Będzie debata Małgorzaty Kidawej-Błońskiej z Jarosławem Kaczyńskim? Mocny start kampanii kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera

Andrzej Zwoliński
- Zanim rozpocznę swoją kampanię w Warszawie, chciałam przyjechać do Wrocławia i na Dolny Śląsk – powiedziała pod pręgierzem wicemarszałek Sejmu. Ujawniła, czy chce debaty z prezesem PiS. Towarzyszył jej Grzegorz Schetyna i pozostali kandydaci KO w wyborach do Sejmu i Senatu.

- Pan prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że nie traktuje mnie zbyt poważnie. Jeżeli ktoś nie traktuje mnie poważnie, to po co mam mu składać takie propozycje – odpowiedziała nam wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska na pytanie czy zaproponuje pojedynek przed kamerami szefowi Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera wizytami w Wałbrzychu, Wrocławiu i Legnicy rozpoczęła kampanię wyborczą na Dolnym Śląsku.

Podczas konferencji na wrocławskim Rynku towarzyszył jej Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, jedynka KO na liście kandydatów KO do Sejmu w stolicy Dolnego Śląska, a także inni, czołowi kandydaci koalicji w tych wyborach.

- Zanim rozpocznę swoją kampanię w Warszawie, chciałam przyjechać do Wrocławia i na Dolny Śląsk, i podziękować za okazane mi wsparcie i ciepłe przyjęcie ze strony mieszkańców i zobowiązać się, że to co mówiłam wcześniej, że będę ambasadorką Wrocławia w Warszawie, to podtrzymuję – powiedziała pod pręgierzem Małgorzata Kidawa-Błońska.

Następnie z jej strony padła deklaracja wsparcia dla samorządów, jako gwarancji demokracji i bezpośredniego wpływu na życie Polaków.

Wtórował jej Grzegorz Schetyna, dziękując prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi za wsparcie i połączenie swoich działań w mieście z kampanią Koalicji Obywatelskiej. - Dla nas to są niesłychanie ważne sprawy, być blisko samorządu, blisko mieszkańców, rozwiązywać ich problemy i słuchać tego, co jest dla nich najważniejsze. Ciesze się, że wszystko wraca do źródeł, że jesteśmy razem we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku – powiedział Schetyna.

Na wrocławskiej konferencji, kandydaci KO skupili się na ochronie zdrowia, a szczególne walce z rakiem, podkreślając, że to jeden z głównych punktów ich programu wyborczego. Kandydatka KO w wyborach do Senatu we Wrocławiu, prof. Alicja Chybicka odniosła się do akcji, którą współorganizuje, a która potrwa do późnego wieczora na wrocławskim Rynku.

Mowa o VIII Korowodzie Nadziei, którego celem jest wsparcie małych pacjentów Kliniki Przylądek Nadziei oraz zbiórka funduszy na ten cel. Jednym z punktów programu są bezpłatne badania w salach Ratusza, które udostępnił prezydent miasta.

- Jutro w ochronie zdrowia musi być lepsze, bo to co jest w tej chwili, to katastrofa. Chorzy nie mogą umierać na SOR-ach, dzieci nie mogą leżeć na szpitalnych korytarzach. W październiku czeka nas katastrofa, kiedy to młodzi lekarze wypowiedzą klauzule opt-out, a do strajku przystępują kolejni fizjoterapeuci i diagności – powiedziała prof., Alicja Chybicka. Tutaj podkreśliła, ze Koalicja Obywatelska ma na to lekarstwo i zaprezentowała go w ogłoszonym w piątek programie.

Ogłoszony w piątek program pod hasłem "Twoja Polska" to przede wszystkim: gwarancja trzynastej emerytury, walka ze smogiem, niezależność wymiaru sprawiedliwości, wyższe płace, darmowe in vitro, wydłużenie urlopu ojcowskiego, związki partnerskie, wyrównanie zarobków kobiet i mężczyzn, czy odpolitycznienie mediów. Kidawa-Błońska przekonywała, że koalicja zatrzyma wycinkę lasów, przywóz śmieci do Polski i węgla z Rosji, zadeklarowała też ściganie sprawców i ochronę ofiar przemocy, zwłaszcza domowej i seksualnej.

Politycy Koalicji Obywatelskiej wyruszą później busami z Dolnego Śląska w objazd po całej Polsce.

Dowiedz się więcej

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze 127

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
j.s
8 września, 00:34, Gość:

Poniżej przedstawiam dane z przeprowadzonego badania BENCHMARK (badanie porównawcze) w którym Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę Obywatelską Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewicę. Na taki wynik wpływ miały miały uzyskiwane przez Prawo i Sprawiedliwość o wiele lepsze wyniki gospodarcze o wiele lepiej prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość polityka gospodarcza oraz społeczna przez Prawo i Sprawiedliwość, antypolskie głowowania i poglądy posłów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy oraz o wiele lepiej prowadzona polityka gospodarcza oraz społeczna wyniki gospodarcze osiągane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Głosowania poglądy i działania w różnych kwestiach i zagadnieniach.

1)Głosowanie w sprawie ACTA 2:

Prawo i sprawiedliwość dwukrotnie: - przeciw;

Platforma Obywatelska dwukrotnie – za;

2)Głosowanie w sprawie podniesienia wieku Emerytalnego dla Polaków

Prawo I Sprawiedliwość przeciw;

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe za;

3)Stosunek do zwrotu środowiskom żydowskim odszkodowania za bezspadkowe mienie pożydowskie ponad 1 biliona tzw ustwa 447

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko spłacie roszczeń żydowskich

Politycy związani z Lewicą(SLD) i związani z - Platformą Obywatelską Nowoczesną Polskim Stronnictwem Ludowym - za spłatą roszczeń żydowskich(tzw ustwa 447)

4) Głosowanie w sprawie jawnego rejestru Pedofili

Głosowanie w sprawie jawnego rejestru Pedofili

Prawo i Sprawiedliwość głosuje za jawnym rejestrem pedofili;

Platforma Obywatelska Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe nie popiera jawnego rejestru pedofili; - to ochrona sprawców przez Platformę Obywatelską Nowoczesną i PSL a nie ofiar.

5)Głosowanie za zakazem sprzedaży tak samo nazwanych produktów ale z innym składem w Niemczech i w Polsce

Prawo i sprawiedliwość - za zakazem;

Platforma Obywatelska -przeciwko zakazowi;

6)Głosowanie za obniżeniem wynagrodzenia dla posłów i senatorów:

Prawo i sprawiedliwość: za obniżeniem wynagrodzenia dla posłów i senatorów;

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictw Ludowe brak poparcia dla obniżenia wynagrodzenia dla posłów i senatorów;

7) Głosowanie w sprawie penalizacji czyli uznania za przestępstwo Zbrodni Banderowskich Nacjonalistów dokonanych na Polakach tzw Zbrodni Wołyńskiej oraz karanie za propagowanie banderyzmu w Polsce oraz podważanie zbrodni banderowskich w Polsce:

Prawo I Sprawiedliwość: za;

Platforma Obywatelska brak poparcia;

8) Głosowanie w sprawie Emerytury matczynej

Prawo I Sprawiedliwość: za;

Platforma Obywatelska brak poparcia;

9) Głosowanie nad rozwiązaniami dla Polski w sprawie pracowników delegowanych.

Prawo i Sprawiedliwość za korzystnymi rozwiązaniami dla Polski;;;;;

Europosłowie Platformy Obywatelskiej głosowali za niekorzystnymi rozwiązaniami dla Polski w sprawie pracowników delegowanych.

Europosłowie Platformy Obywatelskiej to że głosowali PRZECIWKO INTERESOM POLSKI i Polskich przedsiębiorców tłumaczyli pomyłką podczas głosowania.

10)Szlak VIA KARPATIA

Prawo i Sprawiedliwość złożenie wniosku w sprawie rozpoczęcia budowy drogi VIA KARPATIA drogi, która wpłynęła by w ogromny sposób na rozwój gospodarczy Polski;

Platforma Obywatelska (dzisiaj Koalicja Europejska) złożenie wniosku przeciwko budowie drogi VIA CARPATIA, czyli przeciwko budowie drogi, która wpłynęła by w ogromny sposób na rozwój gospodarczy Polski

9 września, 13:18, Gerwazy:

100% szach i mat !

Trzeba to na bilbordy dać! Sporo starszych osób nie ma pojęcia o tym.

j
jaca

Kidawa-Błońska:

-przyjmie uchodźców

-jest za zwiększeniem wieku emerytalnego

-chce ograniczyc 500 plus

Kto na nią zagłosuje??

P
PiSze z daleka

Uwaga!!! Ona, to falszywy babsztyl !

G
Gość
10 września, 12:17, Gość:

Jedno proste pytanie do tej Kidawy. Co ma do zaproponowania zwykłym, szarym obywatelom? Kaczyński takim właśnie pomaga. A ona?

10 września, 21:07, Jezus Marian:

Kaczor pomaga patusom i dzieciorobom. Załóż firmę i postaraj się utrzymać na rynku, wtedy zobaczysz pomoc pseudo państwa. Tylko głąby chwalą (nie)wielkiego prezesika!

Kaczor pomaga tym, którzy harują na takich jak ty za grosze, abyś dzięki ich pracy miał na kolejną ratę leasingową swojego BMW i wczasy na Majorce.

G
Gość

Ona jest kandydatem na premiera, Kaczyński nie jest, tylko Morawiecki. Więc debata Kidawa - Morawiecki jak najbardziej. Z Kaczyńskim może staną w szranki Grzegorz Dyndała. Ale on się nigdy nie odważy do debaty z kimś tak mądrym jak Jarek.

J
Jezus Marian
10 września, 12:17, Gość:

Jedno proste pytanie do tej Kidawy. Co ma do zaproponowania zwykłym, szarym obywatelom? Kaczyński takim właśnie pomaga. A ona?

Kaczor pomaga patusom i dzieciorobom. Załóż firmę i postaraj się utrzymać na rynku, wtedy zobaczysz pomoc pseudo państwa. Tylko głąby chwalą (nie)wielkiego prezesika!

P
POKOtościerwa

Przecież oan może debatować z niesiołowskim,komoruskim,ten sam poziom intelektualny.

G
Gość

Jedno proste pytanie do tej Kidawy. Co ma do zaproponowania zwykłym, szarym obywatelom? Kaczyński takim właśnie pomaga. A ona?

e
egon

Polska to rodzina! Jeden mężczyzna i jedna kobieta oraz ich dzieci- powiedział prezes żyjący całe nędzne życie z kotem. Ciekawe co o tym myśli jego bratanica Marta wielu nazwisk Kaczyńska?

J
Jezus Marian Chrystusiasty
9 września, 10:26, Jezus Marian Chrystusiasty:

Nie będzie debaty! Jaroleon Kaczoparte wie, że każe jego wystąpienie go pogrąża. On jest od wydawania rozkazów przydupasom a nie od merytorycznej dyskusji. On wie, że za nim stoi kościół i jego moherowa armia oraz patobeneficjenci piąstki kłamczyńskiego.

9 września, 19:35, Gość:

Wszyscy a za nim stoimy.

Nie chcemy aby te ziemie wróciły do Niemiec ani aby nasze dzieci nie robiły na Niemców

A teraz czyje są fabryki i dla kogo pracujemy? Czemu firmy płacą więcej ukrom niż Polakom? Obudź się, jeszcze twoje prawnuki będą spłacać gest tego kociarza!

G
Gość
9 września, 10:26, Jezus Marian Chrystusiasty:

Nie będzie debaty! Jaroleon Kaczoparte wie, że każe jego wystąpienie go pogrąża. On jest od wydawania rozkazów przydupasom a nie od merytorycznej dyskusji. On wie, że za nim stoi kościół i jego moherowa armia oraz patobeneficjenci piąstki kłamczyńskiego.

Wszyscy a za nim stoimy.

Nie chcemy aby te ziemie wróciły do Niemiec ani aby nasze dzieci nie robiły na Niemców

G
Gość
8 września, 21:34, Gość:

Sprawa dla PISiorów

http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,25162791,nowy-dyrektor-w-uniwersyteckim-szpitalu-klinicznym-bez-konkursu.html#s=BoxLoOpLink

9 września, 13:13, Nikt ważny:

a jakieś neutralne źródło nie gejzeta wybiurcza ?

Mój firewall blokuje tę stronę jako GWno strona potencjalnie niebezpieczna.

G
Gość

To ona jest Kidawa czy Kidawej bo piszą tu raz tak raz tak?

B
Bartek

To smieszne... nie rozumiem kto mialbyvz nia dyskutowac i o czym? Bo o czym mozna dyskutowac ze skorumpowanymi skompromitowanymi zlodziejami szukajacymi ratunku za granica ? Z ja i jej grupa przestepcza powinno dyskutiwac co najwyzej CBA,ABW i prokuratura..

G
Gerwazy
8 września, 00:34, Gość:

Poniżej przedstawiam dane z przeprowadzonego badania BENCHMARK (badanie porównawcze) w którym Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę Obywatelską Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewicę. Na taki wynik wpływ miały miały uzyskiwane przez Prawo i Sprawiedliwość o wiele lepsze wyniki gospodarcze o wiele lepiej prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość polityka gospodarcza oraz społeczna przez Prawo i Sprawiedliwość, antypolskie głowowania i poglądy posłów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy oraz o wiele lepiej prowadzona polityka gospodarcza oraz społeczna wyniki gospodarcze osiągane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Głosowania poglądy i działania w różnych kwestiach i zagadnieniach.

1)Głosowanie w sprawie ACTA 2:

Prawo i sprawiedliwość dwukrotnie: - przeciw;

Platforma Obywatelska dwukrotnie – za;

2)Głosowanie w sprawie podniesienia wieku Emerytalnego dla Polaków

Prawo I Sprawiedliwość przeciw;

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe za;

3)Stosunek do zwrotu środowiskom żydowskim odszkodowania za bezspadkowe mienie pożydowskie ponad 1 biliona tzw ustwa 447

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko spłacie roszczeń żydowskich

Politycy związani z Lewicą(SLD) i związani z - Platformą Obywatelską Nowoczesną Polskim Stronnictwem Ludowym - za spłatą roszczeń żydowskich(tzw ustwa 447)

4) Głosowanie w sprawie jawnego rejestru Pedofili

Głosowanie w sprawie jawnego rejestru Pedofili

Prawo i Sprawiedliwość głosuje za jawnym rejestrem pedofili;

Platforma Obywatelska Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe nie popiera jawnego rejestru pedofili; - to ochrona sprawców przez Platformę Obywatelską Nowoczesną i PSL a nie ofiar.

5)Głosowanie za zakazem sprzedaży tak samo nazwanych produktów ale z innym składem w Niemczech i w Polsce

Prawo i sprawiedliwość - za zakazem;

Platforma Obywatelska -przeciwko zakazowi;

6)Głosowanie za obniżeniem wynagrodzenia dla posłów i senatorów:

Prawo i sprawiedliwość: za obniżeniem wynagrodzenia dla posłów i senatorów;

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictw Ludowe brak poparcia dla obniżenia wynagrodzenia dla posłów i senatorów;

7) Głosowanie w sprawie penalizacji czyli uznania za przestępstwo Zbrodni Banderowskich Nacjonalistów dokonanych na Polakach tzw Zbrodni Wołyńskiej oraz karanie za propagowanie banderyzmu w Polsce oraz podważanie zbrodni banderowskich w Polsce:

Prawo I Sprawiedliwość: za;

Platforma Obywatelska brak poparcia;

8) Głosowanie w sprawie Emerytury matczynej

Prawo I Sprawiedliwość: za;

Platforma Obywatelska brak poparcia;

9) Głosowanie nad rozwiązaniami dla Polski w sprawie pracowników delegowanych.

Prawo i Sprawiedliwość za korzystnymi rozwiązaniami dla Polski;;;;;

Europosłowie Platformy Obywatelskiej głosowali za niekorzystnymi rozwiązaniami dla Polski w sprawie pracowników delegowanych.

Europosłowie Platformy Obywatelskiej to że głosowali PRZECIWKO INTERESOM POLSKI i Polskich przedsiębiorców tłumaczyli pomyłką podczas głosowania.

10)Szlak VIA KARPATIA

Prawo i Sprawiedliwość złożenie wniosku w sprawie rozpoczęcia budowy drogi VIA KARPATIA drogi, która wpłynęła by w ogromny sposób na rozwój gospodarczy Polski;

Platforma Obywatelska (dzisiaj Koalicja Europejska) złożenie wniosku przeciwko budowie drogi VIA CARPATIA, czyli przeciwko budowie drogi, która wpłynęła by w ogromny sposób na rozwój gospodarczy Polski

100% szach i mat !

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3