CCC Polkowice wygrały z Familią Schio w Eurolidze kobiet [WYNIK, RELACJA]

Marta Wrońska
CCC Polkowice
W piątej kolejce Euroligi CCC Polkowice pokonały mistrzynie Włoch drużynę Familia Schio 67:61. To był mecz pełen emocji, zwrotów akcji i ostrej walki o każdy centymetr parkietu.

Mecz rozpoczął się od celnych rzutów osobistych Agnieszki Kaczmarczyk. Potem serie punktową zaliczyły przyjezdne, które prowadziły już 9:2. Podopieczne trenera Kovacika szybko się jednak przebudziły. Do końca pierwszej kwarty walka byłą bardzo zacięta. Po 10 minutach na tablicy widniał remis po 15.

W drugiej kwarcie nadal mecz był bardzo zacięty. Polkowiczanki miały sporo problemów z powstrzymaniem środkowej Schio, Jantel Lavender, która dominowała pod koszami regularnie zdobywając punkty, a także notując zbiórki. Gospodynie popełniały błędy doprowadzając trenera Kovacika do stanu mocnego pobudzenia. Kolejne przerwy na żądanie niestety nie przynosiły efektu i po 20 minutach zespół z Dolnego Śląska przegrywał pięcioma punktami 29:34.

Na druga połowę polkowiczanki wyszły mocno zdeterminowane i prezentowały się lepiej niż przed przerwą. Podopieczne Kovacika rzuciły się w pogoń za rywalkami i minutę przed końcem trzeciej kwarty po celnym rzucie Tiffany Hayes objęły jednopunktowe prowadzenie. Przed rozpoczęciem ostatniej odsłony spotkania polkowiczanki prowadziły 49:47.

Do końca meczu kibice przezywali mnóstwo emocji, bo oba zespoły dawały z siebie wszystko. Gospodynie lepiej broniły i popełniały mniej błędów, ale rywalki także spisywały się dobrze. Zespół z Włoch widząc, że polkowiczanki radzą sobie pod koszami z Lavender i Grudą starał się kończyć akcje z obwodu i wychodziło mu to dobrze. Prym wiodła Allie Quigley, znana doskonale z polskich parkietów, na których występowała w barwach Wisły Can-Pack Kraków. Famila ostro naciskała, ale polkowiczanki dawały temu odpór i utrzymywały wynoszącą kilka punktów przewagę. Zawodniczki CCC nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Pokonały Familę 67:61 i tym samym zapisały na swoim koncie trzecie zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach Euroligi.

Mistrzynie Polski mimo niewielkiej skuteczności - 38,3 proc. za dwa punkty i tylko 26,7 za trzy, zwyciężyły defensywą - wygrały walkę pod tablicami 41:37 i wymusiły na rywalkach aż 15 strat, miały też osiem przechwytów.

Włoszki nadal pozostają bez zwycięstwa w Eurolidze. Kolejnym rywalem CCC będzie w 6. kolejce rosyjska Nadieżda Orenburg, którą mistrz Polski podejmie 12 grudnia na własnym parkiecie.

CCC Polkowice – Famila Schio 67:61 (15:15, 14:19, 20:23, 18:14)

CCC: Hayes 16, Kaltsiodou 13, Kizer 10, Leedham 9, Fagbenle 8, Thomas 7, Kaczmarczyk 2, Gajda 2,
Famila: Lavender 18, Quigley 15, Lisec 8, Gruda 8, Battisodo 6, Dotto 4, Gemelos 2, Andre 0, Flippi 0, Fassina 0, Masciardi 0, Crippa 0.