– Doszliśmy do wniosku, że otwarty konkurs to najlepsza i najciekawsza formuła, by docenić tych, którzy widzą potencjał w tym, co niesie ze sobą internet i nowe technologie – mówi Paweł Fąfara, członek zarządu Polska Press Grupy. Start.up.press to nie tylko konkurs na najlepszy startup lub pomysł na biznes, ale jednocześnie forum wiedzy, inspiracji i networkingu – trójka zwycięzców, poza wartą dziesiątki tysięcy złotych kampanią marketingową w prasie i internecie, otrzyma wsparcie mentorskie ekspertów, a także doradztwo rynkowe i reklamowe. Celem jest wspieranie przedsiębiorczości i przekazanie i młodym, polskim biznesom wiedzy i narzędzi niezbędnych do rozwoju.

W wielkiej gali finałowej konkursu, która odbyła się w Heart Warsaw na 38. piętrze wieżowca Warsaw Spire, wzięło udział 10 najlepszych startupów, wybranych na podstawie takich kryteriów jak model biznesowy, zespół, rynek, potencjał globalny. Te same kategorie były też kluczowe podczas prezentacji finałowej. Zwycięzcą okazał się Patryk Maria Arłamowski i jego kostka sterująca, oparta o technologię micro WiFi. Dzięki niej z dowolnego miejsca na świecie można sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami czy bramami.– Wierzymy, że nasze rozwiązania są lepsze od zagranicznej konkurencji, ale niewiele osób o nich słyszało. Liczę, że dzięki wsparciu mentorów i promocji się to zmieni – mówi laureat.

Na gali nagrodzeni zostali również Selective Mobile House, specjaliści od marketingu mobile oraz DDOB – platforma społecznościowa dla influencerów zrzeszająca ponad 12 tysięcy młodych liderów opinii: blogerów, youtuberów i instagramowiczów – przedstawicieli Pokolenia Z i Millenialsów.

Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju, Polski Fundusz Rozwoju oraz PFR Ventures. Partnerami głównymi są Giełda Papierów Wartościowych oraz The Heart Warsaw. Pozostali partnerzy to Fundacja Startup Poland, MEC oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a także Lubelski Park Naukowo-Techniczny, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter oraz Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Technopark Pomerania.