Centrum Zajezdnia z wyróżnieniem. "Jesteśmy ciekawi naszych korzeni"

PB
Marcin Jędrzejczak
Udostępnij:
Otwarta w ubiegłym roku Zajezdnia wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród wrocławian. Wystawa główna Centrum poświęcona powojennym losom ziem zachodnich intryguje i przyciąga tysiące odwiedzających. Doceniła to kapituła plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku, która zadecydowała o zakwalifikowaniu wystawy do finału 10. edycji konkursu, w którym o końcowych wynikach zadecydują sami internauci.

Wyróżnienie ekspozycji Zajezdni jest tym ważniejsze, że jest to jedyna inicjatywa historyczna z Dolnego Śląska, która została zakwalifikowana do finału konkursu. W kwalifikacjach do tegorocznej edycji nadesłano 250 zgłoszeń. Spośród wszystkich inicjatyw jurorzy wybrali 15 najważniejszych – ich zdaniem – projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”.

- Już samo zakwalifikowanie naszej wystawy do finałowego etapu plebiscytu jest dla nas miłym wyróżnieniem i sygnałem, że nasza praca spotyka się z pozytywnym odbiorem. To także ważny komunikat świadczący o tym, że jako społeczeństwo jesteśmy ciekawi naszych korzeni – mówi Marek Mutor, dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

W kategorii “Wystawa”, do której zakwalifikowała się ekspozycja “Wrocław 1945-2016”, znalazły się także:

  • Wystawa stała Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,
  • Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach,
  • Jeńcy wojenni w Krakowie 1939–1945,
  • „Maria. Mater Misericordiae”

Teraz o tym, która wystawa zdobędzie tytuł Historycznego Wydarzenia Roku zadecydują internauci. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, wybrać wystawę, na którą chce się oddać głos i zaakceptować regulamin. Głosowanie potrwa do 14 maja.

„Wydarzenie Historyczne Roku” jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 r., którego inicjatorem był portal historia.org.pl oraz Muzeum Historii polski. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach: wydarzenia, wystawy oraz edukacji i multimediów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
sceptyk
Niektóre "eventy" to tam chyba odgórnie są wyznaczane.
Dodaj ogłoszenie