reklama

Buspas na Krakowskiej otwarty. Autobusy i tak stoją w korku

szZaktualizowano 
W miniony weekend na zakorkowanej ul. Krakowskiej wprowadzono buspas. Miał zapewnić szybszy przejazd autobusom w rejonie "ślimaka" obwodnicy śródmiejskiej. Sukces na razie jest połowiczny, bowiem autobusy stoją w nieco tylko mniejszych korkach.

Buspas obowiązuje od zjazdu do centrum handlowego do „ślimaka”, czyli skrzyżowania ulicy Krakowskiej z Armii Krajowej (i na podobnym odcinku w stronę centrum). W miejscu, gdzie z trzech pasów robi się jeden. I gdzie codziennie tworzą się spore korki.

Stąd pomysł wydzielenia buspasa, żeby przede wszystkim autobusy komunikacji miejskiej i podmiejskiej nie musiały stać w korkach. Mogą po nim jeździć również taksówki oraz samochody elektryczne.

Czy się to udało? Połowicznie. W szczycie komunikacyjnym, autobusy i tak stoją w korku. Co prawda buspasem – który jest wyznaczony na lewym pasie – auta nie jeżdżą, albo jeżdżą sporadycznie, to i tak jadąc prawym pasem skręcają na buspas jeszcze przed jadącym autobusem. W efekcie ten i tak jest blokowany na buspasie i swoje musi odstać w korku.

Na razie sytuację ratują... wakacje, bowiem natężenie ruchu jest znacznie mniejsze niż zwykle. Niestety, we wrześniu, a zwłaszcza październiku, można się spodziewać drogowego armaggedonu w tym miejscu. Samochody na pewno utkną w potężnym korku, a autobusy?

To zależy w dużej mierze od tego czy kierowcom starczy cierpliwości, by nie wjechać na buspas. Gdy zatory będą się zaczynały na wysokości centrum handlowego - a nie można tego wykluczyć - z tą cierpliwością może być różnie.

ZOBACZ TEŻ:

Do fabryki pod Wrocławiem wozili pracowników niesprawnymi autobusami

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 173

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Moro

Jakim to trzeba być idiota żeby zrobić buspas w tym miejscu co za debil to wymyślił przecież to nic nie pomoże MPK jeszcze ku.wa na wylocie i wlocie do Wrocławia przecież te jeb.ne władze nic nie myślą

w
wrocławianin od urodzenia

Zakorkują całe miasto - poroniony pomysł . Niech władza posłucha się mieszkańców i nie idzie tą drogą, 75 % społeczeństwa nie chce tych bus pasów. Zobaczymy co będzie we wrześniu i październiku jak uczniowie i studenci wrócą z wakacji. Będziemy mieli mnóstwo samochodów stojących w korkach i smrodzących spalinami.

G
Gość

Podobnie jest już na Buforowej. Wydano 200 ml zł. Miało być szerzej i mniej korków. Kiedy się ten koszmar skończy: za 200 mln zł zepsuto i jest co już było.

G
Gość
2019-07-11T08:26:36 02:00, Marcin:

Yeb@ć te buspasy. Jeździć po nich masowo i olewać DURNE "władze" Wrocławia. Niech wyłapią wszystkich... Takiej durnoty jak w tym mieście w żadnym innym nie widziałem. Nie wiem - może Kraków, bo tam prawie nie bywam.. Tak- są buspasy ale nie blokują w tak znacznym stopniu ruchu jak we Wrocławiu.

Popieram.Przecież mandatów może być tyle że da się spłacić dług Dutkiewicza.Każdy autobus ma kamerę to policja będzie miała co robić

G
Gość
2019-07-11T08:26:36 02:00, Marcin:

Yeb@ć te buspasy. Jeździć po nich masowo i olewać DURNE "władze" Wrocławia. Niech wyłapią wszystkich... Takiej durnoty jak w tym mieście w żadnym innym nie widziałem. Nie wiem - może Kraków, bo tam prawie nie bywam.. Tak- są buspasy ale nie blokują w tak znacznym stopniu ruchu jak we Wrocławiu.

2019-07-11T09:55:38 02:00, Gość:

"W d*pie byłem, g*wno widziałem, ale tutaj wam swoje przemyślenia wy*rałem"

Jakby taki buspas zrobili na obwodnicy śródmiejskiej to autobusy jeździłyby 3 razy szybciej.Wtedy warto by było zostawić auto i jechać autobusem a tak to lepiej jechać w korku własnym autem

G
Gość
2019-07-10T19:04:35 02:00, gosc:

Pięknie, tą decyzją zakorkowali zjazd na armii krajowej, czyli auta które w korku nie stały teraz będą. Ludzie się zdziwią ludzie we wrześniu...brak slow

2019-07-10T19:10:23 02:00, Gość:

Chyba cię pogieło od jazdy autem. Przepustowość Opolskiej która miła jeden pas i generowała korki na dwupasowej Krakowskiej się nie zmieniła.Tyle samo aut będzie stać w korku jak wcześniej stało. Może nawet mniej bo jak kierowcy zobaczą ze autobus nie stoi w korku to się na niego przesiądą

2019-07-11T10:23:50 02:00, Gość:

jesteś durniem mam towar z marketu wozić autobusem worki z cementem

bosze debilów nie sieją oni sie rodzą

Jesteś takim durniem, że wmawiasz sobie i innym, że korki na Krakowskiej robią wożący worki z cementem.Sam wożę tamtędy towary handlowe i ciągle się zżymam dlaczego tylu idiotów co nic nie ma do przewiezienia poza np torebką ze szminką, wozi tłuste dupy autami, bo już się przyzwyczaili do korków.Traugutta jest jednopasmowa i Opolska tak samo .Jakby Krakowska miała po 5 pasów to korek stałby na tych 5 pasach czekając aż się auta przepchną przez Opolską.Wtedy taki korek na Krakowskiej poruszałby się 5 razy wolniej niż korek na Opolskiej.Zwykle jest lepeij jak korek jest na jednym pasie i jest dwa razy dłuższy ale jedzie 32 razy szybciej bo wtedy szybciej się można zorientować że jest problem i można uciec w bok bo jest wtedy dwa razy więcej poprzecznic do wyboru. A jak się stanie na lewym pasie w korku to trudno skręcić w prawo, a z prawego trudno skręcić w lewo.

Podobnie im więcej ludzi będzie jeździć taxi po buspasie tym będzie więcej miejsc do zaparkowania

G
Gość
2019-07-10T19:04:35 02:00, gosc:

Pięknie, tą decyzją zakorkowali zjazd na armii krajowej, czyli auta które w korku nie stały teraz będą. Ludzie się zdziwią ludzie we wrześniu...brak slow

2019-07-10T19:10:23 02:00, Gość:

Chyba cię pogieło od jazdy autem. Przepustowość Opolskiej która miła jeden pas i generowała korki na dwupasowej Krakowskiej się nie zmieniła.Tyle samo aut będzie stać w korku jak wcześniej stało. Może nawet mniej bo jak kierowcy zobaczą ze autobus nie stoi w korku to się na niego przesiądą

jesteś durniem mam towar z marketu wozić autobusem worki z cementem

bosze debilów nie sieją oni sie rodzą

G
Gość
2019-07-11T08:26:36 02:00, Marcin:

Yeb@ć te buspasy. Jeździć po nich masowo i olewać DURNE "władze" Wrocławia. Niech wyłapią wszystkich... Takiej durnoty jak w tym mieście w żadnym innym nie widziałem. Nie wiem - może Kraków, bo tam prawie nie bywam.. Tak- są buspasy ale nie blokują w tak znacznym stopniu ruchu jak we Wrocławiu.

"W d*pie byłem, g*wno widziałem, ale tutaj wam swoje przemyślenia wy*rałem"

E
Elwir

Proponuję nazwać te buspasy imieniem pani Elwiry z UM.

G
Gość

"Sukces na razie jest połowiczny, bowiem autobusy stoją w nieco tylko mniejszych korkach. "

No przecież nie można zakazać jazdy autem.Nie wszędzie jest też miejsce na buspas.

Jest plan budowy tam drogi dla rowerów więc problem korków sam się rozwiąże

G
Gość
2019-07-10T09:41:39 02:00, Hubska:

Co co wybrali Sutryka na prezydenta urządzili nam Wrocławianom piekło. Ani komunikacja miejska, ani samochód. Czy wchodziłoby w grę referendum za odwołaniem nieudolnego prezydenta? chętnie wziąłbym w nim udział.

2019-07-10T09:46:05 02:00, Gość:

I proponujesz siebie na to stanowisko? A może Mirka ma nam pomóc?

2019-07-10T09:57:49 02:00, każdy lepszy:

buahah od tego fatalnego Jacucia każdy byłby lepszy. Nie strasz Mirką bo ona też była by lepsza o Jacusia. Może ty lizus magistratu? siedzisz na forum i robisz propagandę la Jacusia?

2019-07-10T20:43:17 02:00, Gość:

A w czym byłaby lepsza ta Mirka? To ubezwłasnowolniona pacynka kaczyńskiego więc tu Morawiecki by rządził, a to jest już obrzydliwe

Zawsze będzie obrzydliwe głosowanie na PIS dla szkopo-pachołków.

Są ludzie bez godności, którzy liczyli że jak im Niemiec zapłaci więcej niż zarabiają inni to mogą zrobić dla niego wszystko.

To się kiedyś nazywało lista folksdojcza.

Kumpel wykazał kiedyś ze dziadek służył w Wermachcie i od razu dostał obywatelstwo, socjal i kursy języka niemieckiego.

Dziś jako urzędnik przyjeżdża do Polski badać nastroje i wymyślać jak można przyśpieszyć germanizację.

Młodzi mają uwierzyć że dotacje są za darmo niby dla wyrównania szans.Dziś nie trzeba mieć dziadka w Wermachcie aby zostać szkopem. Za osiedlenie się we wschodnich landach dają np.mieszkanie

G
Gość
2019-07-10T09:44:50 02:00, Ula:

I tak talibowie z urzędu i łysy talib niszczy miasto i gnębi jego mieszkańców.

2019-07-10T09:47:19 02:00, Gość:

Ajatollah siedzi sobie w żoliborskim klocku

2019-07-10T09:52:11 02:00, łowca trolli:

te brednie o żoliborzu tutaj? poznać po tym pełowskiego płatnego trolla. ile dziś chłystek makreli płaci swoim trollom za dyżur?

2019-07-10T20:48:24 02:00, Gość:

Ty kacza miotło sam się obnażasz , służ dlaj paciorku

Gosiu prawdę pisze.

Kto nie chce mówić paciorków jest chętny do podpisania listy folksdojcza.

Dutkiewicz zamiast na przesłuchaniach w prokuraturze na temat malwersacji budżetu Wrocławia siedzi sobie teraz na rocznym stypendium w Niemczech.

Ryży wnuk dziadka z Wermachtu mimo sprzeciwu władz Polski zostaje sygnowany przez Szkopów na wysoki urząd w UE.

Znaczy się reprezentuje tam interesy Niemiec a nie Polski.'

Trzeba być idiotą aby tego nie rozumieć i głosować na zdrajców narodu.

Oni się już nie krepują i przysyłają tu ludzi z niepolskimi nazwiskami.

Miller woził dolary w walizce z Moskwy a Tuska z Berlina.

Ponoć nie dla PO tylko dla KLD ale jaka to różnica.CDU miało tajne konta z których opłacało swoich pachołków.

Po ujawnieniu tego stanowisko stracił kanclerz Kohl.

A kiedy komisja śledcza ile z tego dostała PO/KLD ?

To nie korupcja polityczna a zdrada.W niemieckich obozach pracy w Polsce płacą kilka razy mniej niż w Niemczech.Co tu się dziwić ze ludzie mówią paciorki aby ich dzieci i wnuki nie były niemieckimi parobkami? PIS nie będzie rządził wiecznie . Zdrajcy kiedyś wrócą do władzy jak ludzie przestana mówić paciorki a będą szukać pociechy w wódce i prochach. Już dziś jak czytamy o wypadkach to większość jest naćpana lub zachlana.Chcą z nas zrobić naród podludzi a tacy jak ty i ich poglądy są im bardzo na rękę.Czas działa na korzyć Niemiec. Wymierają ludzie którzy wiedza kim jest Niemiec. A Niemiec to człek co całe zło próbuje zwalić na hitlera i jego kompanów. Niemiec od tysiąca lat się nie zmienił. A jak się czyta takich jak ty to trzeba przyznać racje Niemcom że Polacy to rasa podludzi idealnie nadająca się na przerobienie jej na kolonie, obóz pracy, land, Generalną Gubernię.Tu trzeba przestać mówić paciorki a pogonić to tałatajstwo

3pokolenia do wyssania
2019-07-09T21:23:02 02:00, Ha ha ha:

Kolejny porąbany pomysł tak samo jak na wyremontowanej Buforowej. A prezydent na motorze po trawie pod zakaz. Brawo wy. Ja na szczęście odpuściłem i mieszkam na prowincji. Cisza i spokój.

2019-07-09T22:23:00 02:00, Wrocławianin od 3 pokoleń:

Bardzo mi z tego powodu wszytko jedno, może byś się zaczął wiejski cwaniaczku udzielać na gazecie wiejskiej.

2019-07-09T22:35:47 02:00, Gość:

@Wrocławianin od 3 pokoleń

Co najwyżej to możesz possaać kotkowi...

Ty ssałeś mojego

G
Gość
2019-07-09T21:35:06 02:00, Gość:

Dlaczego we Wrocławiu ciągle utrudnia się życie mieszkańcom ?

Zamiast dokończyć budowę Obwodnicy Śródmiejskiej zbudować Średnicową Trasę Południową wylotówi na Oławę i Oborniki oraz WOW to ciągle odbiera się mieszkańcom istniejące pasy ruchu dla różnej maści pedalarzy itp. Bus pasy to dobra sprawa ale tam gdzie jest na to miejsce i gdzie ma to sens.

2019-07-09T22:08:51 02:00, Wrocławianin:

Ponieważ jest taka lewacka organizacja, która nazywa się Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia. Oni walczą ze smogiem i z klimatem i w ogóle ratują świat, więc nie ważne, że utrudniają nam życie. To dzięki TUMW mamy korki, bo zgodnie z ich filozofią im większe korki tym więcej ludzi jeździ komunikacją i rowerem. A lewacki prezydent Wrocławia, wszystkie ich kretynizmy wprowadza w życie i to za nasze pieniądze, dla naszego dobra.

Nie to co patrioci, którzy zawsze ekologicznie rozwalają nowe limuzyny.....

G
Gość
2019-07-10T09:44:50 02:00, Ula:

I tak talibowie z urzędu i łysy talib niszczy miasto i gnębi jego mieszkańców.

2019-07-10T09:47:19 02:00, Gość:

Ajatollah siedzi sobie w żoliborskim klocku

2019-07-10T09:52:11 02:00, łowca trolli:

te brednie o żoliborzu tutaj? poznać po tym pełowskiego płatnego trolla. ile dziś chłystek makreli płaci swoim trollom za dyżur?

Ty kacza miotło sam się obnażasz , służ dlaj paciorku

Dodaj ogłoszenie