Bliżej natury we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Prapremiera Miejskiego Ptasiarza.

Materiał powstał we współpracy z Wrocławskim Teatrem Współczesnym
Udostępnij:
Prapremiera spektaklu Miejski Ptasiarz na podstawie książki The Urban Birder Davida Lindo w reżyserii Weroniki Szczawińskiej - laureatki tegorocznego Paszportu Polityki w kategorii teatr - w najbliższy piątek 25 września o godz. 19:00 na Scenie na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

The Urban Birder to książka Davida Lindo, brytyjskiego obserwatora ptaków, popularyzatora wiedzy o przyrodzie, entuzjasty ornitologii.

Spektakl, luźno do niej nawiązujący, oparty jest na przewrotnym pomyśle opowiadania o naturze w teatrze. Jego twórczynie i twórcy uznają, że ponowne przemyślenie miejsca człowieka w ekosystemie jest najważniejszym wyzwaniem stojącym przed społeczeństwem, a więc także przed artystami. Obserwacje Davida Lindo są dla nich pretekstem do teatralnej zabawy i namysłu nad tym, jak birdwatching, ze swoim wolnym rytmem i kapryśną dynamiką, może przyczynić się do innego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.
Weronika Szczawińska, reżyserka spektaklu

Kolejne spektakle: 26, 27, 28, 29, 30 września oraz 1 października.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziliśmy nowe zasady organizacji widowni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska