#Bohater2020 – konkurs plastyczny dla najmłodszych

Anna Bijak
Anna Bijak
Udostępnij:
Kto jest bohaterem walki z koronawirusem? Przygotuj pracę plastyczną ilustrującą pracę i poświęcenie Bohaterów 2020. Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci w wieku 3-10 lat. Organizatorem konkursu jest Hello Poland Sp. z o.o., organizator akcji #NaPomocNiosącymPomoc.

Trudne i niecodzienne warunki życia w czasie pandemii odbijają się także na psychice najmłodszych. Nawet najmniejsze dzieci wiedzą, że dzieje się coś dziwnego – rodzice pracują w domu, przedszkole i szkoła są zamknięte, wszyscy wkoło noszą maseczki na twarzach. To ważne, żeby wytłumaczyć dzieciom temat pandemii, wirusa i pokazać, że nie jesteśmy bezsilni. Jest to też doskonała okazja, aby pokazać im, co w życiu jest ważne, przekazać dobre wzorce i nauczyć empatii. Właśnie dlatego organizatorzy kampanii #NaPomocNiosącymPomoc, inicjatywy mającej na celu dostawę posiłków do wrocławskich szpitali, postanowili zorganizować konkurs plastyczny pod hasłem „Bohater 2020”.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej hasło konkursowe - #Bohater2020._– mówi Marta Forbes, przedstawicielka kampanii #NaPomocNiosącymPomoc. - Prosimy dzieci o zastanowienie się, kto jest bohaterem walki z koronawirusem, co robi walcząc z nim, jak najlepiej pokazać pracę i poświecenie Bohaterów 2020._

Prace mogą być wykonane dowolną techniką, wyłącznie w formie 2D. Będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3 do 6 lat i 7 do 10 lat.

Organizatorzy przywidzieli atrakcyjne nagrody. W każdej kategorii rozdane zostaną 3 główne nagrody – komplety voucherów na karty roczne (normalną i ulgową) do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Laureatów pierwszego miejsca oprowadzi po ZOO osobiście Prezes Radosław Ratajszczak.

Konkurs został objęty patronatem Gazety Wrocławskiej i Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

W galerii prezentujemy pierwsze prace nadesłane na konkurs.

Szczegóły konkursu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sukces Pisany Szminką już po raz 13.

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska