Bożena i Lech Janerkowie poznali się na mikołajkach

  Bożena i Lech Janerkowie poznali się na mikołajkach

  Bożena i Lech Janerkowie

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - To wigilia w żłobku. On był przy Akademii Medycznej, dlatego są tam pielęgniarki. Prawdziwe. Mikołaj też - tłumaczy Bożena Janerka, wiolonczelistka, żona Lecha, opisując zdjęcie.
  - Bożena to ta dziewczynka z prawej, z lewej to ja, tam się chyba poznaliśmy - śmieje się Lech Janerka. - A to był jakiś 1957 czy 1956 rok - dodaje jego towarzyszka życia prywatnego i artystycznego. - Trudno opisywać święta z czasów naszego dzieciństwa. To trochę opowieści o biedzie. Lech Janerka: Prezenty były symboliczne, utkwiły mi w pamięci rajstopy przecudnej urody. Choć owszem, zapachów i atmosfery Bożego Narodzenia nie da się zapomnieć.
  Prezenty były symboliczne, utkwiły mi w pamięci rajstopy przecudnej urody, ale to jeszcze nic, wielkie szczęście zapanowało w domu, gdy wraz z dwiema siostrami dobraliśmy się do wielkiej paki krówek i irysów, które rodzice gdzieś zdobyli. To był prawdziwy rarytas - irysy z Wedla, do dzisiaj pamiętam ten smak - wspomina Lech Janerka

  - W moim domu było biednie, więc prezenty były skromne, ale na zawsze zapamiętam zapach pomarańczy, które były tylko w święta. Ale raz dostałem śmigłowiec, taki model do sklejania ze Składnicy Harcerskiej - dodaje.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo