Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bogatynia: W mieście jest 422 strażaków, 70 policjantów, funkcjonariusze straży granicznej i wojsko

RED
Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec poinformował o działaniach prowadzonych w rejonie Bogatyni i Zgorzelca.

- Sytuacja pogodowa: prognozowane opady nie spowodują gwałtownego wezbrania rzek i wzrostu poziomu wody. Fala powodziowa przesuwa się na północ, obserwowany jest powolny spadek poziomu wody w górnych częściach rzek.
- Nie potwierdzają się informacje o kolejnych zerwaniach wałów i przerywaniu tam. Służby hydrometeorologiczne na wszystkich kluczowych obiektach prowadzą stały monitoring.
- W rejonie Zgorzelca i Bogatyni prowadzone są czynności ewakuacyjne, w gminie Bogatynia ewakuacją objęto 600 osób. Od dnia jutrzejszego służby inspekcji budowlanej dokonywać będą wstępnej oceny stanu technicznego budynków, informacje otrzymają władze samorządowe. Od oceny zależeć będzie decyzja o ewentualnej możliwości powrotu mieszkańców do swoich mieszkań.
- W rejonie Bogatyni powstał sztab służb mundurowych - PSP, wojska oraz policji. Cały zalany rejon podzielony został na 14 odcinków na których trwają czynności, dotyczy to także budowy kuchni polowych, miejsc zakwaterowania, lokalizacji sprzętu.
- Obecnie w bezpośrednie działania zaangażowanych jest 422 strażaków z PSP i OSP. Od rana do dyspozycji będą pompy wysokiej wydajności.
- Policja wspierana siłami Straży Granicznej reguluje ruch oraz zabezpiecza zalane rejony.
- Ustalone zostały zasady przemieszczania się sił i środków służb polskich przez terytorium Niemiec i Czech, spowoduje to możliwość szybszego docierania w rejony powodziowe.
- Ilość odbiorców pozbawionych prądu zmniejszyła się do 4080. Służby energetyczne pracują cały czas w rejonie zagrożonym, jednak ze względu na brak możliwości dotarcia w niektóre rejony, naprawa stacji i sieci energetycznych jest utrudniona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska