Wrocławska Grupa i2 Development ogrodziła teren i rozpoczyna prace nad nowoczesnym obiektem biurowo-handlowym. Atrakcyjne położenie, budynek klasy A i projekt z tarasami zieleni na górnych kondygnacjach wpisują się w światowe aspiracje biznesowe Wrocławia.

Biurowiec powstanie w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku, głównego węzła komunikacyjnego miasta, hoteli i centrów biznesowych.
Architektura TWELVE oddaje klimat okolicy i jest nowoczesna – strzelista bryła i duże okna doświetlają przestrzeń wnętrz. Specjalna strefa wypoczynkowo-rekreacyjna na dwóch górnych kondygnacjach budynku przewiduje kilka tarasów widokowych z miniogrodem, tworzących luksusową strefę relaksu dla przyszłych pracowników biur przy Oławskiej 12.

– Wrocław przyciąga coraz więcej światowych inwestorów przyzwyczajonych do wysokich standardów pracy.

Zapotrzebowanie na prestiżową przestrzeń biurową jest duże – najnowocześniejsze branże usługowe IT i BPO rozwijają się we Wrocławiu bardzo dynamicznie – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development.

Biznesowy charakter inwestycji idealnie sprosta oczekiwaniom najemców.
TWELVE będzie 7-kondygnacyjnym, energooszczędnym biurowcem o powierzchni ponad 2 tys. mkw., w pełni klimatyzowanym, z systemami: kontroli dostępu, przeciwpożarowym i monitoringu.
W celu obniżenia kosztów utrzymania, budynek zostanie wyposażony w systemy obniżające zużycie energii i wody. Termin zakończenia inwestycji przewidywany jest na IV kwartał 2016 roku.