Bronisław Komorowski: Nie ma wolności bez przedsiębiorczości - 25 lat Pracodawców RP [zdjęcia]

Redakcja
Bronisław Komorowski oraz Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski oraz Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
To była wielka szkoła wolnego rynku i odpowiedzialności za siebie, za cały kraj - powiedział prezydent zwracając się do przedstawicieli Pracodawców RP.

27 listopada w Teatrze Wielkim odbyła się gala z okazji 25-lecia Pracodawców RP.  Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że nie ma wolności bez ludzi przedsiębiorczych, nie ma wolności bez zaradności i pracowitości. W jego opinii środowiska pracodawców, środowiska ludzi biznesu, praktyki życia gospodarczego to jest jedno z największych osiągnięć wolnej Polski. Należy podziękować ludziom, którzy mieli odwagę brać odpowiedzialność za własne życie, za życie swoich rodzin, potem także za życie pracowników, na własne barki. To była wielka szkoła wolnego rynku i odpowiedzialności za siebie, za cały kraj powiedział prezydent zwracając się do przedstawicieli Pracodawców RP. Przypomniał, jak wielką trzeba było wykonać pracę, aby w ramach wolnej Polski umocnić przekonanie, że fundamentem tej wolności musi być wolność gospodarcza, wolny rynek. Trzeba było przebudować mentalność ówczesnych elit politycznych, ówczesnej opozycji antykomunistycznej, a także opozycji solidarnościowej związanej ze związkami zawodowymi. Trzeba było przebudować w sposób niesłychanie głęboki mentalność całego niemal społeczeństwa.

Podczas gali Pracodawcy RP uhonorowali specjalnymi nagrodami Super Wektorami 25-lecia osoby oraz instytucje, które przyczyniły się do pomyślnej transformacji polskiej gospodarki.

SUPER WEKTOR 25-LECIA dla Lecha Wałęsy:
Człowiek-legenda, symbol demokratycznych przemian w Polsce, symbol dążenia do wolności dla całego świata; człowiek, od którego wszystko się zaczęło. Lech Wałęsa otrzymał Super Wektora 25-lecia za budowę społeczeństwa opartego na prawdzie, wolności i godności obywateli; za udowodnienie, że pokojowy sposób rozwiązywania konfliktów jest możliwy we współczesnym świecie; oraz za wybitne zasługi dla promocji Polski na świecie.

SUPER WEKTOR 25-LECIA dla [/b]Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO)
Za pomoc w wdrażaniu w Polsce nowych zasad dialogu społecznego; za uświadomienie rządzącym w przełomowych latach 1989-1990 znaczenia organizacji pracodawców w tym dialogu; za wspieranie i promowanie w Polsce rozwoju autonomicznych organizacji pracodawców i niezależnych związków zawodowych reprezentujących pracowników. Międzynarodowa Organizacja Pracodawców (IOE)
Za popularyzowanie najbardziej efektywnych rozwiązań organizacyjnych i prawnych wspierających pracodawców na świecie; za tworzenie wysokich standardów gwarantujących rozwój gospodarki wolnorynkowej; za promowanie przejrzystych zasad współpracy gospodarczej w globalnej gospodarce rynkowej, zapewniających powstawanie nowych miejsc pracy; za pomoc i skuteczne wsparcie dla Pracodawców RP od początku istnienia organizacji.
SUPER WEKTORy 25-LECIA dla prezydent Aleksandra Kwaśniewskiego i premiera Leszka Millera:
Dla obu: Za aktywne współtworzenie zmian systemowych w Polsce, gwarantujących rozwój gospodarki i bezpieczeństwo. W szczególności za proces akcesji Polski do Unii Europejskiej, za doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dla Aleksandra Kwaśniewskiego za aktywną rolę w tworzeniu ładu konstytucyjnego; za budowę międzynarodowego uznania dla Polski.
Dla Leszka Millera za odwagę w obniżaniu podatków, zwłaszcza za wprowadzenie podatku linowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą, dzięki czemu powstało wiele miejsc pracy, a polska gospodarka otrzymała olbrzymi impuls rozwojowy.
SUPER WEKTOR  25-LECIA dla Ministerstwa Skarbu Państwa:**
Za odwagę w prowadzeniu procesów zmian własnościowych, często wbrew opinii publicznej; za wyznaczenie ścieżki zmian tworzących "prywatne" w morzu socjalistycznej, byle jakiej współwłasności; za konsekwentne budowanie nowoczesnej gospodarki rynkowej umożliwiającej wykorzystanie potencjału polskich firm dzięki pojawieniu się prawdziwych właścicieli; za determinację, siłę i wytrwałość w procesie transformacji polskiej gospodarki.


SUPER WEKTOR  25-LECIA dla Bezimiennego Pracodawcy: da wszystkich tych, którzy codziennie rano wstają do pracy, tworząc dobrobyt państwa polskiego, gotowych ryzykować, czasem nawet swoją wolność osobistą; za odwagę i mądrość w żeglowaniu po morzu absurdów i wzajemnie wykluczających się przepisów; za wiarę, że warto, że należy pracować. Bez Was, bez nas Polska byłaby wyraźnie gorszym miejscem na ziemi. 

Źródło: PRACODAWCY RP, FOT. PRACODAWCY RP**

Dopłaty do cen energii

Wideo

Materiał oryginalny: Bronisław Komorowski: Nie ma wolności bez przedsiębiorczości - 25 lat Pracodawców RP [zdjęcia] - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie