Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą nowe biletomaty? Zmieni się Urbancard? Miasto przygotowuje się do nowego przetargu

Malwina Gadawa
Fot . Paweł Relikowski
Urząd Miejski we Wrocławiu przygotowuje się do ogłoszenia przetargu, w którym będzie szukał nowego operatora systemu Urbancard i wrocławskich biletomatów. Na razie chce pozyskać informacje od firm, które byłyby gotowe zostać takim operatorem. Umowa z Mennicą Polską kończy się w grudniu 2017 roku. Zobacz, jakie warunki stawia wrocławski magistrat.

Obecna umowa z Mennicą Polską, która jest operatorem systemu sprzedaży biletów jednorazowych, czasowych i okresowych umożliwiających podróż komunikacją miejską i pociągami Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych obowiązuje od 2013 roku. Dzięki nowym zapisom umowy powstało 13 nowych biletomatów, których w sumie jest już 122. Miasto zagwarantowało także możliwość odkupienia, na dobrych warunkach, systemu dystrybucji biletów. Co może mieć znaczenie, przy ewentualnej zmianie operatora.

Wrocławski magistrat właśnie ogłosił dialog techniczny związany z przyszłym przetargiem na "świadczenie usługi dystrybucji biletów miejskiej komunikacji zbiorowej w ramach systemu Urbancard Wrocławska Karta Miejska”. Urząd chce w ten sposób pozyskać informacje na temat najnowszych rozwiązań technicznych, ekonomicznych i organizacyjnych na rynku w tej dziedzinie.

Zobacz też: Wrocław ma pieszego oficera. Opowiada o rondzie Reagana i promenadach, ale konkretów brak (FILM)

W wymaganiach dialogu technicznego jest: zaprojektowanie, wdrożenie, obsługa i serwis systemu Wrocławskiej Karty Miejskiej Urbancard. W sumie wydano do tej pory około 350 tys. takich kart. Do tego dochodzi około 50 tys. elektronicznych legitymacji studenckich.

Na sieć dystrybucji powinny składać się:

  • automaty do sprzedaży biletów na przystankach komunikacji miejskiej – około 160-180 sztuk. Możliwość płatności kartą, gotówką, powinny wydawać resztę i posiadać zabezpieczenia przeciw aktom wandalizmu
  • automaty do sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej i międzygminnej – ok. 850-880 sztuk. Możliwość płatność kartą, gotówką
  • automaty do sprzedaży i kodowania biletów w sklepach i kioskach
  • system sprzedaży biletów przez internet
  • system sprzedaży biletów przy użyciu telefonów komórkowych
  • tradycyjna sieć sprzedaży biletów papierowych - jednorazowych i czasowych oraz biletów kodowanych na kartach - min 200 punktów.

Skład systemu:

  • automaty i urządzenia do kodowania i sprzedaży biletów
  • kasowniki do kasowania biletów komunikacji miejskiej kodowanych na kartach – 3 tys. sztuk
  • czytniki do prowadzenia kontroli biletów kodowanych na kartach – ok. 230 sztuk
  • karty do kodowania biletów, innych usług miejskich, „elektroniczna portmonetka” – ok. 400 tys. sztuk
  • pięć Biur Obsługi Klienta, lokalizacja: centrum miasta, oraz dzielnice (osiedla) północne, południowe, wschodnie i zachodnie
  • okresowo trzy Punkty Obsługi Klienta na wybranych uczelniach wyższych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska