Chcesz założyć firmę i odnieść sukces? Ludzie biznesu podpowiadają, jakie cechy będą Ci potrzebne! VIDEO

Materiał informacyjny Herosi na Starcie
Udostępnij:
Nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na udany biznes – wszystko zależy od tego, do kogo chcesz trafić ze swoim produktem lub usługą i w jakiej branży zamierzasz działać. Każda z potencjalnych ścieżek ma jednak wspólny element – jesteś nim Ty! To od Ciebie zależy, czy będziesz podejmować odważne decyzje, rozwijać się i wytrwale dążyć do celu, jednocześnie będąc odpowiedzialnym wobec innych. Jakie cechy powinien mieć zatem przedsiębiorca sukcesu? Dowiedz się! A jeżeli masz choć jedną z nich, a do tego 16-26 lat i pomysł na biznes, nie wahaj się ani chwili i przystąp do konkursu Herosi na Starcie, w którym możesz wygrać środki na rozwój.

Trwa rekrutacja do konkursu Herosi na Starcie, w którym młodzi ludzie (w wieku od 16 do 26 lat) z pomysłem na biznes lub już rozpoczętym projektem mogą powalczyć o dofinansowanie na jego realizację. Organizowany przez Grupę Eurocash program ma na celu wspieranie młodych talentów w ich biznesowych ambicjach, a co za tym idzie – także rozwijanie u nich cech przyszłego przedsiębiorcy. Cechy te stanowią jednocześnie kategorie konkursowe, w ramach których uczestnicy mogą rozwijać swój pomysł i ubiegać się o nagrodę pieniężną.
Jakie atrybuty powinny zatem charakteryzować przyszłego człowieka biznesu? O tym dowiesz się od ludzi, dla których dynamiczny świat biznesu to codzienność – praktyków biznesu z Grupy Eurocash. Pamiętaj, wystarczy, że odnajdziesz w sobie przynajmniej jedną ze wspomnianych cech, żeby móc myśleć o założeniu własnej firmy, a tym bardziej – o przystąpieniu do konkursu!

Po pierwsze – odwaga biznesowa
Sama decyzja o założeniu firmy to przecież swego rodzaju ryzyko. Czy się uda? Czy znajdą się klienci? Jest wiele działań, które możemy podejmować, by je minimalizować – dokładnie przeanalizować rynek, rozpisać konkretny i osiągalny plan działania… Niemniej każdy sukces, szczególnie spektakularny, zaczął się od podjęcia jednej odważnej decyzji. A potem kolejnej. I kolejnej. Podstawą jest działanie! Wówczas reszta potoczy się sama. Czym zatem jest odwaga biznesowa? Tego dowiesz się z poniższego video.

Po drugie – motywacja do rozwoju
Rozwój to sedno biznesu. Nikt, kto stoi w miejscu i nie szuka nowych, jeszcze lepszych rozwiązań, nie ma szans na zawojowanie rynku. Nawet utrzymanie statusu quo, na przykład stałego udziału w rynku, wymaga przecież od firm nieustannego wysiłku! Jak można odkryć w sobie motywację do rozwoju? Cenne porady znajdziesz w filmie poniżej!

Po trzecie – innowacyjność
Niech nie zwiedzie Cię skojarzenie, że innowacyjność musi być związana jedynie z nowymi technologiami. To znacznie szersze pojęcie, które może dotyczyć zupełnie różnych rozwiązań. Podstawą innowacyjności jest to, że nikt o tym rozwiązaniu zwyczajnie nie pomyślał wcześniej! O praktycznych przykładach innowacyjności, niekoniecznie tych związanych z posyłaniem rakiety na Marsa, dowiesz się z poniższego video.

Po czwarte – wytrwałość w działaniu
Sięgnij po dowolną biografię przedsiębiorcy sukcesu. Jaka jest szansa, że dowiesz się z niej o prostej drodze do celu, bez żadnych przeszkód czy niespodzianek? Dokładnie tak jak myślisz – żadna. Trudności, które czekają na Ciebie na biznesowej drodze są nieuniknione, ale i cenne. Tylko tak możesz zdobyć niezbędne doświadczenie! Po czym poznać człowieka wytrwałego? Obejrzyj i dowiedz się!

I na koniec – odpowiedzialność za innych
Współczesny rynek stawia przed przedsiębiorcami szereg wyzwań – silna konkurencja, dynamiczne zmiany, nacisk na niskie koszty… Im wcześniej zrozumiesz, że prowadzenie biznesu nie powinno być związane jedynie z zyskami, tym lepiej. Dobrze jest pomyśleć, komu chcesz pomóc za pomocą swoich produktów lub usług, jaka społeczność będzie wokół nich skupiona. Myśląc o potrzebach innych, znacznie lepiej poprowadzisz swój biznes – i to w stronę sukcesu! Zobacz, co do powiedzenia mają w tej kwestii praktycy biznesu.

Masz w sobie wspomniane cechy przedsiębiorcy? Grupa Eurocash je nagrodzi!
W konkursie Herosi na Starcie pula nagród to aż 75 000 zł. Składają się na nią nagrody po 5 000 zł w 5 kategoriach konkursowych, stanowiących wspomniane powyżej cechy przedsiębiorcy (osobno dla każdej grupy wiekowej), a dodatkowo nagroda publiczności o tej samej wartości. Co więcej, jeżeli któryś z pomysłów wyjątkowo wyróżni się na tle pozostałych – czeka na niego specjalna nagroda Prezesa Grupy Eurocash o wartości aż 20 000 zł.

To jeszcze nie wszystko. Jeżeli dany koncept będzie wpisywał się w obszary działalności Grupy, ma szansę na wdrożenie w ramach firmy i dodatkowe dofinansowanie. Podsumowując, pojedyncze zgłoszenie ma szansę na wygranie nawet 30 000 zł i implementację w Grupie Eurocash!

Więcej informacji na herosi.akademiaeurocash.com.pl.

Wideo

Materiał oryginalny: Chcesz założyć firmę i odnieść sukces? Ludzie biznesu podpowiadają, jakie cechy będą Ci potrzebne! VIDEO - Polska Times

Dodaj ogłoszenie