Biathlon. Kamila Żuk szósta w Soldier Hollow, Monika Hojnisz tuż za podium

jg
Pochodząca z Sokołowska Kamila Żuk zajęła szóste miejsce biathlonowym sprincie Pucharu Świata w amerykańskim Soldier Hollow. To życiowy sukces 21-latki. Czwarta w tym samum biegu była Monika Hojnisz.

Niespełna dwa tygodnie temu Żuk wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów. Teraz odniosła największy w karierze sukces wśród seniorek.

Bieg wygrała Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Hojnisz straciła do niej niespełna 24 sekundy. Polka była tego dnia bezbłędna na strzelnicy. Także Kamila Żuk nie spudłowała ani razu. Do reprezentantki Norwegii straciła 39,4 sekundy.

"Jakby mi ktoś dzisiaj rano powiedział, że dzisiejszy bieg skończy się właśnie tak... nie uwierzyłabym! Spełnienie marzeń!" - napisała Żuk na swoim Facebooku.

Kamila Żuk w niedawnym plebiscycie sportowym Gazety Wrocławskiej została uznana na odkrycie roku. Była też trzecia wśród najlepszych sportowców.

Soldier Hollow to obiekt, na którym toczyły się zmagania podczas igrzysk olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.

1. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia) 19.47,6 (0 karnych rund)
2. Kaisa Makarainen (Finlandia) +11,5 s (1)