Chłopcy wrzucili elektryczną hulajnogę do Odry. Nie spodziewali się, że staną przed sądem...

JEWZaktualizowano 
Tego wrocławscy nastolatkowie się nie spodziewali. Wydawało im się, że można zupełnie bezkarnie, w ramach wygłupów, wrzucić elektryczną hulajnogę do Odry. Wszystko działo się na bulwarze przy mostach Mieszczańskich. Udawali, że nie wiedzą o co chodzi, nawet jak przyjechała już po nich policja. W końcu zmiękli i chęć na głupie żarty skończyła się dopiero na komisariacie.

Zdarzenie miało miejsce na jednym z nadodrzańskich nabrzeży. Kobieta zgłaszająca interwencję poinformowała policjantów, że widzi, jak czterech chłopców wrzuca do nurtu rzeki elektryczną hulajnogę, należącą do jednej z wypożyczalni. Przypomnijmy, że to sprzęt warty nawet kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze pojechali w rejon Mostu Mieszczańskiego, żeby sprawdzić to zgłoszenie.

Doświadczeni policjanci od razu zauważyli grupę nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. Zgłaszająca potwierdziła, że to właśnie oni, przed kilkoma minutami, śmiejąc się i dokazując, wrzucili do wody hulajnogę z elektrycznym napędem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać całą czwórkę, ponieważ żaden z młodych wrocławian nie chciał przyznać się, który z nich wrzucił do wody elektryczny pojazd.

Po przewiezieniu do Komisariatu Wrocław-Ołbin, chłopcy stracili co nieco ze swej udawanej odwagi. Dwóch z nich przyznało funkcjonariuszom, że to właśnie oni chwycili za hulajnogę i wrzucili z nadbrzeża do Odry. Nie potrafili w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania, jak również nie wyrażali skruchy z tego powodu. Po wszystkim zeszli nad wodę, aby łowić ryby.

Policjanci musieli im wytłumaczyć, jak duże straty spowodowali. Nie tylko kompletnie zniszczyli elektryczny pojazd, za który ich rodzice będą musieli teraz zapłacić, ale również zaśmiecili przyrodę.

Cała czwórka została odebrana przez swoich rodziców, którzy musieli udać się po nich do jednostki policji przy Rydygiera. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny. I to nie tylko dwoma chłopcami, którzy wrzucili hulajnogę do wody, ale też ich kompanami. - Zachowanie całej czwórki nosi ślady demoralizacji, co w tak młodym wieku może być negatywnym prognostykiem na ich dorosłe lata. Aby tego uniknąć sąd rodzinny musi wszcząć odpowiednie działania, mające na celu uchronienie tych młodych chłopców, przed wstąpieniem na złą drogę - tłumaczą wrocławscy policjanci.

źródło: st. sierż. Krzysztof Marcjan, KMP we Wrocławiu

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 113

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie dalej jak wczoraj grupa Ukraińców pod Biedronką na parkingu rzucała elektryczną hulajnogą o kostkę. Taka zabawa, żeby rozładować złą energię.

A
Antey
2019-08-01T13:44:41 02:00, Wrocławianin:

Ile ty masz lat człowieku? W jakim systemie sie urodziłeś? pewnie dwójka przy miesiacu, że takie głupoty sadzisz. Strach i ból to najlepsi nauczyciele, co nie oznaczało, że rodzic miał się znęcać nad dzieckiem. Patologia była i jest, tylko, że teraz to co kiedyś można było używać jako środka wychowawczego, teraz mylone jest z opresja i gwałtem.

2019-08-01T14:43:34 02:00, Gość:

Urodziłem się za komuny, jak pewnie ciągle większość społeczeństwa. Miałem to szczęście, że moi rodzice preferowali użycie mózgu podczas procesu wychowawczego, także przemocy praktycznie nie zaznałem. Nic dziwnego, skoro dla mamy-pedagoga Korczak to autorytet (a dla mnie ona). Wyszedłem na ludzi i sam kieruję się tą samą metodą. Tak jak w mojej głowie nic chorego nie wykiełkowało, ta mam nadzieję, że moje dzieci też się uchronią od durnych myśli pokroju Twojego "strach i ból...".

Twoje dzieci prawdopodobnie nie będą wymagały metody "strach i ból".

O większości tego społeczeństwa tak powiedzieć się nie da.

Dowiedz się, dlaczego Singapur jest cywilizacyjnie o wiele wyżej niż Polska. Albo Szwecja.

G
Gość

Dawno nie czytałam tak dramatycznie napisanego artykułu XD

G
Gość

Przykładnie ukarać.

P
Prot
2019-08-01T15:41:58 02:00, Dnolald Rusk:

Winne owsikowe róbta co chceta, lgbt, rurki, geje-pedofile

I cykliści. Zapmniałes o cyklistach...

c
ciekawski8
2019-08-01T16:20:54 02:00, Warszawiak:

debil czy wsiorclawianian a nie przeciez to jedno i to samo

jak warszawiak i kmiot, ale z kmiotów nikt się nie śmieje.

G
Gość

co za dzieciaki...

W
Warszawiak

debil czy wsiorclawianian a nie przeciez to jedno i to samo

k
kapitalista
2019-08-01T12:14:49 02:00, Ehhh:

Biorąc pod uwagę, ze owe hulajnogi poruszają się po mieście i parkują bezprawnie, to małolaty powinny odpowiadać jedynie za zanieczyszczanie Odry.

Dziwna to jest sprawa, że Policja nie karze użytkowników hulajnóg. łatwy pieniądz leży na ulicy a oni nic. A tak by im statystyki podskoczyły...

ile twoja stara sniegu zjadla, ze takiego balwana wydala na swiat?

G
Gość
2019-08-01T10:27:02 02:00, siueh:

co za mentalne ameby. Po pierwsze dlatego, ze to w ogole zrobili.

po 2 - wydaje sie, ze to chlopaki wychowani w miescie, "na blokach".

U nas jakos kazdy wiedzial, ze nie ma czegos takiego jak ODPOWIEDZIALNOSC ZBIOROWA. Gdyby zaden sie nie przyznal, to sprawa musialaby byc umorzona, ze wzgledu na niemozliwosc wykrycia sprawcy. Pewnie klasycznie na psach zostali postraszeni i sie obsrali. beka. potencjalne konfitury :)

2019-08-01T11:12:40 02:00, Gość:

Widać, że jesteś mistrzem intelektu. Mogli się nie przyznawać nic by to nie zmieniło, były zeznania świadka. Sprawę oceniłby sąd.

dramat Pana wypowiedź.nie znacie tych dzieci A tym bardziej rodziców. Skąd tyle jadu.odpowiedzą w sadzie za swoje czyny i to będzie kara .A wyciąganie jakiś tekstów że się pisralu na komisariacie są żałosne.fakt dzieci nieładnie i były przetrzymywane na komisariacie bez rodziców to bezprawne.

T
ToM
2019-08-01T12:14:49 02:00, Ehhh:

Biorąc pod uwagę, ze owe hulajnogi poruszają się po mieście i parkują bezprawnie, to małolaty powinny odpowiadać jedynie za zanieczyszczanie Odry.

Dziwna to jest sprawa, że Policja nie karze użytkowników hulajnóg. łatwy pieniądz leży na ulicy a oni nic. A tak by im statystyki podskoczyły...

Idąc tym tokiem rozumowania, jak źle zaparkujesz samochód i ktoś ci go zepchnie do Odry to też będzie odpowiadał za zanieczyszczenie rzeki?

G
Gość

Gimbaza się bawi, bezstresowo wychowani w poczuciu bezkarności.

t
troglodyta
2019-08-01T09:19:46 02:00, Gość:

Kiedyś człowiek bał się, że dostanie od ojca pasem i modlił się, żeby nie zapięciem i był respekt i poszanowanie własności, chociaż za komuny niby nie było własności.

2019-08-01T09:45:45 02:00, Gość:

Słanie w banie. Kto miał być grzecznym dzieckiem, to był grzeczny, tylko częściej bity niż dzisiaj. A kto miał tendencje do łobuzerki, to jego agresja była jeszcze napędzana. Nie od dziś wiadomo, że strach przed karą nie ma nic wspólnego z byciem moralnym. Co oczywiście widać po współczesnym zachowaniu np. dorosłego Polaka "kiedy nikt nie patrzy", albo kiedy mu się wydaje, że jest anonimowy.

Do tego dochodzi to obłędne ględzenie, że "kiedyś to było lepiej, a trawa zieleńsza". Nie, nie było. Byliście młodzi, beztroscy i zupełnie inaczej odbieraliście otaczające Was, nieporównywalnie gorsze szambo.

Posłuchajcie siebie. Kiedyś huśtawki miały stalowe, a nie gumowe siedziska, koledze rozwaliło czaszkę i wszyscy dobrze się bawili, nikt nie narzekał i jakoś wyrośliśmy na normalnych ludzi, poza kolegą kaleką i połową mojego podwórka, którzy jakoś pomimo wspaniałości czasów upodobali sobie odwiedzanie poprawczaków, a potem "sanatorium".

Zatem przewrotnie, może jak szaleniec powiem, że dziś jest dobrze.

Chcesz pochwalić dorosłego Polaka, że nawet "kiedy nikt nie patrzy", albo kiedy mu się wydaje, że jest anonimowy, to zachowuje się porządnie?

Czy na odwrót? Bo w tym drugim przypadku sam sobie byś przeczył podając, że to własnie bezkarność w wielu wyzwala popuszczenie hamulców.

Ponadto cały ten pseudonaukowy bełkot psychologów załamuje się gdy spojrzymy na wojnę i gdy instytucja państwa nie działa. Wtedy dopiero okazuje się jak wiele osób było dotychczas grzecznych, tylko dlatego, że mogli być ukarani.

G
Gość
2019-08-01T13:44:41 02:00, Wrocławianin:

Ile ty masz lat człowieku? W jakim systemie sie urodziłeś? pewnie dwójka przy miesiacu, że takie głupoty sadzisz. Strach i ból to najlepsi nauczyciele, co nie oznaczało, że rodzic miał się znęcać nad dzieckiem. Patologia była i jest, tylko, że teraz to co kiedyś można było używać jako środka wychowawczego, teraz mylone jest z opresja i gwałtem.

Urodziłem się za komuny, jak pewnie ciągle większość społeczeństwa. Miałem to szczęście, że moi rodzice preferowali użycie mózgu podczas procesu wychowawczego, także przemocy praktycznie nie zaznałem. Nic dziwnego, skoro dla mamy-pedagoga Korczak to autorytet (a dla mnie ona). Wyszedłem na ludzi i sam kieruję się tą samą metodą. Tak jak w mojej głowie nic chorego nie wykiełkowało, ta mam nadzieję, że moje dzieci też się uchronią od durnych myśli pokroju Twojego "strach i ból...".

G
Gość

dzisiejsza młodzież to końska spierdolina

Dodaj ogłoszenie