LPN
W finale wieczoru za plecami zawodnika Stali Gorzów zameldowali się Jarosław Hampel oraz Dominik Kubera (obaj Motor Lublin). Wicemistrz globu ma 4 oczka przewagi w klasyfikacji generalnej.

Czwarty w decydującym wyścigu był Patryk Dudek (Apator Toruń).

Najpierw rozegrano 20 biegów fazy zasadniczej, dwóch najlepszych bezpośrednio awansowało do finału (Zmarzlik oraz Hampel). Żużlowcy z miejsc 3-6 wzięli udział w barażu. Triumfował w nim Kubera przed Dudkiem i Januszem Kołodziejem (Unia Leszno). Krzysztof Kasprzak z Zooleszcz GKM drgnął na starcie, otrzymał drugie ostrzeżenie i został przez sędziego wykluczony.

Do klasyfikacji generalnej IMP zawodnikom dopisano punkty wywalczone w serii zasadniczej oraz wyścigu finałowym. Ponadto przyznano dodatkowe oczko za największą liczbę zwycięstw biegowych w turnieju (bez barażu). Bonus powędrował oczywiście na konto Zmarzlika, aktualnego wicemistrza świata na żużlu.

Kolejne finały Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędą się 15 sierpnia w Krośnie i 5 września w Rzeszowie.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik - 18 (3,3,2,3,3,3) - 1. miejsce w finale + 1 pkt za największą liczbę zwycięstw