Awantura w eterze: mamy dwa radia Aplauz

  Awantura w eterze: mamy dwa radia Aplauz

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  We Wrocławiu na jednej fali nadają dwie stacje. To efekt sporu dotychczasowych wspólników.
  Wrocławian, którzy ustawią swoje radioodbiorniki na częstotliwość 95,1 FM, czeka spore zaskoczenie. W zależności od tego, jak ustawią antenę, usłyszeć mogą dwie różne rozgłośnie. Na dodatek obie mają tę samą nazwę: radio Aplauz.

  Ci, którzy antenę skierują w stronę placu Grunwaldzkiego lub mieszkają w tej okolicy, usłyszą audycję z nadajnika na dachu akademika Kredka. Bliżej ulicy Powstańców Śląskich słychać inny Aplauz, nadawany z budynku Arkad Wrocławskich.
  Wszystko to efekt sporu wspólników firmy, do której należał dotychczasowy Aplauz. Nie mogą dogadać się, który z nich ma prawa do nadawania.

  Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który dba o porządek w eterze, nielegalnie pracuje nadajnik na Arkadach Wrocławskich.
  Koncesję na wrocławskie radio Aplauz ma firma Aida SA. Dotychczas program stacji był tworzony przy ul. Robotniczej i puszczany w eter z nadajnika umieszczonego na budynku Arkad. Za jego obsługę odpowiadała firma Aida Radio SA. Jednak pod koniec czerwca doszło do konfliktu w radzie nadzorczej Aidy. - Na zebraniu, na którym pojawiło się trzech z sześciu jej członków, zdecydowano o zmianach w zarządzie - opowiada Andrzej Mroczkowski z byłego już zarządu Aidy. - Sprawę ma teraz zbadać prokuratura, jednak w międzyczasie sąd już zarejestrował nowy zarząd - skarży się.
  Urzędnicy: Z dachu Arkad Wrocławskich nadaje pirackie radio Aplauz.
  Efekt był taki, że nowe władze rozpoczęły emisję programu z zupełnie nowego nadajnika zamontowanego na do-mu studenckim Kredka. W świetle prawa, od 16 lipca to właśnie ten nadajnik, administrowany przez firmę Aida SA, pracuje legalnie.

  - W poniedziałek dostarczyliśmy do firmy Aida Radio SA pismo nakazujące natychmiastowe wyłączenie nadajnika umieszczonego na Arkadach - mówi Michał Kamieniec z wrocławskiego oddziału UKE. - Mamy informację, że nadajnik zamilknie we wtorek - dodaje.

  To satysfakcjonuje Andrzeja Mielimonka z nowego zarządu. - Wreszcie słuchacze będą mogli nas odbierać normalnie - twierdzi. - Nie ukrywam, że reprezentuje także interesy sieci RMF Maxxx, ale na razie nie ma planów połączenia tych stacji. Chcemy dalej robić radio pod szyldem Aplauz - dodaje.

  We Wrocławiu będzie nowa stacja
  Wkrótce we Wrocławiu znów będzie nadawało radio WaWa.
  Właśnie zgodziła się na to Krajowa Rada Rafiofonii i Telewizji. Stację tę usłyszymy na częstotliwości 105,5 FM. Na razie z tej częstotliwości korzysta radio Gold FM z Oławy. Należy ono do tego samego właściciela, co WaWa. KRRiT zgodziła się jednak, by przeniósł nadajniki do Wrocławia i zmienił nazwę rozgłośni. WaWa gra wyłącznie polską muzykę, dziś nadaje w Warszawie i Łodzi. Do końca 2007 r. można je było odbierać we Wrocławiu, ale częstotliwość oddało radiu Eska Rock.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lepsze radia w internecie

  bubu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 27

  http://www.radiowroclove.com

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo