Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budują nową zajezdnię w Wrocławiu. Co tam będzie? (ZDJĘCIA)

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Materiały inwestora, fot. Maciej Lulko
Zajezdnia Wrocław powstaje obok istniejącej zajezdni Ołbin przy ul. Krętej (bocznej Słowiańskiej). Właśnie to sąsiedztwo spowodowało, że tak nazywać się będzie nowe osiedle budowane przez Bouygues Immobilier Polska. Inwestycja wkroczyła w ostatni etap, a architektura Zajezdni Wrocław ma nawiązywać do XIX-wiecznej zabudow Nadodrza.

Zajezdnia Wrocław przy ul. Krętej niedługo będzie gotowa. Widać już konstrukcję wszystkich pięter. W najwyższym punkcie niedawno zawisła wiecha, a prace przeniosły się do środka, gdzie trwają prace murarskie i instalacyjne. – Trwa montaż okien i ścianek, więc mieszkania nabierają kształtu. Niedługo rozpoczniemy wykonywanie elewacji. Wszystko jest na dobrej drodze ku temu, aby wczesną wiosną zakończyć budowę, a w połowie roku rozpocząć przekazywanie kluczy – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Wszystko idzie zgodnie z planem dewelopera, który w 6-piętrowym budynku zaplanował prawie 200 mieszkań o wielkości od 25 do 56 mkw. Do wielu przynależą balkony, a do kilku – ogródki na pierwszym piętrze. Na parterze jest miejsce dla sklepów, restauracji lub innych lokali handlowo-usługowych. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa.

Większą część stanowią jednopokojowe mieszkania typu studio. Ze względu na wielkość i lokalizację są odpowiednie pod wynajem. Na własne potrzeby właścicieli zaprojektowano natomiast większe mieszkania: 2-pokojowe i 3-pokojowe. Niektóre z nich posiadają duże okna w charakterystycznych wykuszach. – Różnorodność układów to duża zaleta – twierdzi Cezary Grabowski – a dobra informacja jest taka, że wciąż mamy dostępne mieszkania każdego typu - dodaje.

Jedno z wejść do budynku prowadzi przez duży hol, w którym pojawi się recepcja. Przestrzenie wspólne będą wykończone gresem, klinkierem i elementami z drewna i stali. Oryginalnym pomieszczeniem będzie klub mieszkańca, tworzony jako miejsce sąsiedzkiej integracji. W klubie można będzie obejrzeć film lub napić się drinka. Z obu klatek będzie można do niego dojść bez opuszczania budynku.

Podwyższony standard wykończenia wnętrz ma korespondować z architektonicznym stylem okolicy, w której nie brakuje budynków pochodzących z XIX wieku. Aby Zajezdnia Wrocław do nich pasowała, zdecydowano się na cegłę klinkierową na elewacji. – Poszanowanie otoczenia jest dla nas bardzo istotne. Jednym z filarów naszej działalności jest zrównoważone budownictwo, które uwzględnia dopasowanie nowych budynków do istniejących. W miejscach tak bogatych architektonicznie jak Nadodrze nabiera to szczególnego znaczenia – podkreśla Cezary Grabowski.

źródło: materiały inwestora

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska