AZS AWF Biała Podlaska liderem, potknięcie SPR-u PWSZ-u

Sławomir Jakubowski
W 21. kolejce I ligi mężczyzn w piłce ręcznej (grupa B) AZS AWF Biała Podlaska wykorzystał porażkę SPR-u PWSZ-u Tarnów i został samodzielnym liderem rozgrywek.

W sobotnich meczach I ligi różnice, które dzieliły rywalizujące ze sobą zespoły, były niewielkie. Najbardziej przekonujące zwycięstwo odnieśli szczypiorniści ASPR-u Zawadzkie. Podopieczni Stanisława Pakuły oraz Łukasza Morzyka w pierwszej połowie meczu w Radomiu zdominowała rywali i prowadziła już 18:8. Po przerwie KS Uniwersytet rzucił się do odrabiania strat. Gospodarzom zabrakło jednak czasu, ostatecznie przegrali 27:31.

KSSPR Końskie postraszył na wyjeździe AZS AWF Biała Podlaska. Po emocjonującym spotkaniu gospodarze wygrali 29:28, dzięki czemu zostali samodzielnymi liderami w ligowej tabeli. 21. kolejka była dla „Akademików” nad wyraz udana. Punkty stracili ich najgroźniejsi rywale w walce o awans. SPR PWSZ Tarnów został pokonany przez SRS Czuwaj Przemyśl 28:32, natomiast Olimpia MEDEX Piekary Śląskie przegrała z Politechniką Anilaną Łódź 30:32.

W ramach ostatniej kolejki I ligi rozegrane zostaną również derby Dolnego Śląska pomiędzy MSPR-em Siódemką Miedzią Legnica a ŚKPR-em Świdnica. Początek meczu w niedzielę o godz. 19.

Także w niedzielę juniorzy Siódemki w finale mistrzostw Polski pokonali MMTS Kwidzyn 25:24. To największy sukces w historii legnickiej piłki ręcznej.

I liga mężczyzn - grupa B
Mecze 21. kolejki: AZS AWF Biała Podlaska - KSSPR Końskie 29:28 (16:15), Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - Politechnika Anilana Łódź 30:32 (17:12), SRS Czuwaj Przemyśl - SPR PWSZ Tarnów 32:28 (17:14), KS Uniwersytet Radom - ASPR Zawadzkie 27:31 (8:18), Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Viret CMC Zawiercie 37:33 (17:14), MKS Wieluń - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:31 (11:13).