Branża OZE nie tylko montaż paneli fotowoltaicznych. Aktualnie mamy ogromne możliwości rozwoju i dokształcania się w tej dziedzinie

Artykuł sponsorowany ATUM Sp. z o.o.
Jako że branża odnawialnych źródeł energii stale się rozwija to sektor ten jest stabilną i dobrze płatną opcją zatrudnienia. Tego typu praca wymaga cierpliwości i pewnych umiejętności, które dość trudno nabyć samodzielnie. Właśnie dlatego lider szkoleń OZE firma ATUM oferuje chętnym na podjęcie nowego zawodu szkolenia przyuczające do pracy w branży fotowoltaicznej.

https://www.youtube.com/watch?v=wUYQcne6UcU&ab_channel=Co2proPoland

Specjalizacja w ATUM to szansa na uzyskanie nowych umiejętności. Praktyka w połączeniu z wiedzą jest kluczem do zdobycia nowego zawodu jako instalator PV. Osoba zajmująca się panelami fotowoltaicznymi musi jednak spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim chodzi tutaj o cechy takie jak: profesjonalizm, upór i cierpliwość.

Sektor odnawialnych źródeł energii w Polsce

O fotowoltaice i szeroko rozumianych odnawialnych źródłach energii słyszmy coraz więcej i częściej. Mając pewną wiedzę w tym temacie zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to energia przyszłości. Przyjazność środowisku to zaleta, której nie mają żadne nieodnawialne źródła energii. Dodatkowym plusem jest dostępność, bo w praktyce na terenie całej Polski możemy pozyskiwać energię wiatrową, wodną czy słoneczną. To właśnie ta ostatnia w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju sektora OZE i branży fotowoltaiki w naszym kraju. Jako naturalne i szeroko dostępne źródło energii jest coraz częściej wykorzystywana w zakresie zaopatrywania gospodarstw domowych w ciepło. Nowoczesne instalacje mają bardzo duży potencjał i dlatego wiele osób decyduję się na zamontowanie paneli na dachu swojego domu. Bezpłatna energia pozwala na szybki zwrot kosztów z inwestycji, a z punktu widzenia użytkownika jest to niezwykle ważne.

Zdobycie nowego zawodu

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważny dla naszej przyszłości jest wybór ścieżki kariery. Podczas naszej życiowej drogi może również przyjść czas na przebranżowienie. Nowy zawód w charakterystycznej branży OZE to z pewnością świetny pomysł. Sektor ten znakomicie się rozwija i różnego rodzaju specjaliści są rozchwytywani na rynku pracy. Jednym z przykładów poszukiwanej profesji jest certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych. ATUM lider szkoleń w branży OZE oferuje dwudniowe warsztaty, podczas których ich uczestnik zdobędzie wymaganą wiedzę do pracy w branży. Dodatkową zaletą jest nauka montażu pod okiem doświadczonych specjalistów z zakresu fotowoltaiki. Instalator PV bowiem musi potrafić połączyć teorię z praktyką.

Możliwości rozwoju w branży OZE

Branża OZE nie tylko montaż paneli fotowoltaicznych. Aktualnie mamy ogromne możliwości rozwoju i dokształcania się w tej dziedzinie. ATUM oferuje kurs z obsługi programu PV SOL Premium. Tego typu warsztat z pewnością będzie ciekawą opcją dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie zaawansowanego projektowania systemów fotowoltaicznych. W ciągu zaledwie 8 godzin możesz nauczyć się jak od zera zaprojektować własną instalację. Co więcej, zostanie ona sprawdzona i oceniona przez eksperta firmy ATUM. Jak więc widzimy, wcale nie trzeba poświęcać długich tygodni, żeby nauczyć się czegoś pożytecznego. Kolejnym przykładem jednodniowego kursu, z którego możemy wiele wyciągnąć jest budowa farm fotowoltaicznych. Osoby, które wolą praktyczne warsztaty z pewnością zainteresuje szkolenie dotyczące systemów montażowych - Easy Roof Evolution. W tym przypadku szczególnie atrakcyjna jest część dotycząca poprawnego montażu naziemnej konstrukcji wsporczej. Jak widać możliwości rozwoju w branży OZE są naprawdę duże. Uczestniczenie w szkoleniach to najlepsza droga do poszerzenia swoich kompetencji. A w tak specyficznej branży jest to kluczowe do zdobycia dobrze płatnej pracy i uznania w środowisku.

Praca dla dekarzy i elektryków w branży fotowoltaicznej –
W firmie ATUM zdobędziesz praktyczne umiejętności

Fotowoltaika wymaga doświadczenia od instalatora, ale nie tylko montażowego. Wiele czynności związanych jest z pracami dekarskimi oraz elektrycznymi, a im większa praktyka instalatora, tym lepiej wykonana jest praca zgodnie ze sztuką. ATUM po raz kolejny wychodzi przed szereg i proponuje modułowe szkolenie praktyczne montażu instalacji fotowoltaicznych dla dekarzy i elektryków w pakiecie 5 dni pełnych warsztatów praktycznych. Szczegóły na temat szkolenia modułowego można uzyskać bezpośrednio kontaktując się z firmą.

ATUM Sp. z o.o. – Akredytowane Centrum Szkoleń OZE
„Szkolimy z dobrą energią”
ul. Ostrowskiego 7, Wrocław, tel. 71 786 62 87
szkoleniapv@atum.edu.pl
www.atum.edu.pl – na stronie znajdziesz pełną ofertę ATUM – lidera szkoleń OZE.

Polub profil firmy i bądź na bieżąco:
www.facebook.com/ATUMedu/
www.linkedin.com/company/atumedu

Dodaj ogłoszenie