podsumował spotkanie trener Ireneusz Mamrot

Zmierzyli się też z Odrą Opole

Kolejny mecz kontrolny głogowianie rozegrali w środę, 15 lutego. Zmierzyli się wtedy z Odrą Opole. W tym spotkaniu Chrobremu również nie udało się zwyciężyć. W całym spotkaniu padła tylko jedna bramka. W 22. minucie jeden z zawodników Odry pokonał bramkarza głogowian. Mimo starań gospodarzy już do końca spotkania nie udało się doprowadzić do wyrównania.

W kolejnym spotkaniu głogowianie zmierzą się z GKS-em Katowice. Mecz sparingowy zaplanowany jest na 25 lutego. Spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe.

Czy sparingowe spotkania dały już trenerowi jasność, który z zawodników wyrobił sobie miejsce w ligowej jedenastce na mecze rundy wiosennej?

- Są jeszcze treningi, jeszcze jeden sparing. Nie ma co ukrywać, że w przypadku ośmiu, dziewięciu zawodników jest jasne. Są jednak dwa, trzy miejsca, co do których dopiero zobaczymy. Rywalizacja o to będzie do końca - mówi Mamrot.

ZAGŁĘBIE LUBIN - CHROBRY GŁOGÓW 2:0 (0:0)

BRAMKI: 1:0 Piątek 66, 2:0 Rakowski 90

ZAGŁĘBIE: Polacek - Guldan, Jach, Cotra, Todorovski, Tosik (46 Jagiełło), Rakowski, Starzyński (46 Piątek), Janoszka (46 Vlasko), Janus (46 Woźniak), Nespor (46 Buksa).

CHROBRY: Janicki (46 Gospodinov) - Ilków-Gołąb (80 Serweta), Michalec (30 Michalski), Wieteska (60 Michalec), Wawszczyk (60 Hodowany), Danielak (46 Napolov), Kona (46 Bonecki), Gąsior (55 Borecki), Szczepaniak, Machaj M. (70 Danielak), Wojciechowski.

CHROBRY GŁOGÓW - ODRA OPOLE 0:1 (0:1)

BRAMKI: 0:1 Wolny 22

CHROBRY: Gospodinov (46 Janicki) - Ilków-Gołąb (75 Serweta), Michalec (46 Michalski), Wieteska, Wawszczyk, Danielak (46 Napolov), Kona (65 Pawlik), Gąsior (72 Borecki (77 Gąsior)), Szczepaniak (75 Danielak), Machaj M. (67 Bonecki), Wojciechowski (46 Kaczmarek).

ODRA (1 połowa): Ziarko - Sobczyński, Peroński, Przystalski, Brusiło, Wepa, Niemczyk, Stasiowski, Gancarczyk Marek, Wrzesień, Wolny.

ODRA (2 połowa): Weinzettel - Winiarczyk, Bodzioch, Kowalski, Trznadel, Nowak, Gancarczyk Mateusz, Wodecki, Sypek, Gancarczyk W., Skrzypczak.