1/19
Bukowski i Samiec-Talar z nowymi kontraktami. Śląsk Wrocław...
fot. fot. WKS Śląsk Wrocław SA

Bukowski i Samiec-Talar z nowymi umowami (TRANSFERY)

Bukowski i Samiec-Talar z nowymi kontraktami. Śląsk Wrocław transfery ZIMA 2023 (transfery, newsy, fakty, plotki)

Adrian Bukowski przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław do 2026 roku, a Piotr Samiec-Talar do czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Transfery Śląska Wrocław, czyli: kto odszedł, kto odejdzie, kto przyszedł, a kto jeszcze przyjdzie? Kogo klub rozpatruje pod kątem gry w Śląsku w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023? W tym artykule na bieżąco będziemy podawać wszystkie newsy, fakty, weryfikować plotki i informować o wszystkich ruchach kadrowych w Śląsku.

WAŻNE! Do kolejnych piłkarzy przejdziesz za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

2/19
Piotr Samiec-Talar podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław....
fot. fot. WKS Śląsk Wrocław SA

Piotr Samiec-Talar do 2024 roku + 12 miesięcy

Piotr Samiec-Talar podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Klub przedłużył obecny kontrakt zawodnika do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Piotr Samiec-Talar swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polonii Środa Śląska, a w 2017 roku dołączył do Akademii Śląska Wrocław, gdzie występował w kolejnych drużynach juniorskich. W 2018 roku zadebiutował w ekstraklasowym zespole w meczu z Miedzią Legnica.

- Na pewno w ostatnich miesiącach gram bardziej po seniorsku, dojrzale. Miniona runda zaczęła się dla mnie dobrze, po okresie przygotowawczym zacząłem regularnie grać, również w pierwszym składzie. Potem miałem gorszy moment, ale wyszedłem z tego, zdobyłem pierwszą bramkę, dołożyłem asystę. Cieszę się, że teraz przedłużam kontrakt i mogę patrzeć w przyszłość ze Śląskiem - mówi Piotr Samiec-Talar.

Pomocnik dotychczas rozegrał 33 spotkania w pierwszym zespole WKS-u, w międzyczasie był jeszcze wypożyczony do GKS-u Katowice oraz Widzewa Łódź. Obecny sezon jest najlepszy w jego wykonaniu, jak dotychczas zanotował 10 występów, a najmocniej wyróżnił się w pojedynku z Jagiellonią Białystok. Mecz z Żubrami zakończył się wynikiem 2:2, ale młody pomocnik miał udział przy obu bramkach zielono-biało-czerwonych: najpierw asystował Petrowi Schwarzowi, a później wyprowadził Śląsk na prowadzenie.

- Dla Piotra miniona runda była przełomowa. Widzę u niego zmianę w mentalności, w podejściu do gry, do treningu. Jest ciągle młodym zawodnikiem, uważam, że jego potencjał nie został jeszcze w pełni uwolniony. Liczymy na niego wiosną i w kolejnych rundach. Jeśli chodzi o opcję przedłużenia umowy o kolejny rok - jest to zależne od liczby rozegranych minut - tłumaczy Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

WAŻNE! Do kolejnych piłkarzy przejdziesz za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

3/19
Adrian Bukowski przedłużył wygasający latem kontrakt ze...
fot. fot. WKS Śląsk Wrocław SA

Adrian Bukowski do 2026 roku

Adrian Bukowski przedłużył wygasający latem kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku.

Środkowy pomocnik swoją przygodę z piłką zaczynał w Bałtyku Koszalin, z którego w bardzo młodym wieku trafił do Akademii Zagłębia Lubin. Tam zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U-15, dodatkowo występował w młodzieżowej reprezentacji Polski. Na początku 2021 roku zdecydował kontynuować swój piłkarski rozwój we Wrocławiu.

- Adrian to jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji w swoim roczniku, jest powoływany do reprezentacji Polski i liczymy, że w kolejnych latach może być bardzo ważną postacią naszego środka pola. Rywalizacja na tej pozycji jest dużo, więc trudno o minuty, ale sądzę, że wiosną "Buko" powalczy o jeszcze więcej występów - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

W Śląsku Bukowski szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie drużyny rezerw prowadzonej przez Piotra Jawnego, a pod koniec 2021 roku zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. Konkretnie w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań, w końcówce zmienił Rafała Makowskiego. Łącznie zanotował 5 występów w pierwszym zespole WKS-u oraz 51 w drużynie rezerw. W tym sezonie coraz częściej oglądamy go w ekstraklasowym Śląsku, ma już za sobą również debiut w pierwszym składzie.

- Klub we mnie wierzy, ja ufam klubowi i jestem szczęśliwy, że mój kontrakt jest przedłużony o trzy kolejne lata. To optymalna długość dla obu stron. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w środku pola Śląska jest obecnie wielu dobrych zawodników, ale jestem pełny optymizmu i mobilizacji do ciężkiej pracy, która pozwoli mi zbierać coraz więcej występów - zaświadcza się Adrian Bukowski.

WAŻNE! Do kolejnych piłkarzy przejdziesz za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

4/19
Javier Ajenjo Hyjek zdecydował się na niecodzienny ruch....
fot. twitter.com/recreoficial/

Odejścia: Javier Ajenjo Hyjek

Javier Ajenjo Hyjek zdecydował się na niecodzienny ruch. Urodzony i wychowany w Hiszpanii były młodzieżowy reprezentant Polski nie dostawał w poprzedniej rundzie zbyt wielu szans na grę, dlatego zdecydował się pójść na wypożyczenie.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby udał się do innego klubu PKO Ekstraklasy albo Fortuna 1 ligi, bo w eWinner 2 lidze Śląsk ma swoje rezerwy. Tymczasem Hyjek postanowił udać się do Hiszpanii, gdzie będzie występował w Recreativo Huelva, walącym o obecnie o awans z z Segunda Federacion do Primera Federacion, czyli z... trzeciej do czwartej ligi. Jaki sens ma schodzenie na tak niski poziom? Czego może się tam nauczyć i czy za pół roku wróci do Śląska jako lepszy piłkarz?

Najprawdopodobniej Recreativo weźmie na siebie obowiązek płacenia 100% pensji dla zawodnika, ale czy to faktycznie gra warta świeczki? Czy z finansami Śląska jest aż tak źle?

WAŻNE! Do kolejnych piłkarzy przejdziesz za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

Przeglądaj więcej
Poprzednie
1 z 6
Następne

Polecamy

Chrobry górą w regionalnym sparingu

Chrobry górą w regionalnym sparingu

Alarm zdrowotny w Śląsku Wrocław

Alarm zdrowotny w Śląsku Wrocław

Kiryl Lazarov, legenda piłki ręcznej: Uwielbiałem grać w Kielcach

Kiryl Lazarov, legenda piłki ręcznej: Uwielbiałem grać w Kielcach

Zobacz również

Alarm w sklepach! Biedronka, Lidl i inni usuwają te towary z półek po decyzjach GIS

Alarm w sklepach! Biedronka, Lidl i inni usuwają te towary z półek po decyzjach GIS

Uważaj na te ciastka dla dzieci. Mają rakotwórcze substancje!

Uważaj na te ciastka dla dzieci. Mają rakotwórcze substancje!

Dodaj ogłoszenie