Burmistrz zamyka drogę do Wrocławia, bo ta jest "w stanie...

  Burmistrz zamyka drogę do Wrocławia, bo ta jest "w stanie katastrofalnym"

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Burmistrz zamyka drogę do Wrocławia, bo ta jest "w stanie katastrofalnym"

  ©Polska Press/zdjęcie archiwalne

  Milan Ušak, burmistrz gminy Siechnice chce zamknąć drogę, która jest jednym z ważnych wjazdów do Wrocławia. Zwrócił się już do starostwa powiatowego o zatwierdzenie zmiany w organizacji ruchu. Chodzi o trasę prowadzącą ze wschodniej obwodnicy miasta przez Blizanowice i Trestno, a potem wrocławskie Opatowice na plac Społeczny. Starostwo nie zaakceptowało nowej organizacji ruch. Nie przeszkodzi to jednak burmistrzowi w zamknięciu drogi, która jest w złym stanie.
  Burmistrz zamyka drogę do Wrocławia, bo ta jest "w stanie katastrofalnym"

  ©Polska Press/zdjęcie archiwalne

  Według burmistrza, tą drogą codziennie przejeżdża 1,5 tysiąca kierowców. - Stan nawierzchni jest katastrofalny. Jazda tędy zagraża życiu ludzi - alarmował już w marcu burmistrz Siechnic.

  Trasa Blianowice-Trestno jest dobrą alternatywą dla kierowców, którzy - zwłaszcza rano - stoją w korku w Radwanicach i na ulicy Opolskiej oraz dla tych, próbujących wjechać do miasta przez wiecznie zakorkowaną ul.
  Strachocińską. Zamiast tracić czas w zatorach, można ze wschodniej obwodnicy Wrocławia, tuż za Siechnicami, skręcić na Blizanowice. Stamtąd można dotrzeć, przez Trestno i ul. Opatowicką, na tzw. plac Społeczny we Wrocławiu. Wielu kierowców z gminy Czernica, Jelcz-Laskowice i miasta Oławy korzysta z takiego rozwiązania.Problem w tym, że droga jest w fatalnym stanie. Właśnie ze względu na zły stan nawierzchni droga była już zamknięta od grudnia 2013 do marca 2014.

  Milan Ušak tłumaczył wtedy, że chciał wyremontować drogę wspólnie z gminą Wrocław i starostwem powiatowym. Ostatecznie gmina Siechnice sama naprawiła drogę. Ale był to tylko doraźny remont, pomógł na chwilę.

  Popularna trasa przez Trestno i Blizanowice jest zbyt wąska, obok nie ma utwardzonych poboczy. Wiadomo, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia samorządów, to burmistrz Siechnic zamknie drogę w czerwcu. Będzie mógł to zrobić ze względu na zły stan jezdni, który zagraża bezpieczeństwu.

  Starosta wrocławski Roman Potocki ma nadzieję, że do zamknięcia drogi nie dojdzie. - W przyszłym tygodniu spotka się zespół, który powinien wypracować wspólne stanowisko i rozwiązać problem. Na pewno zamknięcie tej drogi nie pomoże mieszkańcom powiatu wrocławskiego - mówi starosta. Nie są jednak znane konkrety. Nie wiadomo jeszcze czy, i ile pieniędzy dołożą samorządy do remontu drogi.

  Przypomnijmy, że droga była remontowana w zeszłym roku. Wtedy przeprowadzono jednak tylko częściowe prace naprawcze.

  CZYTAJ: Wjazd z obwodnicy otwarty, ale z ograniczeniami do 10 km/h! Kierowcy już niszczą auta na progach

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ubiegłoroczny remont to kpina

  trafiic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Sypnęli parę wiader tłucznia i zrobili progi spowalniające, a droga była 3 miesiące zamknięta, nazywanie tego remontem to kpina. Wiadomo było z góry że się to rozsypie po miesiącu.
  Niemoc i...rozwiń całość

  Sypnęli parę wiader tłucznia i zrobili progi spowalniające, a droga była 3 miesiące zamknięta, nazywanie tego remontem to kpina. Wiadomo było z góry że się to rozsypie po miesiącu.
  Niemoc i bezradność burmistrza Usaka jest powalająca - przecież tu chodzi raptem o 500 m drogi lokalnej!!! Jak taki człowiek ma rządzić Gminą, skoro przerasta go remont krótkiego odcinka ulicy...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zdąży zamknąc przez remontem Miłoszyckiej ?

  nix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pitu pitu

  Trest (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Droga ta była w dobrym stanie do momentu rozpoczęcia prac nad przebudowa okolicznych wałów przeciwpowodziowych i budowy obwodnicy. Ciężki sprzęt po prostu ją rozjechał i wykonawcy tych prac powinni...rozwiń całość

  Droga ta była w dobrym stanie do momentu rozpoczęcia prac nad przebudowa okolicznych wałów przeciwpowodziowych i budowy obwodnicy. Ciężki sprzęt po prostu ją rozjechał i wykonawcy tych prac powinni ją naprawić.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  T

  ante (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  No i bardzo dobrze, niech zamykają. Trzeba być baranem, żeby planować tam drogę wlotową do miasta. Po pierwsze są tam tereny wodonosne dla miasta, po drugie przbieg drogi jest kompletnie...rozwiń całość

  No i bardzo dobrze, niech zamykają. Trzeba być baranem, żeby planować tam drogę wlotową do miasta. Po pierwsze są tam tereny wodonosne dla miasta, po drugie przbieg drogi jest kompletnie nieprzystosowany do wzmożonego ruchu i jej poszerzenie tego nie zmieni, po trzecie brakuje drogi rowerowej i chodnika, co sprawia ze droga jest niebezpieczna, a po czwarte jest to chyba najbardziej atrakcyjna turystycznie przestrzeń Wroclawia, pozostaje my w niej naturalny i spokojny charakter. Zamiast ymyslac taki bzdury jak drogę wjazdowa do miasta przez blizanowice, wladze miasta i województwa (Roman) powinny sie skupić na udrozniniu ulicy Krakowskiej i budowie parkingu P+R przy pętli tramwajowej.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo