Chaos i korki na północy miasta. "Kierowcy sami przestawili...

  Chaos i korki na północy miasta. "Kierowcy sami przestawili znaki"

  sz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Chaos i korki na północy miasta. "Kierowcy sami przestawili znaki"
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Czytelnik Piotr

  W weekend rusza wielka przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej. W nocy z piątku na sobotę ma obowiązywać tam nowa organizacja ruchu, ale już podczas piątkowego szczytu zapanował tam spory chaos.
  W godzinach szczytu Świniary zostały całkowicie zablokowane a kierowcy stanęli w potężnych korkach. Jak donosi jeden z nich, „auta wjechały z dwóch stron na jeden pas – taką organizację ruchu zrobili...”.

  Żeby rozładować nieco zator „kierowcy na własna rękę przestawiają znaki… i uruchamiają zamknięty pas”.

  Jak widać, pierwszy dzień owej organizacji ruchu spowodował potężne korki. Miejmy nadzieję, że przez weekend drogowcy usprawnią przejazd tak, żeby choć trochę ulżyć kierowcom jadącym drogą nr 342.

  Inwestor zaleca objazd do Obornik Śląskich i z Obornik przez S5/DK5. Ruch ciężarówek powyżej 3,5 tony będzie także odbywał się przez S5/DK5.

  Przypomnijmy, docelowa organizacja ruchu zastępczego ma zostać uruchomiona w nocy z piątku na sobotę. Na ul. Zajączkowskiej będzie polegała na zamknięciu połówkowym jezdni – strony zachodniej na odcinku od budynku przy ul. Zajączkowskiej 1 do budynku przy Zajączkowskiej 53. Ruch w rejonie będzie odbywał się na zasadzie wahadeł z sygnalizacją świetlną. Część istniejących chodników będzie zamknięta, na niektórych odcinkach zostaną wybudowane ciągi piesze tymczasowe.

  Organizacja ruchu zastępczego na ul. Pęgowskiej będzie z kolei polegała na zamknięciu połówkowym jezdni – strony zachodniej na odcinku od budynku Pęgowska 12 do skrzyżowania z ul. Mikory. Ruch w rejonie będzie odbywał się na zasadzie wahadeł z sygnalizacją świetlną. Część istniejących chodników będzie zamknięta, na niektórych odcinkach zostaną wybudowane tymczasowe ciągi piesze.

  Ruch autobusów MPK linii numer 105 i nocnego 246 będzie odbywał się na zasadach takich, jak ruch pojazdów osobowych. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną zlokalizowane w rejonie budynku przy ul. Zajączkowskiej 1 oraz w rejonie budynku przy ul. Pęgowskiej 2.

  ZOBACZ TEŻ:

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo