Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (RELACJA)

Rafał Bajko
Derby regionu w I-lidze dostarczyły bramek, emocji i pięknej oprawy. Więcej powodów do radości mają jednak fani w Głogowie Piotr Krzyżanowski
Pierwszą bramkę w rozgrywkach I ligi w 2016 roku zdobył gracz Miedzi Tadas Labukas. Jego ekipa przegrała jednak w Głogowie z Chrobrym 1:2.

Początek spotkania należał do gości, którzy objęli prowadzenie już w czwartej minucie. Dośrodkowanie Łukasza Garguły bezbłędnie wykończył Tadas Labukas i w Głogowie zapanowała konsternacja.

Gospodarze od razu zabrali się do odrabiania strat, co udało im się w 26 minucie. Dośrodkowanie jednego z kolegów zamknął Maciej Górski i kibice Chrobrego nieco odetchnęli. Ich drużyna poszła zresztą za ciosem i umieściła piłkę w bramce Miedzi po raz drugi. Gola nie uznał jednak arbiter spotkania, który wskazał, że w tej sytuacji mieliśmy do czynienia ze spalonym.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy zatrzęsła się poprzeczka bramki Karola Szymańskiego. Atomowe uderzenie Wojciecha Łobodzińskiego, mogło dać legniczanom prowadzenie, ale zabrakło dosłownie centymetrów. To czego nie zrobili gości, uczynili gospodarze. Po rzucie rożnym, w ogromnym zamieszaniu, piłkę w bramce Miedzi umieścił Kevin Lafrance. Haitańczyk skarcił tym samym drużynę, w której występował jeszcze jesienią.

I LIGA
Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (1:1)
Bramki: Górski 26, Lafrance 65 - Labukas 4.
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Żółte kartki: Szczepaniak (Chrobry) i Gorskie (Miedź).

Chrobry: Szymański - Ilków-Gołąb, Horoszkiewicz, Lafrance, Samiec - B. Machaj (75. Kościelniak), Drewniak, M.Machaj (90. Długołęcki), Sędziak (81. Gąsior), Szczepaniak - Górski.
Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Telichowski (75. M. Gancarczyk), Gorskie - Artjunin, Łobodziński, Garguła, Rasak, Forsell- Labukas.

Pozostałe mecze 20. kolejki: Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (Dudek 14, Markowski 85). Sobota: Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz (13), Wisła Płock - MKS Kluczbork (15), Bytovia Bytów - Rozwój Katowice (16), Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz (17), Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Siedlce (17). Niedziela: GKS Katowice - Arka Gdynia (12.45), Dolcan Ząbki - GKS Bełchatów 0:3 (walkower).

1. Wisła Płock 19 37 30-20
2. Zagłębie Sosnowiec20 36 35-30
3. Arka Gdynia 19 36 34-23
4. Zawisza Bydgoszcz 19 31 37-27
5. Chrobry Głogów 20 31 25-18
6. Stomil Olsztyn 19 31 22-22
7. GKS Katowice 19 27 25-20
8. GKS Bełchatów 19 27 19-20