Chrobry wygrywa i zaczyna się rozkręcać

Michał Rygiel
Zawodnicy Chrobrego mają w końcu powody do radości
Zawodnicy Chrobrego mają w końcu powody do radości facebook.com/chrobryhandball
Przed tygodniem zawodnicy Chrobrego Głogów wywalczyli pierwsze punkty w sezonie. W niedzielę dołożyli kolejną dwójkę do swojego dorobku i wygrali u siebie po raz pierwszy w sezonie

Zawodnicy Jarosława Cieślikowskiego w niedzielny wieczór podejmowali w swojej hali zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, który przed tygodniem pokonał Zagłębie Lubin. Chrobry był podbudowany po zwycięstwie nad Wybrzeżem Gdańsk, które dało głogowianom pierwsze punkty w tym sezonie.

Goście z Piotrkowa chcieli zaliczyć dublet przeciwko dolnośląskim rywalom i zaczęli mecz z determinacją, po 10 minutach prowadząc 5:1. Jednak od tego momentu Chrobry zaczął odrabiać straty. Na przerwę gospodarze schodzili jeszcze przegrywając, ale wystarczyły trzy minuty drugiej odsłony do wyjścia na prowadzenie. Od tego momentu Chrobry narzucił swoje warunki, tylko powiększając przewagę. Świetnie spisał się Arkadiusz Miszka, który zagrał praktycznie bezbłędnie - do siatki trafił aż dwanaście razy!

Ostatecznie głogowianie wygrali sześcioma bramkami, a w nadchodzący weekend mają szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. We własnej hali podejmą Pogoń Szczecin, która miała tydzień odpoczynku.

Mecz szczecinian z Zagłębiem Lubin został przełożony z powodu plagi kontuzji wśród zawodników Zagłębia. Obecnie zdrowych jest tylko siedmiu graczy. W środę lubinianie grają w Kielcach. Na razie nie wiadomo, ilu zawodników pojedzie na spotkanie z Vive, ale grające nawet w pełnym składzie Zagłębie miałoby problem z mistrzem kraju.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:28 (13:14)

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 12, Pawłowski, Płócienniczak, Świtała 3, Sadowski, Sićko 3, Gujski 6, Tylutki, Sobut 3, Biegaj 3, Krzysztofik 4, Kubała, Rydz

Piotrkowianin: Procho, Banisz, Schodowski - Mróz, Woynowski 6, Swat 4, Góralski 1, Nastaj, Andreou, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew 8, Tórz 5, Pacześny 2, Wędrak 2

Pozostałe wyniki: Vive Tauron Kielce - KPR Gwardia Opole 34:23 (18:10), Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy 29:24 (14:14), Górnik Zabrze - SPR Stal Mielec 27:21 (13:10), KPR RC Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 28:25 (10:13), Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 31:22 (15:13), Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin (przełożony na wniosek Zagłębia)