AZS Wrocław - Medyk Konin 1:2 ZDJĘCIA

Dawid Foltyniewicz, JG
W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej kobiecej Ekstraligi AZS Wrocław przegrał u siebie 1:2 z Medykiem POLOmarket Konin, który w tym sezonie zdobył komplet punktów. "Akademiczki" przez większą część meczu grały z mistrzyniami Polski jak równy z równym, jednak to drużyna przyjezdna jako pierwsza zdobyła bramkę.

W 18. minucie Katarzyna Daleszczyk głową skierowała piłkę do siatki po długim podaniu Aleksandry Sikory z prawej strony boiska. Pierwsza połowa obfitowała w wiele ofensywnych akcji w wykonaniu obu zespołów, ale wynik do przerwy się nie zmienił.

W drugiej odsłonie spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Piłkarki AZS-u zakładały wysoki pressing, chcąc wymusić błędy w szeregach defensywnych rywalek. Kilkanaście minut po zmianie stron wrocławianki dopięły swego. Dominika Grabowska w gąszczu nóg odnalazła w polu karnym Martę Cichosz, która mocnym strzałem pokonała bramkarkę Medyka.

W 75. minucie koninianki ustaliły wynik spotkania na 2:1 za sprawą Sikory, która po zagraniu od Daleszczyk znalazła się w sytuacji sam na sam z Anną Bocian. "Akademiczki" do końca walczyły o korzystny wynik, jednak zawodniczki Medyka długo utrzymywały się przy piłce, dzięki czemu trzy punkty pojechały do Konina.

- Gratuluję trenerowi Belli świetnego ustawienia zespołu, dobrego zmotywowania swoich zawodniczek. Dzięki temu zobaczyliśmy dziś we Wrocławiu spotkanie kobiecej Ekstraligi na naprawdę wysokim poziomie - podsumował ten mecz trener Medyka, Roman Jaszczak.

AZS Wrocław - Medyk Konin 1:2
Marta Cichosz 62 - Katarzyna Daleszczyk 18, Aleksandra Sikora 75

AZS: Bocian - Ostrowska, Grec, Olszewska, Korda - Turkiewicz, Falborska, Matysik, Koziarska, Grabowska - Cichosz.

Medyk: Szymańska - Sikora, Ficzay (46. Grad), Slavcheva, Guściora - Dudek (43. Balcerzak), Pakulska, Sałata, Daleszczyk, Kostova - Gawrońska.