Borussia Dortmund pokonała Hoffenheim, Łukasz Piszczek kontuzjowany

BG
Borussia Dortmund pokonała Hoffenheim 1:0, a kluczową bramkę dla drużyny Lucien'a Favre'a zdobył Marco Reus. Dzięki zwycięstwu BVB zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale sobotni mecz drużyna okupiła kontuzją Łukasza Piszczka.

Borussia Dortmund bardzo długo nie mogła znaleźć sposobu, by strzelić gola na Rhein-Neckar-Arena. Dopiero w drugiej połowie goście wykorzystali błąd rywali przy wyprowadzeniu piłki, Erling Håland podał do Marco Reusa, a Niemiec trafił do pustej bramki. Dla ofensywnego pomocnika to ważne trafienie, bo ostatnią bramkę w lidze zaliczył w lutym.

Wcześniej jeszcze w pierwszej połowie goście stracili jednak Łukasza Piszczka, który opuścił boisko z kontuzją oka. Polak długo był opatrywany, jednak nie był w stanie kontynuować gry. O tym, kiedy obrońca będzie mógł wrócić do gry zdecyduje diagnoza lekarska, ale trener Borussi liczy, że będzie mógł skorzystać z piłkarza we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Lazio Rzym.