Chrobry - Energa MKS 27:26. Beniaminek postawił się Chrobremu

DF
KS SPR Chrobry Głogów
Szczypiorniści Chrobrego Głogów w ramach 12. kolejki PGNiG Superligi pokonali u siebie Energę MKS Kalisz 27:26.

Przed spotkaniem z Energą MKS-em szczypiorniści i trener Chrobrego przestrzegali, że rywalizacja z beniaminkiem wcale nie musi być łatwa. Przyjezdni pokazali się w Głogowie z bardzo dobrej strony i byli bliscy sprawienia małej niespodzianki.

Wynik meczu otworzył Kamil Sadowski, wykorzystując rzut karny. Chrobry od początku dobrze spisywał się w obronie, a kaliszan nie zniechęcała nawet strata trzech bramek z rzędu. Energa MKS odpowiedziała tym samym i przez kilka minut tylko po rzutach jej zawodników piłka lądowała w siatce.

Defensywie głogowian najmocniej we znaki dawał się Kiryl Kniazeu, który był najskuteczniejszym zawodnikiem Energi MKS-u. Spotkanie zakończył z dziewięcioma bramkami na koncie. W drugiej połowie Białorusinem zaopiekował się Rafał Biegaj, skutecznie utrudniając swojemu rywalowi oddawanie kolejnych rzutów. Pierwsza część gry zakończyła się jednobramkową przewagą Chrobrego.

Po przerwie w gości weszły dodatkowe pokłady energii - w 38. min prowadzili już 17:15. Od 47. do 55. min Energa MKS powiększyła swój dorobek o ledwie jedno trafienie. W tym czasie Chrobry zdobył siedem bramek i wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty... Na pięć min przed ostatnim gwizdkiem gospodarze prowadzili 26:22. Beniaminek nie zamierzał odpuszczać i w ostatnich sekundach zdobył kontaktową bramkę. Ambitnym gościom zabrakło czasu, by doprowadzić do wyrównania, dlatego z kolejnych punktów w tabeli mogą cieszyć się głogowianie.

Szczypiorniści Zagłębia Lubin przegrali natomiast na wyjeździe z rewelacją rozgrywek - NMC Górnikiem Zabrze 31:33.

Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz 27:26 (14:13)
Chrobry: Stachera, Kapela - Płócienniczak, Świtała 2, Sadowski 6, Klinger 5, Gujski 7, Tylutki, Biegaj 2, Orpik, Krzysztofik 2, Kubała 3.
Energa MKS: Tatar, Zakreta - Kwiatkowski, Galewski 2, Krytski 3, Bożek, Adamczak, Kobusiński, Drej 4, Misiejuk, Kniaziew 9, Wojdak, Czerwiński, Bałwas 5, Adamski 3.

NMC Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 33:31 (19:17)
NMC Górnik: Galia, Kornecki - Adamuszek 3, Bąk, Fąfara, Gliński 1, Gogola, Matuszak, Sluijters 6, Tatarincew 3, Tokaj, Francik, Gluch 9, Tomczak 4, Daćko 7, Gromyko.
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 1, Bondzior 5, Przysiek, Kużdeba, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 1, Szymyślik 6, Czuwara 5, Pietruszko, Moryto 9, Dawydzik 1, Da Silva Mollino.