Boks. Brązowy medal Pauliny Jarzombek na młodzieżowych MP

WOKZaktualizowano
W UKS-ie Adrenalina Boxing Club Wrocław jest czas pracy i czas zbierania owoców. W weekend zbierano owoce.

W rozegranych w Grudziądzu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Boksie brała udział zawodniczka UKS-u Adrenalina Boxing Club Wrocław - Paulina Jarzombek. Startująca w wadze 75 kg zawodniczka w walce eliminacyjnej pokonała przez TKO w 1 rundzie Paulinę Włodarską z klubu Copacabana Konin. W walce ćwierćfinałowej również przez TKO w 1 rundzie pokonała Dominikę Kołtunowicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, z kolei w półfinale uległa na punkty utalentowanej i dobrze znanej kibicom boksu Elżbiecie Wójcik z klubu Róża Karlino.

Zawodnicy UKS-u Adrenalina Boxing Club Wrocław wystartowali też w Mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny (Nysa), przywożąc trzy złota!

Mateusz Wojtasiński został mistrzem Dolnego Śląska w kat. 46 kg oraz zdobył tytuł najlepszego kadeta turnieju. W półfinale przez TKO w 2 rundzie pokonał Gracjana Rzepę z klubu PKB Polkowice, natomiast w finale również przez TKO w 2 rundzie zwyciężył Rafała Radwańskiego (Boks Polonia Świdnica). - Tym samym nasz utalentowany zawodnik zapewnił sobie start w mistrzostwach Polski kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - cieszą się w klubie.

Agnieszka Matusiak potwierdziła swój prym w kategorii 64 kg wśród seniorek na Dolnym Śląsku, pokonując w walce finałowej Martę Wsiaki (Boks Polonia Świdnica). - Sędziowie jednogłośnie wypunktowali zwycięstwo Agnieszki, a sędzia ringowy bardzo się napracował, by przeciwniczka Agi dotrwała do gongu kończącego walkę - donoszą nam z wrocławskiego klubu.

Ireneusz Wojtasiński, podobnie jak młodszy brat, zdobył tytuł mistrza Dolnego Śląska w kategorii 69 kg. Irek pokonał w półfinale Michała Machnickiego (Boks Polonia Świdnica) 3:0, a w walce finałowej również na punkty zwyciężył Mateusza Matyję (Orzeł Oleśnica).

- Start możemy zaliczyć do bardzo udanych. Plan zrealizowany w stu procentach. Teraz czekają nas przygotowania do imprez centralnych. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy kibicom i sympatykom naszego klubu za wsparcie. Zachęcamy firmy oraz osoby prywatne do wsparcia finansowego naszych uzdolnionych zawodników - apelują trenerzy Katarzyna Czuba-Wrońska i Krzysztof Wrońscy. Kontakt? Tel. 505 604 462 i 519 357 685.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.