Białe szaleństwo w SKIARENA JIZERKY

Artykuł sponsorowany SKI BIŽU S.R.O.
Ośrodki narciarskie Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov oferują w Górach Izerskich łącznie 17 km tras, 21 wyciągów narciarskich, 2 kolejki linowe, 3 ruchome taśmy i 1300 miejsc parkingowych.

Wszystkie ośrodki mają wspólny karnet narciarski, jeden bezdotykowy system odprawy i wspólny skibus.

W każdym z ośrodków narciarskich prowadzimy szkołę narciarską oraz wypożyczalnię SKIARÉNA SPORT. Usługi te zawsze znajdziecie w samym centrum ośrodka, obok kas biletowych i w pobliżu wejścia do wyciągów narciarskich lub kolejek linowych.

Tanvaldský Špičák

Największy ośrodek narciarski w Górach Izerskich. Od 2018 roku w ośrodku kursują tu dwie 4-osobowe kolejki linowe. W miejscu Tanvaldský Špičák 1 jest to 4-osobowa kolejka linowa Doppelmayer z nieodpinanymi siedzeniami, w miejscu Tanvaldský Špičák 2 odpinana 4-miejscowa kanapa z osłonami firmy Leitner.

W kompleksie znajduje się 5 tras narciarskich o długości ponad 1 km. Najdłuższy stok narciarski - Turystyczny - ma 1,760 km. Stoki są w większości o trudności niebieskiej lub czerwonej, więc prostsze, ale w kompleksie znajduje się również czarny stok narciarski Slalomák, który ma parametry do organizowania wyścigów zjazdowych. Wszystkie stoki wyposażone są w potężny system sztucznego naśnieżania.

Nowy wyciąg doprowadzający do stoku Turystycznego, który rozwiązuje problem niewystarczającej przepustowości istniejącego wyciągu. Ma on przepustowość 800 osób na godzinę (stary miał 600 osób na godzinę).

Nowy ratrak do przygotowania tras - Kässbohrer PistenBully 600 W Polar.

Nowy zarządca Pensjonatu Krmelec. Pensjonat znajduje się bezpośrednio przy wejściu do kolejki linowej Tanvaldský Špičák 1 i oferuje zakwaterowanie w 7 pokojach i restaurację.

Nowy Pick Up Box - automat do wydawania zamówionych przez internet skipasów w miejscu Tanvaldský Špičák 1. Po przybyciu do ośrodka narciarze odbiorą w nim zamówione online skipassy i nie muszą iść do kasy.

Severák

W ośrodku narciarskim Severák, który znajduje się w miejscowości Hrabětice, znajdziecie 10 wyciągów narciarskich i jeden wyciąg taśmowy. 9 wyciągów jest typu poma i jeden na stoku Jih jest orczykowy. W ośrodku znajdziecie również ciekawy rarytas w postaci wyciągu oraz stoku narciarskiego prowadzącego przez most nad drogą. Wyciągi narciarskie i wyciąg taśmowy stwarzają doskonałe warunki do nauczania małych i dorosłych narciarzy.

W ośrodku narciarskim Severák można jeździć na szerokich trasach zjazdowych o niskim i średnim stopniu trudności o całkowitej długości 4300 m. Dzięki temu one nadają się na lekcje jazdy na nartach. Większość głównych stoków wyposażona jest w system do naśnieżania. Stok narciarski JIH (Południe) przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych narciarzy. Najdłuższym stokiem narciarskim na terenie narciarskim Severák jest trasa Přemostění o długości 645 m. Wieczorna jazda na nartach na stoku narciarskim U Arniky I o długości 320m.

Bezpośrednio naprzeciwko parkingu, obok kas, znajduje się nasza wypożyczalnia i oddział szkoły narciarskiej. Oferujemy wynajem sprzętu zjazdowego, snowboardowego oraz do narciarstwa biegowego. Szkoła narciarska korzysta z szerokiej oferty wyciągów dla dzieci oraz zamkniętego placu zabaw Dětský svět (Świat dziecka) Severák, który jest wyposażony w wyciąg taśmowy i karuzelę. W tym oddziale oferujemy również możliwość opieki nad dziećmi w sali zabaw, która znajduje się na piętrze nad wypożyczalnią. Przestrzeń można również wykorzystać na rozgrzewkę lub relaks.

Bedrichov

W ośrodku narciarskim znajduje się 6 wyciągów narciarskich i wyciąg taśmowy. Poma w strefie Malinovka służy do jazdy na nartach nocą. W samym centrum terenu narciarskiego Malinovka znajduje się również wyciąg narciarski dla dzieci i wyciąg taśmowy z wydzieloną strefą do nauki.

Inwestycje w rozbudowę lokalu osiągnęły od 2020 roku 40 milionów koron czeskich. Równolegle z powyższymi inwestycjami pracujemy nad budową nowego zaplecza na terenach Tanvaldský Špičák 2. Pracujemy również nad projektem przebudowy wieży widokowej w Tanvaldským Špičáku, na który otrzymaliśmy dotację i zrealizujemy go wiosną 2022 roku.

Białe szaleństwo w SKIARENA JIZERKY

A co z karnetami narciarskimi?

Skipassy zakupione w ośrodku Tanvaldský Špičák są ważne bez wyjątku również w ośrodkach Severák i Bedřichov. Skipass zakupiony na Severáku jest ważny również na Bedřichowie i odwrotnie. Cena karnetu trzy- i kilkudniowego zakupionego w Severáku lub Bedřichov obejmuje możliwość jednego dnia jazdy na nartach w ośrodku Tanvaldský Špičák.

Więcej informacji:
https://www.skijizerky.cz/cz/zima/tanvaldsky-spicak-severak-bedrichov

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie