Brutalnie przejechał busem po psie. Przyznał się i usłyszał zarzuty

sz, BSZaktualizowano 
Grzegorz Bielawski/Pogotowie dla Zwierząt
Rafał B., 21-latek z Nowego Dworu pod Sycowem, który busem kilkukrotnie przejechał po psie usłyszał m.in. zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do winy.

– Informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy około południa, a już w godzinach wieczornych udało się nam zatrzymać tego mężczyznę. Policjanci sprawdzali różne miejsca, gdyż nie udało się go pierwotnie zastać w miejscu zamieszkania. Po konsultacji z prokuratorem okazało się, że należy tę osobę zatrzymać - mówi sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, rzecznik prasowa policji w Oleśnicy.

W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy doszło do przesłuchania Rafała B. Mężczyzna przyznał się do czynu. Jak utrzymuje, pies ten zabijał dziką zwierzynę i dlatego wymierzył sprawiedliwość, zrobił to z premedytacją. Otrzymał zarzut potrącenia psa i znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

We wtorek podejrzany zostanie przesłuchany przez prokuratora.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ TUTAJ

Potwierdziły się również informacje, że mężczyzna był pracownikiem firmy Bodzio. Ta poinformowała o zwolnieniu go dyscyplinarnie z pracy.W sprawę od początku mocno zaangażowana jest organizacja Pogotowie dla Zwierząt. Oto jej komunikat z poniedziałkowego popołudnia.

Dziś od rana kolejny dzień zajmujemy się sprawą - rano trwały oględziny samochodu, jakim Rafał B. zabił psa. Dokonano ich na terenie firmy meblowej w której 22 - letni Rafał B. pracował. Także dziś od godziny 11.30 do 12.30 trwało przesłuchanie sprawcy w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy. Uczestniczyliśmy, jako pokrzywdzony w tych przesłuchaniach, jako jedyna organizacja z kilku, które złożyły wniosek o dopuszczenie do postępowania, jako strona i wykonujący prawa pokrzywdzonego.
Stowarzyszenie Zwykłe "Pogotowie dla Zwierząt" zajmuje się sprawą zabicia psa przez Rafała B. od dnia 2 czerwca 2019 r. odkąd wpłynął film od jednego ze świadków. Działania podjęliśmy natychmiast. Z Warszawy do Sycowa udało się kilka osób, aby nie tylko złożyć zawiadomienie o przestępstwie, ale także aby odszukać sprawcę, bo z naszych informacji się ukrywał.
Wczoraj po dojeździe do Sycowa złożyliśmy zeznania w Komisariacie Policji, gdzie przedstawiliśmy dowody na popełnienie przestępstwa, wydruki fotografii. Dołączyliśmy się także do postępowania jako strona i zastrzegliśmy, aby wszystkie czynności przygotowawcze w sprawie były wykonane z udziałem naszych przedstawicieli lub pełnomocników. Widząc, iż sprawca nie jest zatrzymany jeden z członków naszego zespołu podjął działania, aby ustalić gdzie ukrywa się Rafał B. Udało się to nam po kilku godzinach.
Rozmawialiśmy ze sprawcą jeszcze przed zatrzymaniem przez policję. Udało się nam wstępnie ustalić miejsce, gdzie ten pies został potrącony, zanim to ustaliła policja. Następnie poinformowaliśmy o tym, iż sprawca ukrywa się w domu - Komisariat Policji w Sycowie. Zatrzymanie mężczyzny miało miejsce w naszej obecności tj. przedstawicieli Pogotowia dla Zwierząt.
W dniu 3 czerwca 2019 r. Zostaliśmy powiadomieni przez policję o wzięciu udziału w czynnościach przeszukania samochodu sprawcy w firmie, w której jeździł, a następnie dziś o godzinie 11.30 rozpoczęliśmy wraz z policją przesłuchanie sprawcy w Komedzie Powiatowej Policji w Oleśnicy. Uczestniczymy we wszystkich czynnościach dochodzenia i śledztwa. Zobowiązaliśmy się do pokrycia kosztów zabezpieczenia psa, kosztów sekcji zwłok i opłacenia transportu. W dniu dzisiejszym pozyskaliśmy kolejnych świadków, którzy potwierdzają kolejne czyny Rafała B. dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Dowody te przedstawimy śledczym bardzo szybko. Całość tych prac wykonuje na zlecenia naszego Stowarzyszenia kilka osób i firm. Pokrywamy koszty tych prac, paliwo, i wydatkujemy środki na inne czynności w tej sprawie. W związku z tym, iż do przesłuchania jest jeszcze wielu świadków, których pozyskaliśmy i na każdą czynność musimy dojechać - koszty tej pomocy prawnej są duże.
Wiemy, iż do sprawy karnej dołączyły się jako pokrzywdzeni przedstawiciele innych organizacji. Każdy ma takie prawo, jednak przedstawicieli tych organizacji nie było ani podczas zatrzymania sprawcy, ani podczas dzisiejszych czynności. Ta sprawa - to nie samo złożenie pisma procesowego, że będziemy oskarżycielem posiłkowym, ale aktywne działanie w sprawie. Jest to bardzo skrupulatna praca dla wielu osób. Dziś np. kilka osób będzie poszukiwać ciała psa we wskazanym przez sprawcę rejonie. Do tego dochodzą koszty dojazdu na rozprawy karne.
Każdą naszą czynność dokumentujemy więc nie trudno będzie sprawdzić nasze działania.
Podczas przesłuchania w dniu dzisiejszym Rafałowi B. ogłoszono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad psem poprzez najechanie na niego autem na drodze publicznej. Drugi zarzut dotyczy znęcania się nad zwierzęciem poprzez najechanie go i to jest zarzut za szczególne okrucieństwo.
Mężczyzna nie chciał opowiadać na nasze wszystkie pytania. Niestety nie możemy ujawnić treści jego wyjaśnień ponieważ jest to tajemnica postępowania przygotowawczego. Możemy tylko napisać, iż przyznał sie do winy. Teraz jest przewożony do szpitala powiatowego w Oleśnicy na badania, z których będzie wynikać, czy w jego krwi nie ma substancji odurzających.
Mamy już ustalony rejon, w którym miało dojść do samego zdarzenia. Dziś tam wysyłamy patrole, aby ustaliły dokładnie, gdzie jest to miejsce. Będzie to trudne, ponieważ sprawca nie chce powiedzieć gdzie to się stało. Nie ma też jego telefonu, który podobno został mu skradziony na imprezie w minioną sobotę już po tym zdarzeniu.
Prowadzimy cały czas działania na miejscu zmierzające do pozyskania nowych dowodów na przestępstwa 22 - letniego Rafała B. Dziś lub jutro zapadnie decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Obecnie sprawca szykowany jest do przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy. Cały czas można nas wesprzeć w tych działaniach. Działamy realnie, na miejscu.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 112

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

MAM NADZIEJĘ, ŻE KARMA DO NIEGO SZYBKO WRÓCI, OBY !!!!!!!

z
zwyrol
2019-06-04T10:07:58 02:00, Gość:

ten pojazd to nie jest BUS - to ciężarówka do przewozu mebli !!!

2019-06-04T19:16:54 02:00, Gość:

poniżej 3,5 tony to nie ciężarówka

Poniżej 3,5 tony to może być ciężarówka, chyba że zmienili przepis mówiący, że do bycia ciężarówką wystarczy kratka oddzielająca przestrzeń ładunkową. Takimi "ciężarówkami" bywały nawet ople corsy albo fiaty seicento. A ogólnie to proponuję dla pojazdu rozjeżdżającego określenie "meblowóz" - bez wnikania, czy była to ciężarówka czy auto dostawcze.

G
Gość
2019-06-04T17:40:39 02:00, Yhdns:

Rafał .yś twierdzi, że zamordował że szczególnym okrucieństwem psa bo ten "zabijał dziką zwierzynę"? No santo subito! Szyszko będzie musiał dać mu jakiś medal!

Pies ponoć nazywał się Maks i ponoć był głuchy i ślepy na jedno oko. Jeżeli to prawda, to jedyną dziką zwierzyną jaką był w stanie zabić, to jakieś muchy czy ślimaki. Zaprawdę, bohater z tego srafałka, takiego niebezpiecznego potwora pokonał. Życzę ci srafałku BYŚ trafił do krainy wiecznego schylania się po mydełko.

z
zwyrol
2019-06-04T20:44:30 02:00, Gość:

Potrącic BESTIE i kilka razy po nim przejechać! BUSEM!!! TO BĘDZIE ADEKWATNA KARA!!!

2019-06-05T00:16:20 02:00, Bidon:

Popieram... I zapytać jeszcze czy się dobrze czuje

2019-06-05T18:53:56 02:00, Sulfikar:

Walcem, zacząć od stóp, powoli, raz wystarczy. Gówno mu wyjdzie uszami

Małym fiatem proponuję. Starczy dla większej ilości chętnych, a widzę, że jest nas naprawdę sporo. Z walca radochę będzie miała tylko jedna osoba.

M
Mateusz Wrocław

ZMARNOWAŁ SOBIE ŻYCIE

G
Gość

W domu to się przebywa, a nie ukrywa. Schował się w szafie przed policją?

D
Dolnoślązak

Zhańbił swoim zachowaniem Nowy Dwór, Syców i całą rodzinę Bysiów.

Miejsce tego zwyrodnialca jest w pierdlu!

S
Sulfikar
2019-06-04T20:44:30 02:00, Gość:

Potrącic BESTIE i kilka razy po nim przejechać! BUSEM!!! TO BĘDZIE ADEKWATNA KARA!!!

2019-06-05T00:16:20 02:00, Bidon:

Popieram... I zapytać jeszcze czy się dobrze czuje

Walcem, zacząć od stóp, powoli, raz wystarczy. Gówno mu wyjdzie uszami

G
Gość
2019-06-03T19:21:44 02:00, Gość:

Kurde, jakie to jest przykre... Ok rozumiem, zginął pies - wszyscy o tym piszą, cała Polska już wie... Będą konsekwencje, prewencje... W sobotę zginęła kobieta na Legnickiej! Czy będą jakieś prewencje aby uniknąć zabijania ludzie przez kierowców, którzy łamią przpisy we Wrocławiu? Czy raczej życie psów ma większy priorytet niż ludzi?

Od twojego życia większy priorytet ma nawet życie glizdy :)

G
Gość

Brawo Firma BODZIO!!! To się nazywa wymiar sprawiedliwości a nie jakieś tam sądy świętych krów które będą trwały latami a wyrok i tak nie zapadnie bo dla sędziów brak dowodów winy, konstytucja, praworządność itd., itp....

B
Bidon
2019-06-04T20:44:30 02:00, Gość:

Potrącic BESTIE i kilka razy po nim przejechać! BUSEM!!! TO BĘDZIE ADEKWATNA KARA!!!

Popieram... I zapytać jeszcze czy się dobrze czuje

M
M

PRAWO JAZDY ZABRANE?! DOŻYWOTNIO?!

ZAKAZ DLA TAKIEJ .....

G
Gość

Potrącic BESTIE i kilka razy po nim przejechać! BUSEM!!! TO BĘDZIE ADEKWATNA KARA!!!

l
lio

ukarać gnoja przykładnie!!!

G
Gość
2019-06-04T10:07:58 02:00, Gość:

ten pojazd to nie jest BUS - to ciężarówka do przewozu mebli !!!

poniżej 3,5 tony to nie ciężarówka

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3