MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bałagan na Dworcu Świebodzkim. Kto to posprząta?

Karolina Banaszkiewicz
Tak wygląa teren przy Dworcu Świebodzkim po każdym niedzielnym targowisku (zobacz zdjęcia). Fotografie przysłał nam Czytelnik Paweł. Kto powinien tam sprzątać - pyta pan Paweł?

Tematem zajęła się reporterka portalu GazetaWroclawska.pl - Karolina Banaszkiewicz:

Rejon, na którym organizowane jest targowisko, należy do PKP. To spółka jest zarządcą terenu. Zdaniem Czytelnika Pawła, w ciągu tygodnia panuje tam bałagan i jest brudno.

- Moim zdaniem w centrum nowoczesnego miasta nie ma miejsca na relikt rodem z krajów trzeciego świata i taki teren powinien znajdować się w wyznaczonym miejscu na obrzeżach z dostosowaną infrastrukturą – zaznacza i dodaje, że obraz, jaki można tam zastać, nie jest spójny z wizją Dworca Świebodzkiego jako centrum kultury.

Zapytaliśmy spółkę PKP o to, w jaki sposób utrzymują otoczenie dworca, gdzie co niedzielę prowadzona jest wymiana handlowa.

- Teren jest sprzątany po zakończeniu targowiska – informuje Tomasz Leś z Biura Prasowego PKP S.A. - Zależy nam, aby był on należycie zadbany i aby mieszkańcy mogli z niego komfortowo korzystać. Dziękujemy za ten sygnał, zwiększymy jeszcze nadzór nad terenem i zbadamy ewentualne uchybienia.

Dworzec Świebodzki znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia, na Starym Mieście. Został wyłączony z eksploatacji kolei w 1991 roku. W każdą niedzielę organizowane jest tam targowisko, które przyciąga mieszkańców miasta, ale też okolicznych miejscowości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska