Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet głogowian

Marcin Kaźmierczak
Wiceprezydent Piotr Poznański podziękował głogowianom za wykazaną inicjatywę
Wiceprezydent Piotr Poznański podziękował głogowianom za wykazaną inicjatywę Marcin Kaźmierczak
Tylko do końca czerwca głogowianie mieli czas, by podzielić się z miejskimi władzami swoimi pomysłami i złożyć wniosek do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Głogowianie podobnie jak w poprzednim roku wykazali się inicjatywą i złożyli w magistracie pięćdziesiąt siedem wniosków.
Teraz specjalny Zespół Konsultacyjny, w skład którego wejdą miejscy radni, urzędnicy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych będzie weryfikował je pod względem wymogów formalnych.

- Musimy zbadać przede wszystkim, czy do wniosków dołączona jest wymagana ilość podpisów, czy nie przekraczają one wytyczonych wcześniej kosztów, a także czy dotyczą one terenów zarządzanych przez naszą gminę oraz czy są zgodne z planem miejscowym - wyjaśnia Piotr Poznański, wiceprezydent Głogowa odpowiedzialny za inwestycje.

Przypomnijmy, iż na realizację wszystkich wybranych projektów miasto wyda w przyszłym roku dwa i pół miliona złotych. Wartość pojedynczego wniosku nie mogła przekroczyć 100 tysięcy złotych.

Wśród złożonych projektów dominowały wnioski majątkowe, których jest aż pięćdziesiąt. - Dotyczą one między innymi spraw drogowych, remontów chodników, zagospodarowania terenów zielonych, budowy placów zabaw i siłowni czy instalacji przenośnych toalet - wylicza P. Poznański.

Wśród wniosków niemajątkowych, których wartość nie mogła przekroczyć 10 tysięcy złotych znajdują się sprawy związane ze zdrowiem, turystyką i kulturą.

- Wśród nich znajduje się na przykład sfinansowanie dogoterapii, musicalu, czy warsztaty - kontynuuje Piotr Poznański.
Wiceprezydent zdradza, iż wśród projektów niemajątkowych znalazła się tak zaskakująca propozycja jak zmniejszenie kolejek u lekarzy.

Wybrane projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku budżetowym. Wnioski odrzucone przez mieszkańców lub te, które nie spełnią wymogów formalnych nie stoją jednak na straconej pozycji.

- Z niektórych pomysłów mieszkańców będziemy mogli skorzystać. Tak było na przykład z ubiegłorocznym wnioskiem o budowę siłowni na osiedlu Chrobry. Złożony wniosek nie spełnił wymogów formalnych, gdyż dotyczył terenu zarządzanego przez spółdzielnię. Planując jednak budowę siłowni uwzględniliśmy ten postulat i w tym roku powstanie ona na terenie Gimnazjum nr 3 - tłumaczy wiceprezydent Poznański.

Podobnie jak w ubiegłorocznej odsłonie Budżetu Obywatelskiego, miasto zostało podzielone na cztery okręgi obejmujące poszczególne osiedla. Będzie można również głosować na projekty ogólnomiejskie.

Głosowanie nad wnioskami ruszy 21 września i potrwa przez trzy tygodnie do 9 października. Podobnie jak w poprzednim roku głogowianie będą mogli glosować w formie elektronicznej za pośrednictwem miejskiej strony internetowej, a także w formie papierowej w ratuszu oraz osiedlowych filiach Biblioteki Publicznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska