Będzie koalicja wyborcza Rafała Dutkiewicza z SLD. Sutryk kandydatem na prezydenta

Malwina Gadawa
Malwina Gadawa
Rada Miejska SLD we Wrocławiu oraz Zarząd Wojewódzki SLD jednogłośnie zdecydowały o zawarciu koalicji wyborczej ze środowiskiem prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz Nowoczesną
Rada Miejska SLD we Wrocławiu oraz Zarząd Wojewódzki SLD jednogłośnie zdecydowały o zawarciu koalicji wyborczej ze środowiskiem prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz Nowoczesną Pawel Relikowski / Polska Press
Regionalne struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej podjęły decyzję o zawarciu koalicji wyborczej ze środowiskiem prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz Nowoczesną. W ramach koalicji zostanie wystawiona wspólna lista w wyborach do Rady Miejskiej Wrocławia. SLD poprze także Jacka Sutryka w wyborach na prezydenta Wrocławia.

Rada Miejska SLD we Wrocławiu oraz Zarząd Wojewódzki SLD jednogłośnie zdecydowały o zawarciu koalicji wyborczej ze środowiskiem prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz Nowoczesną. W ramach koalicji zostanie wystawiona wspólna lista w wyborach do Rady Miejskiej Wrocławia. SLD poprze także Jacka Sutryka w wyborach na prezydenta Wrocławia. Dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim urzędzie oficjalnie nie ogłosił swojego startu w wyborach, ale jak słyszymy ma to nastąpić już niedługo.

- Porozumienie, które wspólnie wypracowaliśmy opiera się na fundamencie programowym. We wrocławskim i dolnośląskim SLD uważamy, że Wrocław potrzebuje korekty, przedefiniowania priorytetów, większego zorientowania na potrzeby socjalne mieszkańców. Zaprezentowaliśmy dokument programowy „10 ważnych spraw dla Wrocławia”, w którym pokazujemy sposób na tę zmianę.

Dokument ten, co do jego głównych założeń, zyskał akceptację naszych partnerów. Nie bez znaczenie pozostaje również nasza dobra współpraca w tej kadencji rady miejskiej, która zaowocowała realizacją SLD-owskich postulatów np. pilotażem programu gabinetów dentystycznych we wrocławskich szkołach, zwiększeniem nakładów na mieszkalnictwo komunalne, programem nasadzeń drzew „WROśnij we Wrocław”, bezpłatnymi biletami MPK dla seniorów, rozpoczęciem budowy kąpieliska - przekonuje Bartłomiej Ciążyński, przewodniczący SLD we Wrocławiu. - Nie będziemy stać obojętnie wobec sytuacji, w której pretendentami do prezydentury jest kandydat PiS oraz były wiceprezes PiS, minister i europoseł wybrany z listy partii rządzącej. W takiej sytuacji należy zebrać jak najszersze spektrum partii, organizacji i środowisk szanujących idee samorządności i praworządności wokół kandydata na prezydenta Wrocławia. - dodaje polityk.

Kilka dni wcześniej zarząd Nowoczesnej na Dolnym Śląsku zdecydował o cofnięciu rekomendacji w wyborach na prezydenta Wrocławia posłowi Michałowi Jarosowi i poparciu Jacka Sutryka. Decyzję regionu muszą jeszcze zatwierdzić władze krajowej partii. Poseł Jaros nie zamierza jednak rezygnować ze startu w wyborach i powtarza, że ciągle jest kandydatem Nowoczesnej.

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
wiki

Dutkiewicz i lewica. Przez całe życie ich zwalczał i nagle się "nawrócił". A czerwoni weszliby każdemu do kiszki, żeby mieć iluzję rządzenia.
A drzewka to mogą sobie czerwoni zasadzić we własnych łbach.
Obłuda, wazeliniarstwo i oszustwo wyborców.

V
V

No, cała PiSowska patologia wprawiona w głosowaniu na piotrowicza, kryże, jasińskiego, łopińskiego, kostrzewskiego, karskiego, aumillera, kaczmarka, łaniewska i masę innych miernot

W
Wrocławianin

Pan Dutkiewicz członek Komitetu Obywatelskiego walczący z komuną. Dziś partner, kpina............

T
Tak

Tak, wiecznie tam było i jest jego miejsce... Wraca do swoich korzeni , na kolanach... będzie teraz chodził do kościoła z...?

N
Naród

SLD jego i jego stajennych wyprowadzi jak ten sztandar z sali tak i z Wrocławia. To mu się należy jak siana w żłobie...

N
Nie damy się

Ludzie nie dajcie się robić w konia. Ten koń myśli,że ma do czynienia z głupkami, musimy mu udowodnić,że nie . Naprawdę wszyscy, tylko nie koń i jego stajenni ( nawet PiS- rany boskie, tak mi już się widzi..)

P
Pęsja

Wyzysk jak za cara. Ludzie mają milczeć i wykonywać, wskazywać same sukcesy. Jedyny walor, że na pochody patriotyczne jeszcze nie muszą chodzić.

m
mikstacki

komuch wraca do korzeni...czy jest jeszcze choć jeden idiota co zagłosuje na tego oszusta????

G
Gość

Wszystkie ręce na pokład.

G
Gość

Btw: co to jest SLD we Wrocławiu?
To nawet nie kanapowe, raczej fotelikowe zjawisko.

Z
Zięć Księdza Proboszcza

Zagłosuję tylko na tego, kto obieca, że rozliczy tego złodzieja Dutkiewicza!

l
libertarianin

I APEL DO RODAKÓW Z NIŻSZYCH KLAS :
PRZECZYTAJCIE PROSZĘ "DZIEJE POLSKI Z ZARYSIE" MICHAŁA BOBRZYŃSKIEGO A ZROZUMIECIE MENTALNOŚĆ NASZYCH ELIT I POZNACIE SŁOWO INDYFERENTYZM.
AUTOR KRYTYKUJE POSTAWĘ ELIT NASZEGO NARODU I TO JUŻ PRAWIE 140 LAT TEMU, KTÓRA NIE NIE ZMIENIŁA W II RP I PO IV ROZBIORZE -PRL. OTÓŻ POLSKĄ SPECJALNOŚCIĄ ELIT SĄ ZWALCZAJĄCE SIĘ WZAJEMNIE OBOZY, TAK WYNISZCZAJĄCE ,ŻE NIŻSZE KLASY SPOŁECZNE: ŚREDNIA, ROBOTNICZA I CHŁOPSKA BRAĆ JAKO OBYWATELE NIE ISTNIEJĄ W PUBLICZNEJ PRZESTRZENI : SĄ WIDZAMI BIERNYMI W BEZWSTYDNEJ WALCE O KORYTO. W II RP -PIŁSUDCZYCY KONTRA NARODOWCY, KOMUNIŚCI INTERNACJONALNI KONTRA POLSCY SOCJALIŚCI, OBECNIE PIS KONTRA ANTY-PIS. JAK POWSTAŁ ODDOLNY RUCH OBYWATELSKI KUKIZ'15 NATYCHMIAST POJAWIŁA SIĘ ALTERNATYWA Z SALONÓW POSTKOMUNY-NOWOCZESNA. TA WALKA POWODUJE INDYFERENTYZM NIŻSZYCH WARSTW SPOŁECZNYCH KTÓRE STAJĄ SIĘ OBOJĘTNE WOBEC NIE TYLKO WYBORÓW -FREKWENCJA NA POZIOMIE 40-50%, ALE RÓWNIEŻ WOBEC ANARCHIZUJĄCYCH ZACHOWAŃ SAMYCH RODAKÓW!!! NA PRZYKŁAD :DZIECKO MARTWE ZNALEZIONE W ŚMIETNIKU, ZACZADZENIE RODAKÓW W DOMKACH, ŚMIERĆ ROWERZYSTY , ABSURDALNIE GŁUPIE WYPADKI DROGOWE, WYPADANIE RODAKÓW PRZEZ OKNO, WJAZD NA TORY KOLEJOWE ITD, WOLNO BIEGAJĄCE PSY, MOŻNA MNOŻYĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ . OTÓŻ TEN OSTATNI STAŃCZYK PRZESTRZEGAŁ BOGATYCH RODAKÓW PRZED TYM ZJAWISKIEM. Z WYKSZTAŁCENIA HISTORYK PO RAZ PIERWSZY W POLSCE UŻYŁ OKREŚLENIA TEGO ZJAWISKA – I N D Y F E R E N T Y Z M- .
Z TEGO POWODU POLACY SĄ OBOJĘTNI A NIE JAK MÓWIĄ ROMANTYCY TOLERANCYJNI.
ABY W NARODZIE WŚRÓD ELIT ZACZĘŁA FUNKCJONOWAĆ TOLERANCJA NAJPIERW NALEŻY ZDEFINIOWAĆ WSPÓLNĄ PLATFORMĘ DZIAŁANIA ELIT NASZEGO PAŃSTWA . LUDZIE POLITYKI Z LEWEJ I PRAWEJ MUSZĄ OGŁOSIĆ WSPÓLNĄ DEKLARACJĘ JASNĄ DLA NIŻSZYCH KLAS O CAŁKOWITYM ZERWANIU OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W POLITYCE PRL NP. W POSTACI ICH REZYGNACJI PUBLICZNEJ I PRZEJŚCIA W STAN SPOCZYNKU ORAZ ZERWAĆ MUSI ELITA Z DONOSZENIEM ZAGRANICE NA SUWERENA-CZYLI WOLA WIĘKSZOŚCI JEST PODSTAWĄ NASZEJ POLSKIEJ RACJI STANU!!
To właśnie taki układ władzy My-Oni w przełożeniu na życie codzienne kraju determinuje życie klas niższych - średniej , robotniczej i chłopów, który przybiera charakter codziennych absurdów przez które właśnie umiera przypadkowo zwykły człowiek np. przed szpitalem sic! Aby to zmienić Elita kraju poprzez Media ,Kościół Instytucjonalny, tworzenie prawa i wreszcie ustanowienie nowej konstytucji (poprzednia była ustalana przez postkomunistów ) musi przyjąć wspólną platformę lub przestrzeń jednakowego traktowania zachowań wszystkich rodaków. Jak dotąd pomysł na usprawnienie przestrzegania prawa podjęło się kierownictwo PIS ale daleko jeszcze do zakończenia tego procesu naprawy i przywrócenia obywatelom państwa.. Mam cichą nadzieję, ze pan Prezydent Duda oraz posłowie Kukiz 15 dogadają się w tej sprawie z PIS i z błogosławieństwem hierarchii kościelnej. Po raz pierwszy pojawiła się iskierka i nadzieja na spełnienie marzenia wybitnego historyka i polityka Michała Bobrzyńskiego o silnym, uczciwym państwie, które szanuje wolę Suwerena.

s
sok z żuka

Bauman mu pobłogosławi zza grobu.
Na pewno wygra!

W
Wroclove

Ależ widać u nich umysłowe skur...nie. Dobra okazja, żeby to skutecznie pogonić, skoro się zgrupowali.

O
Osa

"...Jest duże zagrożenie, że Wrocławiem będzie rządziła kandydatka PiS albo jej kolega, który chwilowo jest w PO
Zakładam, że nikt nie chce źle dla Wrocławia.
Nikt do tej pory nie zrobił przed wyborami niczego tak koszmarnego, jak Platforma z kandydaturą Ujazdowskiego.
Platforma Obywatelska wystawiła jako kandydata "opozycyjnego" człowieka, który jest nie do przyjęcia dla kogokolwiek, komu bliskie są jakiekolwiek wartości demokratyczne i prawa człowieka.
Mamy przykład tego, co się dzieje w sferze społecznej pod rządami PiS.
Jeśli wygra pan Ujazdowski, czy też pani Stachowiak-Różecka, bo między nimi nie ma żadnej różnicy, to samo będziemy mieli na poziomie samorządowym.
Ultraprawicowa, katolicka ideologia narzucana drogą urzędową, pomniki i martyrologia zamiast realnych działań, zero szacunku dla obywatelek i obywateli.
Koniec z Wrocławiem różnorodnym, tolerancyjnym, otwartym i patrzącym w przyszłość. Koniec z Wrocławiem będącym jednym z najsilniejszych bastionów chwiejącej się polskiej demokracji.
PO swoją ultraprawicową, homofobiczną kandydaturą wypisała się z opozycji demokratycznej we Wrocławiu..." - autorka M

Dodaj ogłoszenie