Black Friday przed nami! Już 23 listopada wiele sklepów w Polsce będzie oferować produkty po zniżkach, które mogą sięgać nawet 70 procent! W Polsce Black Friday jest również znany pod nazwą Czarny Piątek! Jakie sklepy biorą udział w akcji Black Friday 2018.

Black Friday to jeden z najważniejszych dni w roku dla miłośników zakupów. Święto organizowane zawsze w ostatni piątek listopada. Tego dnia ludzie na całym świecie kupują na potęgę. W tym roku BLACK FRIDAY będzie 23 listopada - dzień po Święcie Dziękczynienia. Czarny Piątek to święto biznesowe rodem ze Stanów Zjednoczonych. To święto zakupów obchodzi się także w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Według danych portalu CNN Money, tylko w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych w trakcie weekendu od Black Friday do Cyber Monday, aż 154 miliony ludzi zrobiło zakupy w sklepach stacjonarnych lub online.

Polacy też chętnie robią zakupy w Black Friday. W 2016 roku aż 79 proc. Polaków wykorzystało rabaty do zakupienia produktu (dane z raportu dot. badania „Promocje lubiane mimo wad” wykonanego w 2017 r. przez instytut ARC Rynek i Opinia).

- Czarny Piątek wchodzi na polskie salony, nie ma się czemu dziwić. To początek olbrzymiego sezonu zakupów bożonarodzeniowych, które przynoszą najwięcej zysków dla poszczególnych sklepów - mówiła dla AIP dr Anna Jupowicz-Ginalska z Uniwersytetu Warszawskiego.

BLACK FRIDAY 2018 PROMOCJE

Podczas Black Friday można znaleźć produkty w obniżonych cenach. Część sklepów oferuje zniżki nawet do 70 proc. Najczęściej jednak w trakcie Czarnego Piąku ceny w Polsce obniżane są tylko o 20-30 proc. Niestety Black Friday w Polsce nie jest tak przyjazne klientowi, jak w Stanach Zjednoczonych - tam wyprzedaże są naprawdę wielką okazją i za np. sprzęt rtv/agd można zapłacić 80 proc. mniej.

PRZECENY BLACK FRIDAY 2018

Sklepy jeszcze przygotowują dokładną ofertę z obniżkami.

BLACK FRIDAY 2018 SKLEPY

Decathlon, Zalando, Media Markt, New Balance, Sephora, Ochnik, BonPrix, Hekko, Home&You, Media Expert, RTV Euro AGD, Gatta, Van Graaf, Mall.pl, Komputronik, Chocolissimo, Promod, Gino Rossi, Ecco, 4F, Answear, cdp.pl, Wojas, Douglas, Top Secret, Aviva, Renee, Empik Foto, Tatuum, dekoracjadomu.pl, Venezia, Unisono, Kruk, Monnari, eobuwie.pl, Ledger, Deichmann, neo24.pl, Neonet, Etam, Jula, Camaieu. Pełna lista sklepów, która weźmie udział w akcji zostanie opublikowana TUTAJ

Czy jesteś zakupoholikiem? Sprawdź, czy jesteś uzależniony od zakupów! BLACK FRIDAY 2018