Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 3:3. Było 0:3, wtedy Chrobry w 20 minut strzelił trzy gole!

Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 3:3 [13.11.2022]. To była kapitalna reklama piłki nożnej! Chrobry przegrał już ze Stalą Rzeszów 0:3, by w ostatnich minutach strzelić wyrównującą bramkę.

Głogowianie schodzili na przerwę przegrywając 0:2, więc nie byli w najlepszych humorach. W 63 min na 3:0 podwyższył Dawid Olejarka i wydawało się, że jest już po meczu.

Piłka jest jednak piękna co w niedzielę udowodniła. Głogowianie strzelili trzy gole w ciągu ostatnich 20 minut tego spotkania i niespodziewanie podzielili się z rywalem punkami. Tym samym kończą rundę jesienną pięcioma meczami z rzędu w lidze bez porażki i ze stratą ledwie dwóch punktów do drugiego miejsca, które daje bezpośredni awans do Ekstraklasy.

- Ta półroczna misja była bardzo udana w wykonaniu całego. Mam prośbę do wszystkich kibiców, żeby wierzyli w ten zespół. Ten zespół jest w budowie. Jesteśmy razem pięć miesięcy, a Stal Rzeszów trzy lata. W czerwcu obiecałem, że każdy mecz Chrobrego będzie widowiskowy i o coś. Myślę, że kibice nie mogą narzekać. To jest drużyna, która ma charakter i dla Głogowa jest dumą - powiedział po meczu trener Chrobrego Marek Gołębiewski.

Chrobry Głogów 3 (0)

Stal Rzeszów 3 (2)

Gole: Wojtyra 70, 90, Machaj 84k. - Michalik 9, Wrona 37, Olejarka 63

Chrobry: Dybowski - Kuzdra, Mandryszl, Michalec, Boguszl, Mucha, Kolenc (66. Wojtyra), Bochnak, Jóźwiak (60. Cieślicki), Steblecki, Wolsztyński (46. Machaj).

Stal: Pęksa - Poczobut, Prokic (90. Kłos), Małeckil (68. Danielewicz), Wrona, Góra, Głowackil, Polowiec, Wolski, Michalik, Olejarka (90. Piątek).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice (koniec po zamknięciu gazety), Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:1 (Olejnik 45 - Szczepan 90k.), GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Żytek 90 - Stróżyński 77), GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:5 (Arak 60 - Kowalczyk 3, Jurić 33, 45, Szeliga 39, Trąbka 52), Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (Tekijaski 19 sam. - Karasek 60, Polarus 70), Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (Czubak 12, Adamczyk 33k. - Joan Roman 50, Biliński 80k.), Resovia - Zagłębie Sosnowiec (koniec po zamknięciu gazety), Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 1:1 (Słaby 86 - Łasicki 17).

Następna kolejka (11-12.02): Sandecja - Górnik, Wisła - Resovia, Zagłębie - Arka, Podbeskidzie - Odra, Bruk-Bet - GKS Katowice, ŁKS - GKS Tychy, Chojniczanka - Skra, Ruch - Chrobry, Stal - Puszcza.